PatrikL: inak sa na tom zastaranom stumjumpere jazdi velmi dobre, ale mas pravdu to co ma 9 mm os uz moze ist jedine na hradzu :tmi:
nebudem t predsa niekomu radit, ked to nema sama vyskusane
14.06.2013 - 20:45:39
00
Za 2000€ je to na smiech a nečudo že sa ho nemôžu zbaviť :P Tak ale môžno niekoho do nejakého starého Specialized bicykla dokopeš, len treba vždy upozorniť na výrazné nedostatky niektorých modelov.


Naposledy upravil PatrikL dňa 14.06.2013 - 20:49:18, celkovo upravené 1 krát.

14.06.2013 - 20:47:53
00
ved prave,by sa dala spravit zlava
vyrazny nedostatok ? :lol: vsetky bicykle, ktore nemaju pevne osy, 2x10prevody a 29 palcove kolesa treba zahodit :D

dokop ho do nejakeho ty, mne je to fuk
14.06.2013 - 20:49:06
00
Hej výrazný nedostatok, nenarážaj stále na to čo vozím - vôbec to s touto témou nesúvisí. Jednoducho za 2000€ kupovať dnes takýto bicykel je trochu divné a treba sa nad výberom serióznejšie zamyslieť - a nie strieľať bicykle podľa nejakej zľavy a podľa nápisu na ráme. Pripomínaš mi užívateľa Smradok čo obhajoval kúpu svojho bicykla tým, že bez vyskúšania odsudzoval iné teoreticky (a ako by zistil po odskúšaní aj prakticky) o dosť lepšie možnosti. Ty síce budeš mať čo-to odskúšané, ale tie specialized bicykle v poslednej dobe nejako často hádžeš do výberu a neuvedieš nejaký podrobnejší popis čo ponúka konkurencia a čo nie (to platí asi aj pri iných bicykloch čo hádžeš, ale to mi je teraz jedno).
14.06.2013 - 20:56:44
00
Hej výrazný nedostatok, nenarážaj stále na to čo vozím - vôbec to s touto témou nesúvisí. Jednoducho za 2000€ kupovať dnes takýto bicykel je trochu divné a treba sa nad výberom serióznejšie zamyslieť - a nie strieľať bicykle podľa nejakej zľavy a podľa nápisu na ráme. Pripomínaš mi užívateľa Smradok čo obhajoval kúpu svojho bicykla tým, že bez vyskúšania odsudzoval iné teoreticky (a ako by zistil po odskúšaní aj prakticky) o dosť lepšie možnosti. Ty síce budeš mať čo-to odskúšané, ale tie specialized bicykle v poslednej dobe nejako často hádžeš do výberu a neuvedieš nejaký podrobnejší popis čo ponúka konkurencia a čo nie (to platí asi aj pri iných bicykloch čo hádžeš, ale to mi je teraz jedno).


pán mudrlant mna tu nespominaj, a ešte jedna vec Ako ty možeš vediet čo som vyskušal a čo nie ked som to nikde nespomenul. Tak radšej sa drž svojich 29 palčakov a budeme obaja spokojný. Osobne si mi uplne ukradnutý len je mi to tu trápne furt kukat na tie tvoje nezmysly a trápne porovnania. Keby som taký tak ku každému tvojmu múdremu komentu napíšem niečo ale toto forum u mna dávno skončilo. Asi šecko čo som chcel
14.06.2013 - 22:08:13
00
Posledný príspevok netreba citovať, ale odpúšťam ti to, aspoň máš istotu že to už neupravím :D
Práve keď si to nikde nespomenul tak predpokladám že je zachovaný stav ako som opisoval tu post669501.html#p669501 . Je to veľmi jednoduché, stačí napísať čo si kedy testoval a aký si mal pocit, neostane mi nič iné len ti veriť (klamať nemá zmysel, to hádam chápeš).
14.06.2013 - 22:25:04
00
citam ze je tu vecny rozkol medzi 26 vs 29.Tak dam osobny nazor.Minulu sezonu som skonci s DH jazdenim a prechadzam do EN volba sa zdala byt jasnaa to 27,5 chcel som velke koleso ale bal som sa 29 ako sa bude spravat v technickom terene a ci a ako zvladne rychle prehadzovanie biku,no chvala bohu mali sme testovacie jazdy cannondale,tak som si hned do parady zobral Triger 29er1 a isiel jazdit miestny dh trail ktory je dost technicky,dohady ze 29 je neobratna a tazko ovladatelna v tazkom terene boli prec uz po prvych metroch trate,je pravda ze trebalo najst trochu iny jazdny styl ,ale bola to otazka 2 jazd a bol som s 29 v symbióze,velke + bolo ze bike bol na trati ako prilepeny (to ma na svedomi asi ta väčšia styčná plocha ) dalsie + bolo na zaciatku trailu ked chalani na tych "malych" kolobezkach dupali do pedalov aby sa rozbehli na prvy skok tak ja som sem tam prepletol s nohami a uz som musel brzdit lebo mi niekto zavadzal.Takze pri kupe nebudem rozmyslat o 26 ani o 27,5 a pojdem rovno do 29.
15.06.2013 - 13:48:14
00
:) do diskusie ohladne velkosti kolies sa nebudem pustat, ale ten vyber sa mi zuzil na 3 bajky, na ktore sa mi podarilo dneska posadit:

http://www.lapierre-bikes.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_main.tpl&product_id=387&category_id=77&option=com_virtuemart&Itemid=135

http://velosprint.sk/shop/c.224_558/giant-trance-x-2-blk-blu-13.p.29575

http://www.kursport.cz/produkt/7629-trek-fuel-ex-8-2012/

Lapierre: 1800, trek 1900, trance: 1900.

Keby ste mali moznost len z tychto, ktory? Dik moc
15.06.2013 - 18:48:30
00
Ja by som bral Trek, s touto značkou mám dlhoročné skúsenosti a zatiaľ nesklamala :).
Ten fuel si chváli veľa ľudí a za tu cenu sa oplatí.
15.06.2013 - 18:56:54
00
Aj ja som za trek ;) ale model 2013
15.06.2013 - 19:23:23
00
keyboard_arrow_up