zdravim,

mam starsi model (tusim rocnik 2006) zentris mx20 (totozny s Voltage YZ2) a od zaciatku mam problem s pedalmi. po chvile jazdenia zacina v pedaloch (pocitovo v strede v osadeni v kostre) vyrazne praskat. pri kontrole je vzdy potrebne dotiahnut srob drziaci pedal s ozubenymi kolesami na kostre. znamy co mal prave Voltage YZ2 mal od zaciatku rovnaky problem.
nema niekto skusenost ako to odstranit?
20.05.2013 - 20:03:52
00
podľa popisu súdim, že ti to začne praskať pri spoji so stredovou osou a kľukou..otázka znie, nakoľko je to starý model a je dosť vysoká pravdepodobnosť, že to má 4-hrannú stredovú osku, nie je náhodou tá os vyhlodaná a následne to pri spoji škrípe ?
22.05.2013 - 13:02:10
00
pedal som mal zhodeny,osadenie pelada na osi je stvorcove s miernym zaoblenim hran.na biku som tolko doteraz nejazdil, takze som to nejako neriesil. aktualne uz to zacina dost vadit. mozem pripadne spravit aj foto toho uchytenia pedalu (kluky) na os. skor to bude tym, ze sa povoluje ten srob, co to tam drzi. musim ho stale dotahovat a ked ho dotiahnem, tak to stichne. a zvukovo to nie je skripanie a vyslovene praskanie, ktore citim aj v nohach (chodidle) pri zabere.
23.05.2013 - 09:30:08
00
tak ak sa to stále povoľuje a stredová os je v poriadku, bude vyhlodaný 4-hran priamo v kľuke..pamätám si, že ja som mal tiež takýto problém a stále to škrípalo../problém bol v kľuke a tiež sa to stále povoľovalo/
23.05.2013 - 09:46:19
00
keyboard_arrow_up