chcem sa spytat aky je rozdiel medzi vidlou Suntour XCM HLO/100mm a SR Suntour XCT, 80mm travel samozrejme okrem vysky zdvihu. ktora by bola lepsia pre 120 kiloveho chlapa, diky moc
24.03.2013 - 16:51:52
00
Ideálne by bolo sa oblúkom vyhnúť obom, ale celkovo "lepšia" je v tomto prípade XCM.
24.03.2013 - 16:53:54
00
ja to napíšem jednoduchšie :D stejné hovno jinej záchod :D
30.03.2013 - 13:32:30
00
pre 120 kiloveho chlapa ani jedna, su to vidlice za par korun, ktore maju velmi nizku hodnotu, ked z tychto tried tak znesitelna je XCR, avsak som pocul, ze chlapovi uz letela pruzina z nej okolo hlavy, takze celkovo asi od SR Suntour by som asi nic nechcel...Epicon by som este tak maximalne zniesol...
06.06.2013 - 20:48:38
00
Priplatiť za vzduchovú, prípadne možno sa dá v XCR vymeniť pružina. A ešte ma velmi priemne prekvapila XC32 a v tej nieje problém vymeniť pružinu.
09.06.2013 - 09:04:51
00
XC32 prekvapila aj mna, ked som ju po prvych 5km zadrel :D Od vyroby v nej nebola ani kvapka oleja. Po doliati a zdvihnuti na 120mm na29" to beha velmi solidne na tu triedu....pretoze po zadreti som ju uz chcel menit za Rebu aspon, ale asi ju este pojazdim, lebo sa chova celkom ok :)

Priplatiť za vzduchovú, prípadne možno sa dá v XCR vymeniť pružina. A ešte ma velmi priemne prekvapila XC32 a v tej nieje problém vymeniť pružinu.
09.06.2013 - 11:27:25
00
Ja som si myslel ze xc 32 je na urovni tych suntour-ov ale po prevezeni per matrov som pochopil :) ...
09.06.2013 - 11:30:21
00
XC32 prekvapila aj mna, ked som ju po prvych 5km zadrel :D Od vyroby v nej nebola ani kvapka oleja. Po doliati a zdvihnuti na 120mm na29" to beha velmi solidne na tu triedu....pretoze po zadreti som ju uz chcel menit za Rebu aspon, ale asi ju este pojazdim, lebo sa chova celkom ok :)


fuu trochu si ma sokol. akoze od vyroby v nej nebola ani kvapka oleja??? je nieco take mozne? teraz som si kupil Cube s Rebou a dufam ze nieco podobne sa nestane aj mne... ako to zistim???
09.06.2013 - 16:14:00
00
No, ja som tiez mal pocit, ze by si firma ako Sram, resp. RS mohla nieco take dovolit, ale tak aj majster tesar sa utne, mne sa to prejavilo celkom znatelne, po asi 5 km jazdy po polnej ceste som prebehol po niecom a zrazu mi v nej zacalo s nerovnostami "cukat" a celkovo, od zaciatku bola akasi leniva a pomala, rebound nereagoval, da sa povedat, vobec na nastavene stavy, dalej tvrdla a makla ako ju napadlo, najprv som rozmyslal, ci neni povolena odspodu, alebo ci neprelieza vzduch do oleja, ale ani to sa mi nepotvrdilo, ale taky najvyraznejsi priznak (popri nechutnom klepani), bola jazda dole, ked som mal po 5 minutovom zjazde predlaktia uplne cervene a ruky vytrasene na maximum, tak som s tym bol v servise a chlap zistil, ze bola zadreta a okrem toho ani kvapka oleja a urcite od vyroby, lebo vidla vobec nebola nikde od oleja, proste ani naznak (pokazena plnicka na linke???), mal som to tiez na tom Cube, co mam teraz, je to Acid 29", chalan ma este strasil reklamaciou na 30 dni, ale som mu povedal, ze kaslem na reklamaciu, nech to rozoberie a nakoniec sa mi to vyplatilo, na druhy den som mal vidlu ako novu a ten chod bol neporovnatelny, az som zacal byt fakt spokojny a zatial ani neuvazujem, ze to budem menit, takze tak :)


PS: ale aby som ta ukludnil, servisak mi sam povedal, ze sa s tym este nestretol a ze celkovo s RS nemavaju problemy, ani nejako moc reklamacii, mal som asi len smolu, to len vravim, aky som mal zazitok, tym sa nesnazim povedat, ze ta vidla je napiqu, alebo rockshox je napiqu, to urcite nie...kamos jazdi rebu uz tretiu sezonu a nevie si ju vynachvalit ;)

fuu trochu si ma sokol. akoze od vyroby v nej nebola ani kvapka oleja??? je nieco take mozne? teraz som si kupil Cube s Rebou a dufam ze nieco podobne sa nestane aj mne... ako to zistim???


Naposledy upravil TheSyn dňa 09.06.2013 - 20:00:21, celkovo upravené 1 krát.

09.06.2013 - 19:56:19
00
@mato-budo V akom zmysle?

Ja som si myslel ze xc 32 je na urovni tych suntour-ov ale po prevezeni per matrov som pochopil :) ...
09.06.2013 - 19:57:01
00
V pozitivnom zmysle- chod a tuhost v skrute sa nedali porovnat ;)
09.06.2013 - 21:47:07
00
mno aby som azda ukončil tuto temu tak napisem iba tolko, ze kupil som bike specialized (vid profil) s vidlou SR Suntour SF13-XCT-MLO 29 a po 2 mesiacov a 450 km cestou necestou musim ako amater povedat ze pruzi a tlmi uplne fajn,. mozno by som uvital keby bola trosku tuhsia podomnou ale staci to,.. da sa este trosku dostelovat tak skusam a jazdim. Tak dakujem ya rady,.. ak nebude stacit alebo ju vezme cert tak isto pojdem do vzduchovej :) este raz dik a bikovaniu zdar :)
10.06.2013 - 20:33:05
00
keyboard_arrow_up