sak mozno ze je vinny aj on,,na krizovatke ma nemoze obehnut kedze som tiez ucastnikom c.... takze musi cakat co spravim
15.05.2013 - 13:45:19
00
Ja proste nechapem jak ma vodic ktory ma "nemoze" predbehnut moze zrazit ked ma odomna odstup ??? toto nech mi niekto vysvetli
15.05.2013 - 13:51:57
00
Ja vidim tvoje hlavne pochybenie v tom, ze uz ked si vchadzal do krizovatky si mal byt zaradeny uplne vlavo tvojho pruhu (predpokladam ze tam nebol odbacaci pruh), aby ta on (pokial tiez neodbacal do lava) obiehal z prava.


Naposledy upravil Palo TT dňa 15.05.2013 - 13:59:20, celkovo upravené 1 krát.

15.05.2013 - 13:53:26
00
Mas na PN zjavne prilis vela casu a uvazujes o sprostostiach, takze studuj: http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-cestnej-premavke/

Bude sa Ti to hodit v buducnosti, lebo s tymto postojom/pristupom dlho na cestach neprezijes...
15.05.2013 - 13:55:31
00
Ja sa nesnazim hodit vinu na nikoho,,ale neverim ze chybu som spravil len ja
15.05.2013 - 13:58:12
00
roxor tu ti moc neporadi asi nikto. su to kuse infotmacie. vodic ma dodrzat bezpecny odstup od teba a ty nesmies ohrozovat premavku nepredvidanym vybocenim z jazdnej drahy. skore uzdravenie ti prajem a vacsi pozor v premavke.
ocity svedok alebo videozaznam by ti mohol pomoct/uskodit.
15.05.2013 - 14:07:23
00
stacia mi aj taketo informacie,,tiez som vodic a viem ze musim dodrziavat odstup a byt pozornejsi ked je na ceste aj cyklista alebo deti...a preto teraz ked nato pozeram z druhej starny ako cyklista mi nejde do hlavy,ze by som bol vinny len ja a len ja,,videozaznam by nepomohol kedze to bolo nakladne auto z takej vysky by vela vidno nebolo,,svedkovia su a ti sa priklanali na moju stranu ze isiel rychlo,,ale potom sa k tomu uz nevyjadrovali ked som vsetku vinu tahal na seba,,a dakujem


Naposledy upravil roxor221 dňa 15.05.2013 - 15:27:16, celkovo upravené 1 krát.

15.05.2013 - 14:16:05
00
Tvoja chyba, aj keby si bol dal smerovku, tak si vinni ty. Pred zmenou smeru jazdy, je vodic POVINNY presvedcit sa ci moze odbocit, ze da smerovku neznamena ze je nesmrtelny.
Presne to iste sa stalo par znamim. Odbocovali dolava, vyhodili blinker, ale NEPRESVEDCILI sa v spataku ci ich niekto neobieha... prask rana, vinu dostali zakazdym oni. Je na to paragraf, treba pohladat.
Ty ako cyklista ktoreho presiel nakladak mozes byt len rad ze si nedopadol takto
vystraha http://navratdoreality.cz/index.php?p=view&id=12384
15.05.2013 - 15:14:24
01
Si az prilis akčny kamarat
15.05.2013 - 15:21:28
00
roxor, teba vobec neserie tvoja uboha zbabela snaha presunut cast cisto tvojej viny na ineho?
nedal si znamenie o zmene smeru jazdy, ani si sa nepresvedcil, ci mozes odbocit, z coho vyplynulo, ze si svojim konanim sposobil dopravnu nehodu a skodovu udalost, priznal si sa a teraz zrazu sa v tebe ozvala chamtivost o nahradu skody, ktoru si si mimochodom sam zavinil? este sa chvalis, ze mas vodicak. Mas ty vobec chrbtovu kost?
15.05.2013 - 15:40:00
00
Ja som v prvom rade opatrny a cudujem sa tym co tak hazarduju zo zivotom. Jazdit po krizovatke, nemat prehlad o situacii a spoliehat sa na to ze sofer za mnou si prave nesteluje radio ci netelefonuje? Cyklista je velmi zranitelny, staci sekunda nepozornosti vodica a je pod kolesami
Na biku sa stale dvakrat otocim ci mozem odbocit a tak odbocim. za volantom som zazil par kamikadze bikerov ktory jazdili stylom ako keby sedeli v tanku, este ze som daval pozor...
15.05.2013 - 15:44:12
00
roxor221, ukaz nam, kde sa to stalo, odkial kam si siel, oznac miesto zrazky...
15.05.2013 - 15:49:26
00
aj keby ozaj bol išiel príliš rýchlo, nemáš na to dôkaz a rýchlosť 50km/h určite neprekročil.
si takým istým účastníkom premávky ako on, keď si chcel odbáčať doľava, mal si sa už pred križovatkou zaradiť doľava + si mal dať znamenie zmene smeru jazdy, ty si si išiel po pravom okraji vozovky a zrazu si pred neho vletel, argument o bezpečnej vzdialenosti by obstál vtedy, keby si šiel stredom a zastavil by si, aby si dal prednosť oproti idúcim vozidlám a on by do teba vrazil zozadu.
plus si sa už ku svojej chybe priznal
keby si to chcel ďalej riešiť, tak by som to skôr videl na tvoje obvinenie z podvodu, následne obvinenie z krivého obvinenia, plus by sa mu pri náraze určite bolo poškodilo svetlo, čo by veľmi ľahko dokladoval aj papierom zo servisu a vtedy to zvonka nebolo viditeľné
takže skôr ako by si dostal nejaké peniaze na opravu bicykla, by si mal na krku dva trestné činy a ešte by si mudel zaplatiť aj nové svetlo na nákladné auto, čo tiež pár eur nestojí
tak ak to chceš riešiť, veľa šťastia ;)
15.05.2013 - 15:53:45
00
A nieco od zachranarov na zopakovanie:
http://www.zachranari.sk/Default.aspx?catID=370
http://www.zachranari.sk/Default.aspx?CatID=383
15.05.2013 - 15:56:25
00
Roxor myslím, že keby si moc chcel, tak môžeš ísť na políciu a zmeniť svoju výpoveď.
Nejak detailne som nestudoval tú nehodu co sa ti stala, ale aj ked si neukázal zmenu smeru, neznamená to, ze ta niekto moze zosrotovat. Avsak vzdy zálezí, ako sa k tomu postaví konkrétny zelený orgán. Do kamarátky na hlavnej narazila iná deva z vedlajsej. Jasný prípad az do príchodu orgánu, ktorý rozdelil vinu 50:50 z dovodou, ze aj ked bola na hlavnej, tak sa podla neho nesnazila zabránit nehode.
15.05.2013 - 16:00:28
00
keyboard_arrow_up