Fatranský MTB maratón

01.06.2013
3. kolo - Valašsko-Považská séria
MTB maratón
Rajecké Teplice (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Výsledky
Zúčastnených bikerov (78)
16mato958peto88adikes222AndobikerAndreosbasebmartinbugiurcarlosczipooDanCii3251de FectdivoDomestikDuratecemsiFURIOSOGersonhurricanicemanInstinctmorgenital12JACUBjamajkajaro4johhhnyJohnojxwKarin_23KaskajakirikvakobLeroyLukas_h22mariana88maro211111mastoMatko_PDmaxxspmickelson99milos21milsuMino888mirecpdMiroslavGajdosikmsecomykymikinapetsoborpeterrbPupokregiskRicardosrichardleRiky_4RockstarRebelRoman_Zilinasaki66samjosolvoStaniolstefanvanickysulovoswordikTobiasVancoTomino115tritolTurbi123velipetarVendelinvladimirko99vlado45yoyozahirkozihadlo 5Zuzka-loveBike
Koľko vám ukázalo prevýšenie na dlhej? Len pre porovnanie.
Mne zblbol garmmin.

sigma 2943m
02.06.2013 - 21:02:00
00
Prečo su vo vysledkoch niektore časi uple rovnake?to došli všetci spolu?
02.06.2013 - 21:05:36
00
Prvý maratón aj s 10 ročným synom - zážitok pre mňa aj pre neho , nemal ani slovo o skončení skôr ako v cieli , dokonca bol proti mojej pomoci v tom blatovom eldoráde , jediné čo som mu mohol urobiť rukami očistiť kolesá od blata aby sa vôbec dokázali točiť :D - tam zhodnotil a šlapeme všetci
Zhodnotenie - usporiadatelia , atmosféra , pár povzbudzujúcich okolo trate všetko na jednotku .
Počasie - aj to malo to svoje čaro :rofl:
A komentár 10 ročného v cieli - najkrajší pocit vidieť svoje meno na svetelnej tabuli , takže najbližšie budeme opäť na 25 v Súľove .

PS : okolo trate bolo niekoľko fotografov , neviete poradiť nejaké fotogalérie , napríklad ten čo fotil už pri dojazde v Rajeckých na úzkom chodníku ?
02.06.2013 - 21:38:16
00
http://www.cyklomania.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=1697

Hladaj :D
02.06.2013 - 21:49:28
00
Takisto môj prvý pretek a veľké nadšenie, atmosféra, podmienky...paráda. Blato dodalo preteku vyšší level zábavy, takže "u mne dobrý". Klobúk dole pred 100-kármi a takisto pred juniormi s rodičmi. Bol to veľký boj, ale o to väčšie boli úsmevy v cieli (resp. doma v posteli).

Poďakovanie posielam smerom k organizátorom a org. tímu (a všetko pomocný personál). Nenapadá ma nič, na čo by sa dalo sťažovať. WAPky by sa teoreticky uživili viaceré, pre toľký počet účastníkov, ale nebolo to tragické. Škoda toho preznačenia, keby som ja zle odbočil a musel sa vraciať, pekne by som nadával. Nechápem koho to napadne, nechápem, prečo, ak to je nejaký majitel pozemku, nerieši problém s organizátorom, nechápem... Stávajú sa však horšie veci...

Každopádne, super akcia!!! O rok sa vidíme :)
03.06.2013 - 08:31:57
00
Prečo su vo vysledkoch niektore časi uple rovnake?to došli všetci spolu?


Nie ,niekto preznačil trať a pretekári na predných miestach pobludili...tak sa dohodli na rovnakom čase.
03.06.2013 - 10:33:22
00
Prve fotecky zo 105-ky. Kvalitu nekomentovat. Dakujem

http://www.mtbpohronie.eu/galeacuterie---ostatneacute.html
03.06.2013 - 11:56:33
00
Však sú v pohode. Akurát sa mi nezdá ich usporiadanie.
03.06.2013 - 12:01:25
00
zihadlo 5 to ty si sa vysmieval zadrhnutým SRAM kladkam? Tak potom tvoje nesmrteľné zadrhnuté úplne nové XT kladky som musel rozobrať, namiesto vazelíny vyklepať nejaké hrudky blata a natlačiť novú :D Inak ešte doštičky v cajchu, reťaz vytrpela tiež svoje, ale ešte niečo vydrží. Inak to čo za blato, že sa nedá z tej reťaze vykefovať? Som sa naň vystal. Ešte dnes musím rýchlo rozobrať a vyčistiť vidlu a zvážiť, či nedám novú vazelínu aj do stredového. Inak dúfam, že zvyšok je v úplnom poriadku. Najviac ma sere tá strata :cash: a zachraňuje ma len to, že mnohým veciam dokážem násobne predlžiť životnosť :)
03.06.2013 - 12:09:03
00
ja som mal kladky uplne ok...ked som ich rozobral.Retaz po vykefovani blata sla hned do nadoby s olejom.
Dosky zbrusilo o cca 35% a s Magurou sa definitivne lucim.
Stred BB70 prezil v poriadku.. ani naznak blata vo vnutri.
Vidlu a orech rozoberem dnes..
Capy okolo vahadla boli spinave len trochu.
jedine co mam mrzi su ryhy na spodných nohach vidlice od sutra, ani neviem kedy a kde :(
03.06.2013 - 12:19:05
00
Prečo sa lúčiš s Magurou? Ja som dal pred Fatranom dopredu nové doštičky Shimano organické, tak šli po strate 50% (možno aj viac) dozadu, kde nahradili staré. Ja zas predpokladám, že kolesá, hlavové a orech neboli exponované blatu oveľa viac ako inokedy. Či si myslíš, žeby som mal orechu na FRM5 tiež pozrieť na zúbky?
03.06.2013 - 12:27:16
00
no určite skontroluj.... moje DT 370 nema nejak extra tesnenie a vzdy je tam po blataku bordel..
MAgura mala nestabilný výkon.. zadna sa mi dokonca zavzdusnila a skoro som sa prizabil.. potom sa chytila trochu.. malo oleja do výrobcu. Z
Zakladný model skor na XC tam výkonnostne stacia aj s hmotnostou 230g ... zatial nahodim stare hope a potom asi pojdu SLX
03.06.2013 - 12:53:41
00
Tak už viem ktorý pretekár mal problém na dlhej :D aby vôbec niekde zastal vidíš všetko chlapci hlásili :) :)
03.06.2013 - 12:58:04
00
Dosky KO skoro úplne, ale brzdili až do konca (nenávidený Elixir R :D). Reťaz ešte pôjde použiť, tiež sa už kúpe v oleji, vidla som sa bál, že bude na tom horšie, Sram kladky bez problémov. Tlmič, stred a asi aj náboje ešte čakajú na rozobratie. Mňa skôr serie obitý rám od skál po prejazde lúk a hneď za nimi ten štrkový úsek a zodratý spodok korunky vidly. Tak parádne by som to asi ani neopieskoval :D.

Miloš, hlavko som rozobral pri zhadzovaní vidly a blata tam bolo dosť.
03.06.2013 - 13:19:33
00
Vlado, a nemám potom jednoduchšie a lacnejšie kúpiť nový bicykel :lol: Minimálne do tej vidly sa pustím hneď ako dopijem kávičku, určite nie je v pohode, lebo citeľne stuhla a na maratóne bola na tom horšie, že skoro nevidlovala.
03.06.2013 - 13:37:54
00
keyboard_arrow_up