Zdravím, presnoril som fórum ale podobnú tému som nenašiel (možno som slabo hľadal alebo fakt ešte nie je), jednoducho mám Teamu z druhej ruky, rozhodol som sa ju celkovo repasovať od náteru až po výmenu gufer, tesnení oleja atď, všetkého čo k tomu patrí. Preto sa chcem opýtať niekoho kto s tým má skúsenosti, či už je servisák alebo samouk ako ja. Moja prvá poznámka smeruje k vymedzovacím podložkám nad pružinou, preload pružiny, je tam totiž strieborná pružina (55-68kg) pričom vážim 80kg bez výstroja. Pred servisom nedávala skoro žiadny sag, to však mohlo byť aj preplnením olejom. No skrátka bola v zlom stave. Otázka ohľadom krúžkov preloadu je teda taká, koľko by ich tam malo byť? Teraz sú tam 4 každý s hrúbkou 3mm. Takisto ma to zaujíma z toho dôvodu, že pri Boxxerách 2010+ sa píše, že hranica od krúžkov k okraju nohy má byť medzi 14-16mm, k starším Boxxerám však tento údaj neviem nájsť. Takisto môže veľa krúžkov spôsobovať až takú tvrdosť? Druhá vec je ohľadom vazelíny, ktorou je natretá pružina, je jej tam treba veľa či stačí minimum, len aby sa dobre kĺzala, plus treba nejakú špeciál vazelínu aby sa znášala s RS olejom, ktorý sa do nohy dolieva? Vďaka za rady.

Prílohy:

prod-67-img-322-s2-27.jpg
prod-67-img-322-s2-27.jpg 16.35 KiB thumb_up0thumb_down

19.05.2013 - 14:12:51
00
keyboard_arrow_up