Poctivych predajcov sa zastavam aj ja. Takych, ktori davaju primeranu marzu a dokazu zabezpecit k tomu adekvatny a mnohokrat mozno dokonca nadstandartny servis, ale ked som nadaval na kamenne obchody reagoval som konkretne na tych zdieracov o ktorych bola rec a ktorym ani 15% marza nestaci... Takze by som vsetkych obchodnikov nestaval na jednu uroven. (priklad: 1, stiahnutie dvoch kaziet v Zanze ma stalo cca 250SK - 3 minutova robota, nech idu do....2, kompletne zoservisovanie zadneho kolesa s centrovanim a precistenim naboja ma stalo cca 150SK v Authority v PE - to je si myslim dobra cena na to ako sa s tym musel hrat) takze takychto zdieracov (vid. priklad 1)som myslel, je mi jasne, ze prenajom priestorov a pracovna sila je v BA drahsia ako v PE, ale to nema co zakaznika zaujimat a obchodnik sa s tym nema co ohanat...)
06.06.2007 - 20:18:27
00
Toto už nepatrí na bike-fórum, tak už sa pokúsim ovládnuť a viac nereagovať. Marža 15% je len vo filmoch a TV debatách. Keď zahraničný obchodník nedostane od výrobcu možnosť na 30% maržu, tak od neho nič nekúpi. Plus poplatok za... Lenže obchodník v PE aj v BA musí zaplatiť aj to čo nevidíme. Odvoz smetí, požiarnu dokumentáciu,... Tých 15% mu nestačí. Slovenský dovozca dostane od výrobcu zľavu napr.15%, ale väčší český odberateľ je v kategórii 20%. A ešte väčší nemecký dovozca kúpi to isté ešte lacnejšie. Každý ale potrebuje na vykrytie nákladov predávať s 20-30% maržou. Pultové ceny u slušných predajcov nie sú o okrádaní zákazníkov. Ak mám pocit, že ma okráda, nepôjdem viac k nemu. Pri pive môžem vysvetliť podrobnosti a vypočuť si to, čo neviem od tých, čo to vedia. Napr. o bike.
06.06.2007 - 21:11:54
00
a to vsetko zavisi aj od mnozstva tovaru co preda, takze je to naozaj na to pivo :D
06.06.2007 - 21:42:56
00
...a množstvo tovaru ktoré predá, závisí od predajných cien a tie závisia od nákupných cien a sme zase na začiatku. Moje reakcie sa krátia. Sme na dobrej ceste umlčať ma. Mám rád nepasterizované pivo. České. Ale pozdĺž ciest si veľmi vyberať nemôžem. Treba zabrániť dehydratácii, aby nebolela hlava. Ako je to spomenuté v rozumnejších témach.
06.06.2007 - 23:13:00
00
este mozem odporucit poznat ludi co maju moznost posunut dalej bajk bez dph...
07.06.2007 - 01:27:32
00
A ja odporucam vsetkym, presne tak ako pisal matt, prestat uz konecne kydat o tom comu sa nerozumiete a zbytocne ociernovat obchodnikov....

Inak davam do pozornosti jednu vec.... U nas v obchode stoji chlieb 30 Sk alebo tak nejak a v cechah v Kauflande sem tam aj 8 Kc, inak tusim 10 Kc... Mlieko u nas 25 Sk a tam 10,50, mam pokracovat? Myslim, ze nemusim. A neverim, ze u vas je to ine, tak nechapem preco stala meliete len o cenach bikov!

Uz toho bolo vazne dost a verejne hovorim, ze kazda takato debata v buducnosti bude zmazana.


Naposledy upravil root dňa 07.06.2007 - 07:55:49, celkovo upravené 1 krát.

07.06.2007 - 07:24:01
00
Ja osobne nekidam, len vyjadrujem svoju nespokojnost. Ak by nik nevyjadroval svoju nespokojnost, nikam by sme sa nedostali (vid. socializmus). Ale uznavam, ze toto na forum nepatri... a aj to, ze niesom ekonom a ani obchodnik a teda uz budem radsej mlcat na tuto temu. Na zaver, good luck poctivym obchodnikom.


Naposledy upravil Senorexp2000 dňa 07.06.2007 - 07:50:08, celkovo upravené 1 krát.

07.06.2007 - 07:49:15
00
v podstate k teme tu boli tak prve 3 prispevky...rad by som sa dozvedel nieco aj o Cube,nakolko je to sympaticka a uznavana znacka :idea:
07.06.2007 - 07:49:50
00
heh warzone to pekne zahovoril :) ...sak root by mohol rozpravat ako je spokojny s tym jeho kubom :)
07.06.2007 - 07:53:49
00
Zatial musim vyjadrit svoju spokojnost s tym ramom, aj ked som si musel dost zvykat na inu geometriu, nez by som cakal z papierovych hodnot...
07.06.2007 - 07:58:27
00
Ešte raz a posledný krát príspevok k téme a zároveň od témy.
ZDIERANIE a k 15 % marži.
Obchod má zhruba tieto náklady:
- prenájom priestorov
- odvody do sociálnej a zdravotnej poisťovni
- platba DPH a daň z príjmov
- mzdy zamestnancov a odvody
- účty telefón, internet
- náklady na prevádzku /kancelárske potreby, čistiace potreby, etiketovacie kliešte, údržba zariadenia .../
- vybavenie dielne a dopĺňanie náradia
- náklady na reklamu
- registračná kasa /mimochodom napríklad budúci rok bude potrebovať väčšina obchodníkov kvôli euru novú. /napr moje náklady na kasu a nový systém skladu bude cca 38000 Sk/
- poplatky vývozu odpadu
- požiarne smernice, kontrola hasiacich prístrojov a ich obnova
- zabezpečenie a poistenie predajne
- .......... ešte by som mohol vypisovať ale musím ísť robiť.
HEHE
07.06.2007 - 10:19:04
00
Hm, tak táto mašina je trošku rozdielna od toho starého horského, čo mám doma. Ale stál je to aspoň 21 prevodov. :lol:
07.06.2007 - 11:16:20
00
2 striborg: ked nevies co mas napisat, nepis nic a toboz nie to iste v 3 temach......zda sa ti to normalne :roll:
07.06.2007 - 11:26:07
00
Ešte raz a posledný krát príspevok k téme a zároveň od témy.
ZDIERANIE a k 15 % marži.
Obchod má zhruba tieto náklady:
- prenájom priestorov
- odvody do sociálnej a zdravotnej poisťovni
- platba DPH a daň z príjmov
- mzdy zamestnancov a odvody
- účty telefón, internet
- náklady na prevádzku /kancelárske potreby, čistiace potreby, etiketovacie kliešte, údržba zariadenia .../
- vybavenie dielne a dopĺňanie náradia
- náklady na reklamu
- registračná kasa /mimochodom napríklad budúci rok bude potrebovať väčšina obchodníkov kvôli euru novú. /napr moje náklady na kasu a nový systém skladu bude cca 38000 Sk/
- poplatky vývozu odpadu
- požiarne smernice, kontrola hasiacich prístrojov a ich obnova
- zabezpečenie a poistenie predajne
- .......... ešte by som mohol vypisovať ale musím ísť robiť.
HEHE

tym chces povedat ze tieto naklady maju len na Slovensku? :P



mods: hura konajte svoju pracu a pls splitnite tento topic od 3 prispevku 8)


Naposledy upravil stax dňa 07.06.2007 - 13:43:56, celkovo upravené 1 krát.

07.06.2007 - 13:39:55
00
15% rabat :P .... KUSOL SOM SI DO JAZYKA ABY SOM NENAPISAL NIECO CO BY SOM LUTOVAL.
Nech si skúsia pracovať s 15% rabatom kde je90% položiek dajme tomu do 1000 Sk.
07.06.2007 - 13:43:46
00
keyboard_arrow_up