Kaktus bike Bratislavský MTB maratón

25.05.2013
3. kolo - Na bicykli deťom
MTB maratón
Bratislava - Devínska Kobyla (Slovensko)

Propozície, Súťaž, Reportáže, Výsledky
Zúčastnených bikerov (43)
AdzoandyapoarmourAskijkoatonicBonitoBoothDANOzPKdoubledynatomEnemyFURIOSOHacoHenry33hirwilsikar1968ivodrnojohhhnyKaskajaKefrinkenttaurklinoMarki007maros1974martin190martincamayolucomijatMino888Peto02petofrohlichPulinoquoman1romano410sandysano.tstawoSueswordikTrancexemanpet
vyrok kamarata po tom co ho regulovcik namiesto do ciela poslal do dalsieho kola :D "***** jeden stary bodaj by ho zem vyplula ked ho pochovaju " :D :D :D zevraj to bol dnes skor orientacny pretek :lol:

a som tiez dost zvedavy ako debilko dopadne....lebo toto nikto normalny neurobi ze preznaci a zahadze trat tesne pred pretekom :fubar:
25.05.2013 - 19:13:36
00
no to čo mne hovorili tak vraj regulovčíci ich poslali na zlú trať na nejakej odbočke a museli sa hodne vracať.
25.05.2013 - 19:31:03
00
No presne, tiez som od vinohradoveho bufetu isiel s jednym znamym (asi ten co spomina Miso, domaci mechanik z Pezinka), ktory siel strednu a predlizil si to zrejme o dalsie kolecko. Tak v druhom bufete si to skratil do ciela, aby nesiel 67km :-)

K maratonu. Nemam z neho velmi dobry pocit. Isiel som ho o 15min pomalsie ako Svatojursky, pritom bol kratsi a mal som vyssie tepy :-( V poslednom kole ma dorazila ta spojka ktoru sme uz isli treti krat a psychicky aj fyzicky som bol uz na dne. Obcerstvenie OK, len v druhom okruhu uz neboli musli tycinky a na konci nebola slubena bageta ale len trojuholnik sendvica :-( Na umyvanie som cakal asi 3 min, cize pohoda.
Prvych 18km som isiel v skupinke s babou a chalanom. Potom prakticky 40km nic. Na 30-tom kilometri ma obehli prvi z dlhej a aj prvi z kratkej (Dynatom) akurat ked som tlacil do toho rozbiteho kopceka. Neskor ma predbiehalo viacej ludi zo strednej a znich pan (tusim cislo 369, ale neisom si isty) ktory regulovcikom asi na 35km vynadal ze ho posielaku na trat po ktorej uz isiel (ta spojovacka co sa sla 2x) a pekne im vulgarne zanadaval s dodakom "vy pastekari ani normalnu trat neviete urobit". Ja by som ho okamzite diskvalifikoval, lebo sa ma to celkom dotklo, hlavne tie nadavky. Ked som na luke isiel do posledneho kola, tak za mnou dalsi, "cerveni" regulovcik ich nespravne navedol rovno (minuly rok tam boli dost velke tabule), namiesto dolava do ciela. Az po mojom pokyne sa otocili a jeden Cech pekne zanadaval, ze dnes uz pobludili a este ze som ich zastavil. Rovnako som zastavil jedneho chalana, co po zaciatocnom mokrom zjazde nezadocil vlavo cez potok ale siel rovno. Nastastie moje hlasne "hej" zacul a otocil to.

K znaceniu. V zavadzacom okruhu som mal najprv problem v tej odbocke zo zjazdu vlavo cez potok, neskoro som zbadal faborky tak som sa parmetrov musel vracat. Neskor som po jednom zjazde asi na 15km zastal lebo som nevedel ci vlavo-vravo, stopy sli vpravo neskor som zbadal faborku tak OK. Raz ma otocil jeden regulovcik, ked som prehliadol odbocku a zjazd vpravo asi na 20km, kedze nechapem preco bol 100m za odbockou smerom rovno... V druhom aj tretom kole stal uz na odbocke takze OK. Poslednu krizovu odbocku som mal pri "zapratavacovi". Tiez bolo na vyber vlavo-vpravo, na strome napis "KUKNI", tak som hladal, na zemi haluze s faborkou, presiel som teda cez ne a o chvilu uz faborky na stromoch, tak som sa zorientoval spravne :-) Tie polena cez cestu nic moc, ale tiez som si zo tri skocil ;-) V druhom kole som uz teda vedel kde co a ako, takze som sa uz nezdrzoval (polena uz boli odstranene). Len ma prekvapilo kopec zabludencov v druhom okruhu zo strednej. Na jednej odobocke kde bol stupak a sipka Dolava na zvaznicu zrazu z pravej strany prefrcalo okolo mna asi 5 biekrov zo strednej, absolutne som nechapal kde sa tam zobrali. Potom na luke pri dalsom regulovcikovi stali a pytali sa na cestu :-) Kedze som isiel turisticke tempo 5 hodin, tak som si mohol dovolit lustit trasu a tak nezabludit. Tiez som vedel ze idem 2 okruhy + jeden asi 5km ktory pojdem 3x, co niektori nevedeli a potom mali blbe poznamky.

Je teda este co zlepsovat ;-) Inak trat sa mi viac paci asi ta Svatojurska, aj ked tu zase neboli take blbe dlhe zjazdy, ale skorej pohodovejsie. Tie prudke vyslapy ma vsak odrovnali a musel som asi 5x tlacit, co ma velmi netesi...


Naposledy upravil Peto02 dňa 25.05.2013 - 19:59:52, celkovo upravené 1 krát.

25.05.2013 - 19:52:21
00
Na 9 km sme celkom početná skupina doplatili na preznačenie, neprešli sme vela faborka ukazovala do nejakého zjazdu a regulovčík nám ukazoval zas iní smer ,celkom slušný chaos ,celkovo som spravil o 10km viac tak podla toho dopadlo aj umiestnenie, škoda .Na regulovčíkov by som moc nenadával, pretože trat bola záškodníkom preznačená a chlapci mali z toho tiež chaos. Toho blbca čo mi pohodil bremeno v zjazde na poslednú chvílu by mali zavret na psychiatriu !!!
25.05.2013 - 19:54:00
00
Pár fotiek z vyhlásenia víťazov a zo štartu strednej trate.

Lubo44, doteraz som si myslel, že ten uj tam tie polená nakládol ešte pred štartom, no ty vravíš, že stál vedľa trate a hádzal ich jazdcom priamo pod kolesá??? :o
25.05.2013 - 20:02:41
00
Tak s tými regulovčíkmi to bolo dnes také kadejaké...
Ale poporade. Štartoval som na dlhej a šiel som v podstate celý čas medzi prvými, pri výjazde od incheby nás skoro zrazilo auto (aspoň mňa keďže som išiel prvý), policajti si akosi nevšimli že bolo odštartované, ale nakoniec tú jedinú vec kvôli ktorej tam stáli zvládli. Asi 1 km po vjazde na lesnú cestu od konečnej električiek stálo nákladné auto...takže sme stáli a pretláčali sa kríkmi okolo neho. Prvému regulovčíkovi (asi 15ročný chlapec) chvíľu trvalo kým zdvihol zrak od mobilného telefónu a všimol si hordu cyklistov ktorí okolo neho idú...ešte stihol naznačiť "že kadiaľ". Najväčšia chyba nastala pri vjazde z asfaltky do lesa pred Dúbravskou hlavicou. Z nás asi 10 prvých, kde sa vytvorila medzera medzi prvými 6 a 4, poslal nejaký pán polovicu doprava a polovicu stredom....samozrejme malo sa ísť doľava.
V tejto desiatke sme sa znova "kdesi" zišli a šli rovno smerom na Devín. Tam sme znova stáli a premýšľali ako ďalej. Na šťastie víťazný Gallik si ten úsek pamätal a ešte nás aj pobavil telefonátom niektorému z nekompetentných kompetentných že prvá desiatka sa stratila :D . Potom sme si ešte raz zašli niekde pod vysielačom, bolo to preznačené.
Regulovčíci boli dnes totálne nanič, mnohí stáli niekde za zákrutou...iní len kukali na nás a ani nenaznačili kam asi tak máme ísť, celé to bolo nejaké čudné. Trať bola pekná ale prišla mi ako úbohé naháňanie kilometrov a výškových metrov, všetko také cik-cak len nech je to čo najdlhšie... Na Kobyle sa podľa mňa nedá robiť nejaká dlhá trať.
25.05.2013 - 20:06:28
00
peto02 podľa toho čo píšeš to teda bolo ešte horšie ako som sa na mieste dozvedel.Regulovčík je tam od toho,aby ľudí vedel navigovať a nie ich ešte viac dezorientoval.
...samozrejme,že sa na kobyle nedá robiť dlhá trať kedže je to malý les ktorý sa využíva na popracovné vyvetranie počas týždňa.


Naposledy upravil triki dňa 25.05.2013 - 20:23:05, celkovo upravené 1 krát.

25.05.2013 - 20:15:20
00
dynatom - gratulujem k uspechu a aj k chyteniu pana zapratavaca :)
25.05.2013 - 20:17:08
00
dynatom - gratulujem k uspechu a aj k chyteniu pana zapratavaca :)

ďakujem :)
No pána zapratávača som nechytil ja, ja len o tom viem, dozvedel som sa to v cieli, kompetentní už mali informácie :)
25.05.2013 - 20:19:41
00
ja som so znacením nemal problem ,len na zaciatku 5km som mal odbocit cez potok do lava ale som siel rovno do kopca a zrazu oroti mne 15 bikerov dole:) pár krát som síce váhal hlavne ked som uz raz siel tou cestou. Treba nabuduce spravit jeden neprerusovaný okruh
25.05.2013 - 20:20:47
00
Tomas11 ,,najprv som stretol chlapíka okolo 40rokov ktorý po mne kričal že máme íst z tími byciklami do p... asi po dvesto metroch blbca okolo 50rokov(cca) ten mi podsunul bremeno, ktoré som ako tak preskočil, teraz lutujem že som nezabrzdil a nešiel mu vypálit. Podla mna tí dvaja majú na svedomí, preznačenie trate.
25.05.2013 - 20:29:08
00
to sa neda citat: bordel :D takze nie som naivny :D :D skoda,ze nejazdim MTB :D
dnes som si bol vypytat kamerovy zaznam na motorkara ktory ma ohrozil v LV, ludia zo Shelly boli veeeelmi napomocni,ked ho videli na kamere,v pondelok ma "objednali" u majitelky pumpy,ked jej hned volali o akeho idiota islo,par ludi si to asi precitalo na mojom FB.. sa tesim na spravne konanie a takisto na zoznamenie s mladym dotycnym motorkarom ktory ukazuje fakera ludom,ked ich ohrozuje a obmedzuje v premavke
byt tu na tomto maratone a spravi/dovoli si nieco taketo niekto voci niekomu/mne tak dostane taku nakladacku ze by ho vlastna mater nespoznala....
to ste tam nebol viaceri starsi mohutnejsi? sa vam cudujem...
Peto02 tak vyraz pastekari pouziva cele SVK :D to sa nemozes cudovat :D ale tak,beriem Ta za slovo, za to organizator nemohol


ti dotycni ludia tam boli zakeraci alebo neschopaci? :o


Naposledy upravil canopus dňa 25.05.2013 - 21:28:49, celkovo upravené 3 krát.

25.05.2013 - 20:32:25
00
Tak to je už úplný vrchol. Škoda že si nezastavil a nenaložil mu.
Stať sa to mne, tak preteky-nepreteky, zosadám z bajku a volám chlpatých.
25.05.2013 - 20:33:27
00
Tomas11 co by zmohol 55kg chlapec?
25.05.2013 - 20:37:35
00
Slovenskoooo, no hruza co tu citam.
Jedine co pobavilo,ze prva skupina volala mobilom,ze sa stratila.
Ten zapratavac by si zasluzil po papuli,a nie mestsku policiu.


Naposledy upravil silva dňa 25.05.2013 - 20:48:50, celkovo upravené 1 krát.

25.05.2013 - 20:46:38
00
keyboard_arrow_up