prva prirodna rezervacia je hned na vrchole Inovca avsak turisticka znacka nou (nastastie) neprechadza, hoci je to vo vela mapach nespravne zakreslene. Inak sa jedna o 5. stupen ochrany kde ti cyklotrasu sotva niekto povoli a ani vynimky nie su v 5ke povolene, ale ako som uz pisal znacka tadial nejde takze je to z obliga.

Druha je Preliacina este pred Bezovcom, to je tiez 5ka a znacka tadial ide, tak by ma zaujimalo ako to chcete poriesit. O ziadny dalsich az po Hlohovec neviem.
20.05.2013 - 23:26:48
00
Da sa vybavit vynimka aj v 4. a 5. stupnom ochrany, co uz medzi recou vybavene a povolene mame. Znacka na Inovci prechadza cez ochranne pasmo rezervacie, kde tiez potrebujes povolenie. Co sa tyka ochrany prirody, povolenia sa podarilo ziskat.
Co sa tyka samotneho znacenia, treba aj povolenie majitelov pozemkov na ktorych sa pracuje. Malo by sa to vsak podarit v dohladnej dobe a potom trasu vyznacit.
20.05.2013 - 23:33:05
00
V nedelu som nechapavo pozeral na tie Ccka na skalach v okoli razcestia pod Ostrym Vrchom.
Nechcem znevazovat pracu inych, ale osobne si myslim , ze samotne cyklo znacenie po existujucich TZT je zbytocna duplicita. Ak sa aj trasa legalizuje ako cyklotrasa, uplne by postacilo dohodnut sa s KST (ak je to vobec mozne) a nanajvys pridat cyklo tabule na turisticke hribiky.
Radsej sa mohlo Ckom pomalovat par zvaznic pod hrebenom.
21.05.2013 - 07:11:53
00
noo sobotu sa chystam na cast hrebena po Kalnicu...prípadne Bezovec, podla casu start asi okolo 9tej
21.05.2013 - 07:14:55
00
V nedelu som nechapavo pozeral na tie Ccka na skalach v okoli razcestia pod Ostrym Vrchom.
Nechcem znevazovat pracu inych, ale osobne si myslim , ze samotne cyklo znacenie po existujucich TZT je zbytocna duplicita. Ak sa aj trasa legalizuje ako cyklotrasa, uplne by postacilo dohodnut sa s KST (ak je to vobec mozne) a nanajvys pridat cyklo tabule na turisticke hribiky.
Radsej sa mohlo Ckom pomalovat par zvaznic pod hrebenom.


Znacia sa aj zvaznice pod hrebenom, napriklad trasa Kalnica - Chata pod Inovcom ci Beckov - Kulhan. Ide o to, ze tie trasy sa znacia aj pre ludi, ktori to nepoznaju. Nie kazdy cykloturista vie, ze moze ist po turistickej znacke a to uz vobec nie zahranicni. Kedze v Inovci zacina bicyklovat cim dalej tym viac ludi zo zahranicia (aj vdaka bikeparku v Kalnici), tak si treba uvedomit, ze oni nase zakony a podmienky poznat nemusia. A nie v celej dlzke ide trasa v subehu s cervenou tzt.

I ked podla lesneho zakona cyklista na hreben smie, tak legalizacia vobec nie je ruzova a niektori majitelia s tym maju obrovsky problem.
21.05.2013 - 07:22:43
00
Prekvapil ma najma subeh s cervenou TZT v spominanom useku (paradoxne cyklo znacenie inde som ani nevidel), ale je pravda, ze inak sa na Javorinu moc dostat neda.
Mate nejaku mapku, co sa planuje znacit?
Osobne za klucove povazujem vyznacenie lesnej cesty Sedlo Pod Skalinami - Medvedica -Izba, aby sa aj z juhu dalo dostat na hreben.

Legalizacia moze byt svojim sposobom aj kontraproduktivna, lebo nas budu odinakial vyhanat so slova vsak mate cyklotrasy, jazdite si tam.

K majitelom: ani paragladisti uz z lucky na hrebeni nelietaju, su tam natlcene koly. Vraj majitel pozadoval 300euro/rocne.
21.05.2013 - 08:38:42
00
este by som dal do pozornosti zaujimavy pocin, v ramci Bikefestu v Kalnici bude nova trasa maratonu, ktora ide z Kalnice smerom na Izbu, tu ale obide a bude pokracovat popod pramen pod Jakubovou az pod samotnu Jakubovu a cez Klenkov vrch sa dostane na hlavnu zvaznicu uz na Seleckej strane, potom uz klasika po Hrantovu luku a doprava na Inovecku chatu. Asflatom na kotu a po hrebeni az po hribik z ktoreho ide modra do Kalnice. Po modrej to ide iba spociatku potom zvaznice ktore modru viac krat krizuju a konci to v stredisku. Zaujimave je ze to od kriza nepustia k izbe ale pojde sa vrchom cez tie skalky chvilku s bikom na pleci, bude to sranda :-)
21.05.2013 - 11:24:31
00
len doplnim, ze o trase sa diskutuje tu:
post707034.html#p707034
Tiez ma to zaujalo, ale ked uz su pri razcestniku pod Ostrym Vrchom tie nove cyklo Cka, treba ich aj vyuzit :)
21.05.2013 - 11:45:41
00
tak to je pekna trasa. a hreben bude fajny bonus so zjazdom od hrybu...
21.05.2013 - 11:52:11
00
Prekvapil ma najma subeh s cervenou TZT v spominanom useku (paradoxne cyklo znacenie inde som ani nevidel), ale je pravda, ze inak sa na Javorinu moc dostat neda.
Mate nejaku mapku, co sa planuje znacit?
Osobne za klucove povazujem vyznacenie lesnej cesty Sedlo Pod Skalinami - Medvedica -Izba, aby sa aj z juhu dalo dostat na hreben.

Legalizacia moze byt svojim sposobom aj kontraproduktivna, lebo nas budu odinakial vyhanat so slova vsak mate cyklotrasy, jazdite si tam.

K majitelom: ani paragladisti uz z lucky na hrebeni nelietaju, su tam natlcene koly. Vraj majitel pozadoval 300euro/rocne.


Mapku mame rozrobenu, v priebehu par dni bude pracovna verzia hotova. S trasou ktoru pises suhlasim a mozeme ju zaradit.
Co sa tyka legalizacie, mas pravdu, ze obcas to moze byt aj na skodu, no bohuzial, ked chceme trasy vyznacit, dat do map, propagovat a vodit tam turistov, tak to inak nejde :/

Je mi jasne, ze pre cloveka, ktory tam jazdi a pozna kazdu cestu je znacenie zbytocne. No robi sa to pre siroku verejnost a nie kazdy sa pusti do neznama.

Bohuzial este nas na Slovensku caka dlha cesta, kym sa dostaneme do fazy ako napriklad v CR, kde statne lesy buduju singletracky :)
21.05.2013 - 22:39:15
00
Ked bude mapka, tak ju sem pridajte.
Kontraproduktivitu znacenia tras som mal na mysli najma duplicitne znacenie po TZT
nie znacenie lesnych ciest. Pre siroku verejnost vidim prinos najma v znaceny klucovych lesnych ciest, kam by inak v zivote nezabludili a nie oznacenie skalnych usekov na existujucich TZT pod Ostrym vrchom, kde siroka cykloturisticka verejnost nemusi byt nadsena, ked len kukne do mapy - aha znacena cyklotrasa ideme.
Skusenejsi nemaju problem odbocit na TZT z cyklotrasy aj ked TZT nie je znacena ako cyklotrasa.
Inak velky respekt za aktivitu, najma za oficialne vybavovacky s majitelmi.
22.05.2013 - 07:50:26
00
som na to zvedavý, inovec mam tiez pojazdeny a tesim sa vasej aktivite... k tým mapam potom možeme pridat par užitočných informacii.
22.05.2013 - 08:18:03
00
Zdravim Vas, mapa sa pripravuje, urcite ju sem hodim ked bude. Jednania s majitelmi su narocne, ale da sa. Najhorsie je, ze to velmi dlho trva a niekedy sa cloveku az rozum zastavuje, co vymyslia.
Zo zaciatku planujeme vyznacit nejake kostrove trasy a potom siet postupne zahustovat. Dlhodobym cielom su samozrejme aj nejake singletracky a enduro trasy. Ale postupne aj podla financnych moznosti :)

Co sa tyka duplicitneho znacenia po TZT, tak nie kazdy pozna zakony a vie, ze moze jazdit po TZT. To vsak iba podla lesneho zakona. Navyse niektore trasy idu chvilu po tzt, chvilu mimo a podobne. V buducnosti, keby sa podarilo zlepsit zakony, tak je mozne, ze znacenie bude v niektorych usekoch jednotne.

Kazdemu je jasne, ze znacenie sa nerobi pre nas, co to tam pozname. Ale pre ludi, ktori sa neorientuju a stratia sa aj na kruhaci. Treba znacenie, mapy, gps tracky, atd, atd...a ked chceme budovat cestovny ruch a lakat ludi na cykloturizmus, tak im musime nieco ponuknut.
23.05.2013 - 22:25:07
00
super, pre nas co u vas bezne nejazdime to bude velky prinos, tesim sa na mapku :y:
hlavne nejake singeltracky a trasy mimo TZ ;)
23.05.2013 - 23:47:23
00
Silva ak neratam Ihelnik resp Brvniste tak na Inovci ziadne singlace mimo TZ nie su, ale tras mimo TZ je viac ako dost, bohuzial su to vsetko lesne cesty.

Mozno sa ale nieco zmeni, Laco Findl pisal v poslednom Bikerovi ze na Inovci sa pripravuje bikepark, dufam ze tym nemyslel ze sa existujuce lesne cesty a TZ single vyznacia ako cyklotrasy ale ze vnikne nieco typu Rychleby resp. Singletrek pod Smrkem, to by ma moc potesil :-)
25.05.2013 - 15:57:23
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up