Treba aj pochvalit:
Vjazd do PO od Levoce z cesty c. 18 je teraz vyrieseny pre cyklistu dost blbo. Za mnou autobus, vedla mna prichadzajuce auta z D1. Zostat v lavom pruhu by bolo o drzku, preto co najskor zdrham vpravo cez plnu ciaru. Takze chvlaim busaka za to, ze sa netlacil a cakal, kym mu zmiznem z cesty a chvalim vodica strieborneho forda za signal, ze mozem.

youtube.com/watch?v=waFjyFKHdeg&t=

17.05.2013 - 22:07:42
00
:y: ...tak,tak. Treba si z cestných výjazdov všímať aj tie dobré situácie a hneď bude svet krajší :sun: . Je to v ľuďoch. Keď ich na ceste obehne s 2 metrovým odstupom 200 aut, tak budú nadávať práve na toho 201 šoféra ktorý urobil len 50cm odstup :D .
18.05.2013 - 11:53:36
00
jfab, neviem či toto mám pokladať za niečo úžasné, lebo mám pocit z toho tvojho popisu, že inak to na cestách vypadá ako v džungli a nebudem asi ďaleko od pravdy, keď opisuješ ako napr. ten autobus počkal, kým mu uhneš z toho zúženého priestoru. Logika dáva, že tomu autobusákovi ani nič iné neostáva iba proste sa za tebou tento úsek trpezlivo vliecť, pokiaľ ťa nemá zmasakrovať.
Takýchto situácií je na ceste medzi Žilinou a Martinom pod Strečnom neúrekom. Raz som tento úsek absolvoval a tomu kamiónu nič iné neostávalo, len sa za mnou vliecť aj s kolónou za ním. Hneď ako som prišiel k odstavnej ploche som uhol vedľa cesty a pustil celú tu kolónu a potom zase pokračoval v tom zúženom úseku.
Toto pokladám za ústretovosť voči iným účastníkom cestnej premávky ak sa pomalší účastník uhne tým, ktorých spomaľuje a nie naschvál. Ale ak takú možnosť nemá, nevidím dôvod aby ho tí ostatný za ním mali ohrozovať nebezpečným predchádzaním v miestach, kde to nie je možné.
18.05.2013 - 14:22:38
00
Logika dáva, že tomu autobusákovi ani nič iné neostáva iba proste sa za tebou tento úsek trpezlivo vliecť, pokiaľ ťa nemá zmasakrovať.


Normálny šofér to urobí, blbec ti nezabudne pár krát pekne a hlučne zatrúbiť pekne do ucha a ešte väčší blbec sa na teba bude tlačiť a pokúšať ťa predbehnúť za každú cenu. X-krát sa mi to už stalo.
18.05.2013 - 14:54:21
00
JOLI, pokladam za uzasne vsetko, co ma neohrozi na zivote. A ver, ze ak by ten autobusak chcel, tak ma obehne ovela skor. Suhlas s tym, co pise winter.
18.05.2013 - 15:58:32
00
Treba aj pochvalit:
Vjazd do PO od Levoce z cesty c. 18 je teraz vyrieseny pre cyklistu dost blbo. Za mnou autobus, vedla mna prichadzajuce auta z D1...

Tuto krizovatku som tiez isiel niekolko krat a nemal som tam problem. Vzdy ma niekto pustil. Vodici tam maju tendenciu ochotne pustit cyklistu, nech sa zaradi co najskor doprava.
19.05.2013 - 11:03:55
00
Hej a polovodici tam maju tendenciu obiehat aj auto sprava cez plnu ciaru, lebo sa im moje zrychlenie akosi nepozdava...
22.05.2013 - 08:11:02
00
"Ty čuráku jeden!"
Neviem čo sa panáčikovi nepozdávalo, asi to že som stál pred ním na križovatke na červenej? :)
22.05.2013 - 20:30:18
00
Bol zvyknutý, že stojí v kolóne áut vo výfukových plynoch, tak ti nadával, že si nemôže fetnúť. :-)
22.05.2013 - 21:43:05
00
Nepopustil si tlak? :)
23.05.2013 - 06:47:43
00
Inak som zabudol, v nedelu som stal na ceste s cyklovozikom, daval som malej flasku s vodou a polovodic iduci v protismere si zjavne myslel, ze potrebujem dvihat adrenalin, tak to strhol do mojho pruhu a zrezal okolo mna mozno na meter a vzapati sa vratil tam kam patri...
Aj takito pacienti bezne dostavaju vodicaky.
23.05.2013 - 08:38:08
00
Nerozumiem, čo si chcú dokázať. Mne sa stalo niečo podobné na prechode. V diaľke vychádzalo auto na cestu, a ja som prechádzal cez prechod. Lenže ten debil išiel naplno a ešte sa zaradil do ľavého pruhu, pričom v pravom bolo prázdno. Keby som neuskočil, tak by ma zoťal.
23.05.2013 - 09:25:12
00
Aj mne sa parkrat take nieco (podobne) stalo .. ti ludia sa tym zabavaju :fubar: , z fleku by som im bral vodicak na 2 roky.
23.05.2013 - 09:37:17
00
Ja aj doživotne.. Ale vtedy som bol tak naštvaný, že by som mu dal po držke aj keby to bola žena, alebo väčší chlap ako ja, čo pochybujem - najskôr je to vysušenec ktorý sa cíti v plechvici silný.
23.05.2013 - 09:49:43
00
Na takych asi budem nosit vo voziku tehlu, ked zacneme jazdit s drobcom. To ze dvihne adrenalin mne este rozdycham, ale ohrozovat deti je chore.

Sice nie na biku, ale skusenost s podobnym motorizovanym kretenom mala aj moja polovicka vcera ked sa autom natlacil tesne ku chodniku a v momente ked vedla nej, ked mala drobca na rukach prechadzal tak si schuti zatrubil. Obaja sa triasli este doma :(
23.05.2013 - 10:05:33
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up