To Geroy

Ahoj. Ako je to v USA s bikmi? Nestratili by sme sa tam s našimi mašinami?
A čo bikery. Píšeš, že cez víkend je to tam hlava na hlave. Sú to namakanci? Chrti? Alebo pohodoví víkendoví bikery pre radosť?
07.09.2005 - 17:53:09
00
Ale nie, prave naopak...

zhrnul by som to asi takto...su tu rekreacni typci, ktori jazdia na 15 rocnych masinach...poslem dakedy foto shimano deore z 92' roku :)) a ti jazdia iba pre potesenie
no a samozrejme su tu potom bikeri dusou aj telom, ti jazdia vacsinou bud karbonove ramy alebo XC fully, samozrejme najnovsie vidlice vacsinou FOX, tlmice a osadenie XTR bodaj by aj nie, ked sa tu novy zadny schalter XTR da zohnat uz od 80 dolarov...
skoro vsetci maju kotucovky ...

a co som sa bavil s typkami v servise tak mi vraveli, ze je badatelny ustup od obrovskych zdvihov, ktore tu boli popularne pred dvoma tromi rokmi...jednoducho ludia zistili, ze nepotrebuju az take zdvihy na pohodove jazdenie...

dalsi rozdiel je v tom, ze u nas su bikeri vacsinou vo veku od 16 do tych 30 ale tu je vacsina bikerov ktorych stretavam vyrazne cez 30, podla miestneho bikoveho casopisu je priemerny vek lokalnych registrovanych bikerov 31 rokov.
okrem toho tu jazdi ovela viac zien, nie je problem stretnut aj skupinku troch-styroch zien co som u nas este nezazil...
a mnohe z nich maju brutalnu kondicku a lytka jak Lance :)))) a neraz ma uz nechali v oblaku prachu pri stupani :))

mladych bikerov ako ja by som tu mohol zrata na prstoch, mam pocit, ze bikovanie sa tu povazuje skor za sport pre starsich... mozno to suvisi aj s tym, ze vacsinou su tu take pohodove XC traily a ziadne divociny. Freeridovanie je tu uplne zakazane na celom uzami Marin County. Takze mozno aj preto je to trochu nudne pre mladych.

Vacsina mladych ludi vo veku okolo 20 sa venuje skor surfingu a windsurfingu.

Samozrejme clovek to z casu na cas stretne aj namakaneho chrta ale ti vacsinou tocia kilometre na cestakoch.

Inak americki vodici su velmi ohladuplni ak ju uzka cesta tak radsej pojdu 20tkou aj dva kilometre ako keby ta mali ohrozit. (aj ked mal som stret s jednym truckom, ktory odbocil rovno predo mnou bez smerovky, pocitil som znacnu satisfakciu ked policajti prisli a znosili ho pod ciernu zem...maju tu take nepisane pravidlo, ze ak je stret medzi bikerom a autom, tak auto je vzdy na vine... takze si tu vodici na bikerov davaju pozor...
co sa tyka bikov, komponentov a vsakovakych somariniek vsetko je tu superlacne v porovnani so Slovenskom, akonahle vsak pride na servis tak clovek cvaka a cvaka

centrovanie jedneho kolesa 18 dolarov
nastavenie prehadzovacky a presmykaca 26 dolarov
generalka biku - cez 100 dolarov
proste brutaaaal
ale zas bikeshop je otvoreny aj cez vikend od 10 do 8 vecer aj so servisom
07.09.2005 - 21:58:22
00
hehe pekný "scene report" priamo z USA :D
07.09.2005 - 23:53:56
00
Vďaka za vyčerpávajúce informácie
No, tak vekom, pohodovým jazdením a stredným zdvihom by som asi vyhovoval pre Marin County.
Ktovie? možno raz.........
09.09.2005 - 15:24:17
00
Odkaz pre Geroy-a: V ktorom meste pôsobíš?
09.09.2005 - 15:44:05
00
geroy

byvam vo Fairfaxe a pracujem v San Anselmo, najprv som sem prisiel robit nekvalifikovanu robotu tak ako vacsina studentov co pride na leto do ameriky, mal som vsak obrovske stastie a vdaka mojmu spolubyvajucemu brazilcanovi programatorovi, ktory si vsimol, ze trochu mam prehlad aj o pocitacoch som sa dostal do jednej firmy ako "odbornik na bezpecnost" ale ked mam byt uprimny pripadal som si skor ako jednooky medzi slepymi...lebo napriklad ani predtym nemali firewall alebo nejaky sofistikovanejsi antivirus, pocitace neupdatovali..proste bordel...takze mojou ulohou bolo dat to nejako aspon trochu do poriadku za tie tri mesiace.
09.09.2005 - 18:45:13
00
kua aj ja chcem ist prec z tadeto....
09.09.2005 - 21:37:48
00
neni tu o nic lepsie ako doma...
samozrejme ma to niekolko vyhod...ale nevyhody prevazuju...
ja sa tesim domov na slovensko ako maly chlapec :)
09.09.2005 - 21:54:41
00
Hi.Ja som v californii a tiez som rovnakeho nazoru ako geroy.
Freeride je tu povoleny a na buduci vikend sa chystam na Big Bear pozjazdovat na mojom Specializede ktory idem kupit za 500$, Stumpjumper Comp z roku 2001 v XTR, malo jazdeny.Chlapik ani nema potuchy na co sa mu doma v obejvaku prasi a potrebuje sa toho zbavit.
Takze tak co sa tyka cien.
18.09.2005 - 04:34:15
00
keyboard_arrow_up