Nosite na bike slnecne okuliare?
Ano vzdy, ci je slnecno a ci zamracene. 74% [ 815 ]
Ano, ale iba ked je vonku slnecno. 11% [ 120 ]
Podla nalady, nepovazujem to za nevyhnutnost. 7% [ 79 ]
Nie, okuliare nenosim. 8% [ 92 ]
Celkový počet hlasov : 1106
Záleži od preferencii. Sklá sa vyrábajú od kategorie 0 čo sú čire až po 4 veľmi tmavé vhodné na hory (nevhodné na šoférovanie). Aj keď budeš mať fotochromatické sklá tak budú obsiahnu maximálne 3 kategorie a podľa toho treba vyberať. Napr. firma Julbo robí fotochromatické sklá zebra obsiahnu kat. 2-4 čo je využitelné pri väčšine aktivít. http://www.najnakup.sk/Porovnaj_slnecne-okuliare_JULBO-Race-Zebra-cierna_849669.html. Ale ak chceš okuliare čisto na cyklistiku tak myslím že fotochrotatické sú ideálne (najmä na mtb) a tá polarizačná funkcia len navyšuje cenu a majú asi lepšie uplatnenie v iných športoch ako pri cyklistike.
13.06.2013 - 13:15:26
00
to:boledo00
Dík za odpoveď. Presne na toto som sa pýtal.
Medzitým som si už aj ja listoval na ofic stránke a pozeral ako to je s tými sklami. A písal aj s predajcom na stránke (www.korcule.com) kde ich zrejme kúpim, lebo žiadny iný eshop s takou ponukou som nenašiel.

A dospel som k záveru, že asi kúpim Rudy Project Rydon s tými fotochromatickými čírymi sklami. Hlavne kvôli širšej možnosti využitia.

to:imro1
Dik za ďalšie vysvetlenie. Ako píšem tak kúpim asi tie číre fotochromatické, nejazdím síce na MTB, že by som stále prechádzal cez les, ale jazdím občas aj navečer a aj cez ten les. Čize sa mi zíde aby okuliare boli čo najviac priehľadné a nie zatmavené za týchto podmienok.
13.06.2013 - 13:22:05
00
A písal aj s predajcom na stránke (http://www.korcule.com) kde ich zrejme kúpim, lebo žiadny iný eshop s takou ponukou som nenašiel.

A dospel som k záveru, že asi kúpim Rudy Project Rydon s tými fotochromatickými čírymi sklami. Hlavne kvôli širšej možnosti využitia.


Vybral si si dobre, len ak mas moznost tak si ich najprv vyskusaj a potom kupuj.

Ja som sa v predajni Dolomity Bike v Nitre zamiloval na prvy pohlad do Rydon, no vobec mi nesadli na moju tvar. Vahal som s kupou mojich Spaceguard, lebo maju troska ine skla (menej odolne, no boli o 30 Eur lacnejsie). Sadli mi vsak tak dobre ze som nakoniec bral tie a som uplne spokojny. Takze vyskusanie je dolezite.
13.06.2013 - 13:49:57
00
Veď to je práve problém. Rád by som si ich vyskúšal no neviem kde ich majú na predajni.
Najlepšie keby bol nejaký taký shop v Trnave, Piešťanoch či Hlohovci. Tam to mám pomerne blízko a nemal by som problém tam vybehnúť.
13.06.2013 - 14:29:02
00
Mik98 mam rudy project zyon foto-pola red race edicia.. kupovane v shope NR, symposka babenka-vlastnicka predavala vsetko za facku :P neviem ci ten shop este existuje,tusim bol na Mostnej kecala,ze jej nejdu trzby,ze konci
13.06.2013 - 14:39:34
00
Hmm, do Nitry to nemám až tak najďalej no ísť tam len skrz okuliare sa mi neoplatí.
Komunikoval som s predajcom na tej stránke korcule.com. Zisťoval mi od dodávateľa cenu okuliarom s foto-pola sklami. Cena je 240€ :D Čiže už o tomto variante nerozmýšľam.
Aj tých 150€ za číre fotochromatické je veľa, ale 240€ nehrozí.
14.06.2013 - 11:23:52
00
nechcem nikomu robit reklamu,boze uchovaj, ale cena 90e za 240 eurove sa mi zda vhodna,ci nie?
14.06.2013 - 12:51:16
00
Myslíš ten obchod kde si to ty kupoval?
Zrejme tam nemáš tie ImpactX sklá. Pretože Racing red som na stránke RudyProject ako foto-pola nenašiel. Iba Grey a Brown sú foto-pola, teda tu som sa tak dočítal.
http://www.rudyproject.com/technologies/eyewear/sunglasses/impactx-photochromic-lenses/photochromic-and-polarized.html
14.06.2013 - 12:56:08
00
polarizacne s principu nemozu byt cire, kedze polarizacna vrstva sama o sebe stmavuje (pri foteni o cca 2EV).. jedine ze by niekto vyvinul priehladny polarizacny filter.. o com pochybujem
14.06.2013 - 13:15:21
00
kedy si ich kupoval, daj adresu shopu.
Mik98 mam rudy project zyon foto-pola red race edicia.. kupovane v shope NR, symposka babenka-vlastnicka predavala vsetko za facku :P neviem ci ten shop este existuje,tusim bol na Mostnej kecala,ze jej nejdu trzby,ze konci
14.06.2013 - 15:17:44
00
@canopus nemáš nejaké foto tých tvojich okuliarov?
Neviem sa rozhodnúť či si mám kúpiť ZYON alebo RYDON.
Dík.
17.06.2013 - 18:48:39
00
Hej borci vie mi niekto vysvetliť aký je rozdiel medzi laminatovými a normalnými strhavačkami ? Okrem dvojnásobnej ceny ?
18.06.2013 - 19:41:18
00
Mik98 google
19.06.2013 - 08:28:57
00
Tam je obrázkov kopu, ale reálnym fotkám sa nikdy nevyrovnajú nejaké "ilustračné" foto. Ale dík. :)
19.06.2013 - 12:59:12
00
Pouzivam okuliare BBB Winner PH a uz skla stratili svoju stmavovaciu funkciu.

taketo vyjadrenie som nasiel na ceskom fore
Vo vyjadreni k reklamacii sa konstatuje, ze:

fotochromaticke skla maju limitovanu zivotnost(intenzita pouzivania, intenzita UV), bezna funkcnost sa pohybuje v rozpati 1,5–2roky…preto nemoze byt zivtnost predmetom reklamacie.

tak po 2 rokoch sa fotochromaticke okuliare zmenia na obycajne !!!??
20.06.2013 - 07:29:08
00
keyboard_arrow_up