Poradte mi ake hydraulicke kotucove brzdy zvolit ???

1. Shimano

2. Hayes

3. Magura

4. Avid

5. ine...

+ píšte vlastné skusenoti dík... MOOOOOC BIKERY :-)
15.09.2005 - 15:37:15
00
jednoznacne magura alebo avid
15.09.2005 - 15:46:59
00
o hydraulikach ju tu kopec threadov, kazdy tyzden aspon jeden, tak si ich precitaj a ked zuzis vyber aspon na tri konkretne modely tak sa ozvi a pokecame o vyhodach a nevyhodach
15.09.2005 - 19:20:16
00
pokial si si este neprecital nieco s diskusii tak ti dam moje skusenosti

vozim maguru marta . musim povedat ,ze pre mna ma iba vyhody.je to asi jedna z najlahsich brzd na trhu (komplet 345 gramov).
kazda magura sa vyznacuje dost velkou silou a tato je asi jedna s tych najsilnejsich (teda okrem gustava) . ani nepotrebovala dlhsi zabeh,tusim ze po 40 kilometroch bola vo svojom maxime.
samozrejme je otazka,ako jazdis a hlavne kolko mas kilogramov. ak si chrt s 60 kilami ,tak ti ich neodporucam pre ich ostrost .ja mam cez 80kg a tak mne su akurat.
davkovanie brzdnej sily je podla mna tiez fantasticke - paka nevedne ani po dlhsom brzdeni. odporucam ale pouzivat stare kotuce s vacsou plochou-tie nove sa dost rychlo prehrievaju.
inac k tej pake - tvarovanie je famozne,tazko si viem predstavit nieco lepsie. (jazdil som hayes a tiez som mal v rukach shimano a avid). mozes brzdit jednym prstom ,dvomi ci piatimi,vzdy si najdes pohodlnu a bezpecnu poziciu aj pri zjazde.

nakoniec nieco k udrzbe. mam ich 3 roky a platnicky som menil iba 2 krat (rocne nakrutim okolo 10 000). odporucam BBB ,su tak isto kvalitne ako original magura (a lacnejsie).
je to proste klasa.
16.09.2005 - 03:03:57
00
k tym maguram. pravda je ze dost kusu ale aj ich docela mala poruchovost. ale ja osobne mam vyhrady k tej packe.
to Brandy: neviem aky Avid si jazdil ale stale plati to ze Avidacke packy su jedine packy na svete krore ti presne idu s prstami a k brzdnemu ucinku Avid a Hope ma jediny skoro linearny nastup krvky coz v praxi znamena presne a spickove davkovanie no a magura a hayes atd maju dost ostru krivku. hlavne magury. chce to len zvyk ale ja ked sa vraciam po sto kilakoch v terene unaveny cit v prstoch skoro ziadny tak mi kusava brzda proste nevyhovuje. inak su dobre. je to len moj osobny nazor a moje odporucenie je Avid Juicy 7 resp 5. podla penazi :-)
16.09.2005 - 07:07:30
00
Ako sa brzdí piatimi prstami? Mal si na mysli prsty na nohe pri použití kontry?
16.09.2005 - 07:47:36
00
ano , verim ze kazdy uz raz dobrzdoval aj nohami:) ale nie,som rad ,ze si ma opravil
pre bulfa: ked som pisal o pake ,mal som na mysli paku samotnu,jej tvar mne osobne vyhovuje omnoho viac,ako juicy7.asi aj mozno preto,ze pouzivam grip shift.
ale toto je len subjektivny pocit,kazdy mame ine laby a poziadavky na jazdu a funkcnost tiez
17.09.2005 - 16:42:57
00
2 brandy: OK ja tiez pisem moje dojmy o tom predsa to forum je nie? o vlastnych skusenostiach
17.09.2005 - 19:59:55
00
keyboard_arrow_up