Zdravim, včera som sa bol previesť po poľnej ceste, na trase bolo celkom dosť blata z ktorého som sa nevedel dostať. celé plášte, vildicu a kotúč som mal od blata a ešte v ten deň som z časti všetko vyčistil a vystriekal vodou. Problém však na druhý deň, Keď som ho išiel pozreť. Ako som ho tlačil vedľa seba hrozne predná brzda pískala a vŕzgala, kotúč sa akokeby zasekával a šúchal o platničky-bez brzdenia. Dal som dole koleso a vyčistil som platničky ešte raz. potom to už bolo v pohode ale teraz sa mi zasa trie kotúč o platničky a brzdí predné koleso. Jedná sa o bike GT Avalanche 1.0 2011 a brzdy shimano BR-M445. Vie mi stým niekto poradiť? pridávam aj foto.. :(

Prílohy:

030520131266.jpg
030520131266.jpg 269.58 KiB thumb_up0thumb_down

04.05.2013 - 16:53:31
00
Ak je medzi platnickou a kotucom medzera, ci uz zlava alebo sprava, staci povolit skrutky, ktorymi je strmen uchyteny na rame, stlacit brzdu a opat zatiahnut. Kotuc by sa mal vystredit.

Ak tam medzera nie je, daj dole koleso, vyber platnicky a vidlicovym klucom roztiahni piesty. Nasad spat platnicky, nasad koleso a stlac niekolkokrat brzdu. Malo by sa to usadit v normalnej polohe.

!!!Ak maju tie shimana v strede piestov take kolicky, za ziadnych okolnosti netlac klucom na ne, ale na okraje piestu. Mohli by sa zlomit. Ja mam brzdy Hayes, tie ich tam maju (http://www.probikeshop.com/hayes-stroker-trail-carbon-brake-caliper-piston-kit/64520.html).

Pripadne pozri sem:
http://www.ivelo.cz/servis-tipy-rady/domaci-servis-kol/?cast=brzdy
04.05.2013 - 20:58:27
00
ak Ti zaschlo blato na piestoch, môžu sa slabšie vracať a ostanú vysunuté, pravdepodobne jeden, ten špinavší.....
Odmontuj strmeň z vidlice, vyber doštičky z brzdy a namoč strmeň na chvíľku do kýbľa s čistou vodou, nech sa blato odmočí, potom vnútro brzdy vyšúchaj mäkkým štetcom, znova ponor, znova vyšúchaj, aby si blato dostal von. potom roztlač piesty od seba, založ platničky a mohlo by byť všetko OK.
04.05.2013 - 21:28:17
00
Ďakujem, skúsim to.
11.05.2013 - 11:01:39
00
keyboard_arrow_up