Krytech som mal, mne osobne sa neosvedcil. Retaz vydrzala tak mozno 30 km v prasnom terene, potom ju uz bolo pocut, ale aspon bola cista. V tomto pripade je lepsi ten cerveny FL, retaz vydrzala namazana tak 40 km v prasnom terene :)
25.06.2013 - 20:33:41
00
vdaka za radu uvidim ze pre aky sa rozhodnem .
25.06.2013 - 21:13:11
00
Nie je za co. Asi kazdy ma svoj oblubeny vyrobok a bude presadzovat ten. Ja tiez iba experimentujem, su oleje, ktorym sa oblukom vyhnem a oleje, ktore mozem pouzit bezproblemov. Mozes kludne skusit aj zeleny FL, ale budes sa musiet o retaz starat (po kazdej jazde ju poriadne utriet do handry) a rovnako retaz utriet po namazani. Tento olej vydrzi dost km, ale dost lepi aj bordel, lebo predovsetkym je urceny do mokrych podmienok. Popr. dost ludi tu na fore jazdi TOTO Aj ja ho mam, ale este som ho neskusal :)
25.06.2013 - 21:21:43
00
Mazanie nie je len o mazani vnutornych ociek retaze, to je zasadny omyl !!!
Vzdy plati, ze kov na kov pokial nema medzi sebou stycnu vrstvu mazadla odobera energiu trenim, lividuje povrch oterom a vydava rozny zvuky/pazvuky. Najst kompromis medzi spinenim prevodov /spinava retaz + spinava kazeta zbytocne opotrebovava cele prevody/ a mazanim je boj :( .. najlepsie je imho PTFE a implantacia teflonu, rozne nitridovanie povrchov .. ale imho si myslim, ze uz len implementacia roznych krytov ako kedysi sa starych cias kry retaze by mohol dost pomoct. Ale ako to spravit na 3prevodniku do terenu , ze .. :( .. dalsi velky problemu su kladky. 20 rokov a nikto s tym nepohol. Rohloff nepocitam, ten ma svoje vlastne nevyhody ..
25.06.2013 - 21:32:01
00
Podla mna je skor lepsie jazdit suchsiu retaz ako znecistenu, ta "brusna pasta" asi urobi ovela viac skody. Je to iba moj nazor, nikomu ho samozrejme nepodsuvam :!: Po namazani retaze zelenym FL a slabom utreti po vyjazde v lese vyzerala ako dikobraz (bola plna ihlicia) :) Za ten kryt na retaz by Ti dali gramari po pazury :lol: Nuz, neostava nam nic ine iba sa o retaz a prevody starat, ako najlepsie vieme :)
25.06.2013 - 21:43:59
00
uvažoval som aj nad zeleným Finish. ale tak radsej mať trochu zaprašenu reťaz a suchu, jak mať celu kazetu od bordelu. Zase na druhej strane každe mazivo je v niečom dobre a niečom zle ťažko najsť kompromis.
25.06.2013 - 22:19:39
00
Cely zivot je o kompromisoch ;)
25.06.2013 - 22:21:54
00
Popr. dost ludi tu na fore jazdi TOTO Aj ja ho mam, ale este som ho neskusal :)


Podla mna jedno z najlepsich mazani do mokra ;-)
26.06.2013 - 12:28:44
00
pozor na to PTFE, raz som tym neuvazene strekol retaz v chodbe a odvtedy mam prijemne vrazednu plavajucu podlahu. hlavne v ponozkach :D
26.06.2013 - 13:02:17
00
Podla mna jedno z najlepsich mazani do mokra ;-)

mazem s tym uz cca 5 rokov a nemal som chut menit ani nemam ci je mokro alebo sucho :) len jedna "nevyhoda" ze by sa s tym po aplikacii nemalo par hodin jazdit nez stuhne.
26.06.2013 - 13:12:02
00
Tento olej vyzera fakt dobre. Asi ho pojdem vyskusat. Este cakam co povie Millfox na ten olej od shimana :)
26.06.2013 - 13:20:50
00
Vcera namazane, dnes prvych 10 km. Povedal by som, ze ten Shimano patri k tym redsim, aplikovat ho nebol problem. Retaz ide ticho a pekne preradzuje. To, ci chyta sajrajt este neviem povedat, ale na to, kolko km som zatial spravil, je uz retaz a kazeta pekne cierna...
26.06.2013 - 17:36:56
00
ono ide aj o to ako často a či si vôbec čistil tú reťaz pred tým ako si ju namazal. Nové mazivo len vypláchlo bordel z vnútra článkov. Preto tá čierna farba..
26.06.2013 - 18:18:58
00
To je mozne tiez. Predtym som ale retaz ocistil vo vanicke a nechal vyschnut.
26.06.2013 - 19:37:19
00
Treba to vyplachnut cisticom na brzdy. (pripadne retaz vykupat v technickom benzine/acetone/nafte aby sa kompletne rozpustilo stare mazivo aj s necistotami) Nakoniec treba poriadne namazat (naozaj dokladne do kazdeho clanku kvapnut) a retaz bude ako nova. Tento postup overene zvysuje zivotnost retaze, nakolko brusna pasta, ktora vznikla zmiesanim stareho maziva a necistot (ci uz z opotrebovania samotnej retaze alebo z prostredia) sposobuje zvysene opotrebovanie povrchovej upravy (cementovanie atd) retaze.
26.06.2013 - 19:46:14
00
keyboard_arrow_up