Pri spolocnom starte si sebavedomie mozu dvihat jedine hobbici. Clovek s licenciou sa k nej urcite neprizna v pripade, ze mu za kolesom uvisi hobbik. Stale to iste.
Chalani z Forman Cinelli chodia normalne do prace, popri tom poriadne trenuju a pretekaju. Mimochodom, dnes absolvovali preteky slovenskeho pohara v Senkviciach a sli vyborne.
Keby sa do partizanskeho prisiel odviezt Sagan, tak by sme akoze vsetci mali zostat sediet doma, lebo by sme nemali ani najmensiu sancu?
09.06.2013 - 18:32:54
00
ak budes menit prevodniky, pozri tu. Cena priblizne 120€ za oba.

Keď budem meniť, tak celé kľuky. Stále sa mi motajú do úvah SRAM Red...
To by som zobral radšej Gebhardt, len prevodník.

absolvovali preteky slovenskeho pohara v Senkviciach a sli vyborne

No, ja by som skôr povedal, že včera išli výborne. Ten pretek by som nazval tréningom Forman Cinelli... :D
Dnes si ustlali; a prvé priečky sa rozdelilo viac-menej medzi Dohňany, Bystricu a Reprogas.
09.06.2013 - 18:40:37
00
paci sa mi ako tu kazdy hovori ze ved to je hobik chodi do roboty a popri tom trenuje :D ty ich poznas isto dobre a aj po mene ked tak dobre vies :) a kde teda pracuju ? a tiez myslim je aj rozdiel medzi pracou a pracou ;)
09.06.2013 - 18:49:08
00
Kopec ludi chodi do roboty a popri tom trenuju.. Akurat, ze niekto ma rodinu-niekto nie a niekto je z prace viac vycerpany ako niekto iny... A je to hlavne o snahe a chuti do bicyklovania, podla mna.
09.06.2013 - 18:57:53
00
Kedze Team Forman Cinelli nie je ani Continental, jeho jazdci si nezarabaju na zivot cyklistikou. Musia si teda na zivobytie zarobit inde. Este je moznost, ze ich sponzoruju rodicia, milenky alebo su nezamestnani a vyciciavaju stat. Je to mozne.
Tych chlapcov nepoznam, akurat s nimi sem tam pretekam. Su dobri, ale az na Petra Hudecka to nie je ziadny zavratny vykonnostny level.
09.06.2013 - 19:08:13
00
nuz dalo by sa o tom rozpravat a hadat velmi dlho, faktom ale je ze porovnavat s nimi sa nemozeme pretoze nemame skutocne rovnake podmienky.

lebo pokial by to bolo tak ako tvrdis, ze maju rodiny chodia do prace tak su to rovnaky hobbyci ako my . ved robime presne to iste .... urcite to tak ale nieje takze hobby isto nie su . Hobby som JA, com som rad ked sa mi podari koli rodine, malemu a robote dostat 1-2 krat do tyzdna na bicykel ... to je hobby. pol roka setrim na nove kolesa, ram atd ....
a ze nemakam a nesnazim sa ? tak kedze mam na ten bike naozaj malo casu a som nesmierne rad ked mozem ist na bike, idem vzdy co to da a skoro na plno, vcera na galuske priemer tep 175 , dnes na treningu 165 a tak chodim stale. proste ma to bavi, jazdu si vychutnavam a snazim sa aj z toho mala vytazit co sa da ...
takze tolko k hobbykom a profi :) ukamenujte ma
09.06.2013 - 20:19:13
00
Nás s Lukinom dávali CINELLIsti o kolo v tom stúpaní v Kršteňanoch a normálne som chcel vystúpiť z "cajgla" myslel som, že stojíme :D
klobúk dole pred nimi

PS: tempo v prvom kole bolo pre mladého neúnosné ale po ubratí na prijateľných cca 30km/h už to šlo
Podľa môjho compu sme mali celkovú AVS 28,53Km/h
Mladý sa prekonával :muscle:
09.06.2013 - 21:36:50
01
Lubik veď mi to aj bolo čudné keď som pozeral vysledky :o Už chápem sparing partner :y:
09.06.2013 - 21:51:02
00
kua,ja by som sa rad vymenil s mojou pracou a s tymi co "pracuju" kriste pane :D
doteraz mi nikto neodpisal ci tie nastupane metre boli s priemerkou 40km/h v HOBBY prveho 43km/h
presne ako pisal Optimus ta trat sa mala rozdelit na hobby vs licence potom by sa videlo ci ten hobbik by drtil take tempo sam,jasne,ze sa udrziaval s licence ludmi,no aj tak.. klobuk dole pred takymi vykonmi.. sam som na TRM.sk a docentik=Vlasto ked driape,tak mi stoji rozum a nebol v prvej 10ne... proste tsi KEKET!!!
oboy Erik, dobre vieme,ze kto jazdi za Cinneli nie je pracant jak hovad, s tym sa s Tebou dohadam do krvi, staci ked len ten sponzor je jasny, kto pracuje v BB MERIDA? Lukas mi pisal ze pracuje aj na nocnych, a to velmi pochybujem,chcel by som niekoho vidiet, po nocnej ist pretekat. To je mozne iba s Uharcekom,ked som sme sli TURUL KUPA pretek, dovi dopo... a to podla mna chlapec vyhral svoju kategoriu,len ti ***** madari ho drbli na ine miesto... vtedy som sa tam s nimi dohadal do krvi,kedze som videl Mata dospurtovat v kopci v cieli na 5 mieste

ale aj tak___ zevraj bol tento pretek organizacne TOP na SVK co mi pisali viaceri ludia.. organizatorom by nebolo na skodu uviest aj profil celej trate niekde tcx resp. gpx
09.06.2013 - 22:46:06
00
canopus...udaj z Garminu po siestich kolach = Získaná nadmořská výška: 774 m

avsak treba este dodat k trati :
mesto - dost technicka cast, sama tocka, nie najlepsi povrch ciest
PE-smer na Oslany - jedina rovina avsak fukal tam dost neprijemny protivietor
zvysok okolo Krstenian - hore-dole-hore-dole :)

ps : kde su tie casy ked na bednu stacila rychlost 33-35kmh :) ( a nebolo to tak davno...hold, technika ide napred milovymi krokmi :) )...teraz myslim samozrejme amaterske preteky na tratiach podobneho profilu

ps2 : mozeme byt "radi" ze sa iba jeden clovek roztrieskal o auto. tak ja teda neviem, ale ked idem na pretek kde nie je uplne uzavreta trat, ma sa jazdit podla pravidiel cestnej premavky a na vlastne nebezpecie, tak potom ako ludia mozu rezat neprehladne zakruty v 50-60-70km rychlosti do protismeru :tmi: :fubar: ...nad tym sa mi rozum zastavoval a radsej som si vycuval. asi uz starnem, ale radsej budem posledny ako by som mal skoncit na voziku. to na vsetkych pretekoch ludom adrenalin a testosteron zastiera zrak a zdravy usudok?
09.06.2013 - 22:52:06
00
Karas nadrbal do auta? ach jaj,minuly rok klucka, na co mu to je dobre vobec takto hazardovat
matt thx veduci
09.06.2013 - 23:17:27
00
Sa cudujem, ze sa cudujete. 99% clenov Prodefektu sa vylaha s bicyklom aj vo vytahu... Tych sa uz boja vsetci. Nehovoriac o ich chuti striedat, pred kopcom sa vozia v haku a na kopci oddychnuti hraju formu... Takisto situacie, ked sa odtrhne od balika mala skupinka a nieze by sa snazili dobehnut balik, nie oni nestriedaju, aby potom na paske boli oddychnuti.

Okrem ineho, dnes sa jeden v kruhu svojich troch skoro pobil za to, ze dostal vynadane za to co robil na preteku... Menovat nejdem.

Preteky sa aj mne velmi pacili, siet organizatorov, motorkarov, policajtov... Este ti motorkari by sa mohli do buduceho roku naucit zopar veci a dobrovolnici nepustat auta pod kopcom pred pretekarov ale na slovensky standard super pretek, aj s cipmi... :-)


Naposledy upravil TomasMen dňa 09.06.2013 - 23:40:54, celkovo upravené 1 krát.

09.06.2013 - 23:35:27
00
nuz dalo by sa o tom rozpravat a hadat velmi dlho, faktom ale je ze porovnavat s nimi sa nemozeme pretoze nemame skutocne rovnake podmienky.

lebo pokial by to bolo tak ako tvrdis, ze maju rodiny chodia do prace tak su to rovnaky hobbyci ako my . ved robime presne to iste .... urcite to tak ale nieje takze hobby isto nie su . Hobby som JA, com som rad ked sa mi podari koli rodine, malemu a robote dostat 1-2 krat do tyzdna na bicykel ... to je hobby. pol roka setrim na nove kolesa, ram atd ....
a ze nemakam a nesnazim sa ? tak kedze mam na ten bike naozaj malo casu a som nesmierne rad ked mozem ist na bike, idem vzdy co to da a skoro na plno, vcera na galuske priemer tep 175 , dnes na treningu 165 a tak chodim stale. proste ma to bavi, jazdu si vychutnavam a snazim sa aj z toho mala vytazit co sa da ...
takze tolko k hobbykom a profi :) ukamenujte ma

Tak k tomuto naozaj nie je čo dodať,presne sa stotožňujem s touto charakteristikou hobíka,a keď mi niekto bude tvrdiť ako chudáci cinellisti a ostatné polo profi tímy makajú ako strhaní na nočných a cez víkendy a ešte popri tom stíhajú najazdiť ročne 15 000 km ,prosím vás zobuďte sa z toho,to sú neuveriteľné drísty...
09.06.2013 - 23:40:18
00
Nie su... Su aj ludia co odu o pol siestej rano na bicykel, od desiatej pracuju, o siestej vecer zase na bicykel a padnu na postel unaveni ako klat.
Alebo aj v noci robia a cez den bicykluju, 4-5hodin spanku...

Ale tiez suhlasim s rozdelenim s licenciou-profik,bez-hobbik, teda na Slovensku.
09.06.2013 - 23:51:18
00
najazdit 15000 popri robote nemoze byt taky problem, sak ja nejazdim rychlo a uz vobec nie treningovo a dal som vlani 10000 ani neviem ako :). to keby som chodil akoze trenovat na cestaku a nie sa vozit pomedzi bufety po robote tak dam aj 30000 :)
09.06.2013 - 23:53:35
00
keyboard_arrow_up