kazda vidla sa moze kazit i ked mozno pravdepodobnost je mensia.pozri mam 98kg a 183 cm a kupil som tento bike http://www.cykloabc.sk/index.php?lid=2081
jazdim s nim teren nie asfalt a vyhovuje mi nemozem na nieco povedat ze je na nom zle.ked vyskusam nieco lepsie a zistim ze tam je rozdiel a aky rozdiel tak nieje problem hned objednat novu vidlu alebo iny komponent no momentalne neviem v com by bol bike o 2-3 stovky lepsi. :) nechcem sa hadat tak to tak neberte len chcem poukazat na to ze ked niekto da rozpocet 400 eur tak mu nemusite hned povedat ze za to kupi tak kopu srotu :D
01.06.2013 - 21:32:02
00
Tak XCT to si mohol brat racej pevnu. Ked ides po lese tak citis vobec ze to pruzi? To je vazne len taka vidla na okrasu a v tej cenovej kategorii by si kupil ako som uz spominal XCR ktora by bola omnoho vyssie ako XCT :)
01.06.2013 - 21:37:54
00
uwww ale tak zase XCM pruží :) ako väčšina pružinových v podobnej cenovej relácii,len problémy naozaj nastávajú po čase :)
01.06.2013 - 21:40:21
00
pozri poviem ti to takto.pruzi?asi ano sak by mala.ja ako zaciatocnik ani poriadne neviem ako vyzera funkcna vidla chapes?mam auto su tam tlmice viem skoro presne kedy su funkce kedy plnia svoju ulohu a kedy je cas na ich vymenu pretoze to mam vyskusane.ale na biku nemam ani paru co nema asi kazdy zacinajuci biker.o tom to je
01.06.2013 - 21:43:51
00
EDIT: sorry ja som cital ze XCT, ale to su kluky :D Sak jasneze ked sa ti zapaci cyklistika kupis novy to je jasne :)
01.06.2013 - 21:44:53
00
nie je to len o vidle ale aj o komponentoch ako vie amater ako funguju lepsie brzdy oproti horsim alebo prehadzovace atd.

Ver mi, že radšej by si mal vzadu Acera prehadzovačku a vidlicu RS Recon ako XTR prehadzovačku a vidlicu Suntour XCM pri zachovaní rovnakého radenia... Pri kúpe bicykla treba rozmýšlať nad najvhodnejšou kombináciou komponentov, nie je možné sa na to pozerať tak že "tento bicykel má fajn brzdy a prehadzovačku, vidlica suntour xcm bude teda pre mňa akceptovateľná" keď existujú v danej cene alebo za minimálny príplatok bicykle s vyváženejšou výbavou.

co sa tyka tlmenia a funkcnosti clovek ktory kupuje 1. bike ani nevie ako ma ta vidla fungovat chapes?on nevie aky komfort moze dosiahnut kvalitnou vidlou oproti lacnej.naco navysovat rozpocet o 2-3 stovky ked ani nevie aky efekt to bude mat.

ako tu bolo pisane niekto da rozpocet 400-500 eur a radia mu bike za 700-800.

Však si pozri nejakú tému, aj o bicykli v nižšej cenovej hladine. Napríklad post711681.html#p711681 , vidíš tam niekde že by sa radil o 2-3 stovky drahší bicykel? Aj v kategórii bicyklov za 400-500€ sa dá popáliť a zobrať výrazne horší bicykel, isto si všimneš že tie čo som tam radil ja sú väčšinou celkovo výrazne lepšie ako tie ktoré boli pôvodne uvedené ako možnosti.
Pozri si túto tému bicykle/bicykel-za-200-250euro-author-vs-merida-vs-ctm-t30952.html - vidíš že by sa tam radil o 2-3 stovky drahší bicykel? Nie, jednoducho sa tu vždy snažíme vytrieskať maximum v danom cenovom limite s načrtnutím zlepšení čo by prinieslo prípadné zvýšenie limitu. V niektorých cenových hladinách je možnosť zaoberať sa modelmi s lepšími vidlicami, v niektorých je potrebné prítomnosť nejakej zlej vidlice akceptovať. Dúfam že je Razon ešte spokojný, ako písal napr. tu post697766.html#p697766 ...
Alebo pozri bicykle/bike-mtb-300euro-t30913.html ...
Ozaj si nespomínam že by sa tu automaticky hádzali bicykle o 200-300€ drahšie.
Extrémny prípad je samozrejme taký, keby niekto chce jedine nový bicykel do nejakých 150€, tam sa nedá poradiť nič iné len prihodiť aspoň stovku (čo je relatívne k pôvodnému limitu obrovský rozdiel) nech je to použiteľný bicykel a nie kopa šrotu.
Alebo toto post702988.html#p702988 - extrémne požiadavky pri cenovom limite 400€, aj tam je vidieť nejaká snaha priniesť niečo s akceptovateľnou cenou čo by dlhodobo spôsobovalo radosť, napriek tomu že prihodiť 200-300€ by bolo viac ako vhodné.
01.06.2013 - 21:50:45
00
V niektorých cenových hladinách je možnosť zaoberať sa modelmi s lepšími vidlicami, v niektorých je potrebné prítomnosť nejakej zlej vidlice akceptovať. Dúfam že je Razon ešte spokojný, ako písal napr. tu post697766.html#p697766 ...
.

Áno jasné som spokojný okrem tej vidlice čo je v tejto cene pochopiteľné, ešte z pedálov mi spadli dole tie oranžové svetlá ale to je nič. Jazdil som po všelijakom teréne, pomaly aj rýchlo, nemal som problémy s ničím. Ešte malý detail že sa nedá nastaviť naklonenie sedadla, niekedy sa mi zdá že predok je príliš vysoko.
01.06.2013 - 22:09:41
00
Nehodíš fotku zámku sedlovky? To by mala byť samozrejmosť že po uvoľnení nejakých šróbikov/alebo jedného šróbika toho uchytenia lyžín/ližín/vzpier sedla (zámku sedlovky) by sa mal dať v určitom rozsahu nastaviť aj sklon a po opätovnom dotiahnutí aj zachovať. Ak to náhodou sedlovka neumožňuje alebo rozsah nestačí, tak je to veľmi blbé a hodilo by sa pouvažovať nad výmenou sedlovky ak ten sklon sedla nevyhovuje :)


Naposledy upravil PatrikL dňa 01.06.2013 - 22:15:16, celkovo upravené 1 krát.

01.06.2013 - 22:13:41
00
ja nevravim ze neporadite dobre ja len ze aj bike za 300 eur moze niekomu stacit aj ked ma prehadzovacku alivio a vidlicu skoro ako keby ani nebola odpruzena. :) radsej by som to preberal s vami preberal pri dobrom pivku :D ukoncime to bo mne konci sichta tak ide zbalit a valim domov :)
01.06.2013 - 22:14:46
00
Fajn, pozerám že si zo Žiliny, tak ťa srdečne pozývam na nejaký výlet v rámci tejto akcie sukromne-akcie/mtbiker-5-expedicia-t27892.html , predpokladám že bude aj tento rok :)
01.06.2013 - 22:19:30
00
Nehodíš fotku zámku sedlovky? To by mala byť samozrejmosť že po uvoľnení nejakých šróbikov/alebo jedného šróbika toho uchytenia lyžín/ližín/vzpier sedla (zámku sedlovky) by sa mal dať v určitom rozsahu nastaviť aj sklon a po opätovnom dotiahnutí aj zachovať. Ak to náhodou sedlovka neumožňuje alebo rozsah nestačí, tak je to veľmi blbé a hodilo by sa pouvažovať nad výmenou sedlovky ak ten sklon sedla nevyhovuje :)

No fakt sa to nedá, skúšali sme všelijako. Fotku neviem dať, nie som doma ešte pár dní. Dá sa posúvať dopredu dozadu, ale sklon nie. Až taký problém to nie je, len občas keď dlhšie idem do kopca.
01.06.2013 - 22:29:02
00
Och tak to je riadny prúser. Neviem aký je tam priemer, ale po jeho zistení môžeš občas pozrieť tunajší bazár a veľmi lacno ju budeš môcť vymeniť za výrazne lepšiu :) Aj nejaké nové čo by nestáli desatinu celého bicykla sa nájdu.
01.06.2013 - 22:31:46
00
pozri trebars toto: http://www.mtbiker.sk/bazar/komponenty-sedlovky/176162/sedlovka-bbb-308mm-nova.html
01.06.2013 - 22:42:52
00
dufam ze zaregistrujem na fore temu na 6.expediciu a pokusim sa prist :)
01.06.2013 - 23:12:02
00
keyboard_arrow_up