Šariš
Je jednoducho najlepší... 26% [ 62 ]
Reigns & Rulez:) 11% [ 26 ]
Najkrajšie, najvášnivejšie, najrozumnejšie a celkovo najlepšie ženy su jednoznačne zo Šariša. 35% [ 83 ]
Je srdcovka! 28% [ 68 ]
Celkový počet hlasov : 239
Minikin Ten Sninský kameň je lepšie ísť z oka ako zo Sniny, však? A potom zjazd do Sniny bude v pohode, toto je skvelý tip, vďaka, som sa bál že to bude neprejazdné. A na to oko ísť od Šíravy akou cestou, tak aby bola hlavne aspoň poľná? Cesta na západ od tej hlavnej asfaltky, značená na mape ako cyklocesta je tiež asfaltka? Toto nakoniec bude pekný okruh.

Na tú Šimonku z Hlinného a zjazd potom do Hermanoviec bude pre cyklistu v pohode?


Od Michaloviec nevedie nejaka polnacka ale od Vinneho sa da ist lesom miestami asfal miestami sotolina nad Jovsu odtial Ti odporucam vyjsť na Vihorlat a hrebenom na Tri Tably a Sninsky kamen, dole na Morske oko, okruh okolo neho, pripadne este na Male morske oko, a potom dole a podla chuti bud zasa lesom po hlavnej alebo aj po hradzi. znacene su asfalt ale bez aut. pozri trasu 1000 mil prechadza castou http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/?d=113303#pos=48.85445P22.09474P12

Na Simonku z Hlinneho prejdi najprv po znacenej nad Rudlov potom okolo Zamutovskych skla k chate javorova po zelenej na Obracanu studnu /da sa nabrat voda/ Grimov laz a zltou hore, trochu si potlacis, Tu si v 1. och pasme ale ochranri tu nestrazia, zjazd na Obracanu studnu, potom po Kralovskej cete /nie je v ziadnej mape, z obracanej vlavo po vrstevnici/ k Obliku zjazd po modrej do Udolia obrov / peso vyliezt na Sokolie skaly/ a do Hermanoviec.
29.06.2013 - 12:56:12
00
Samozrejme, ak by niekto z okolia chcel, môže sa pridať. Len mi treba dať vedieť.
29.06.2013 - 18:24:54
00

Urobím to presne takto, len s tým rozdielom, že si dám koliečko okolo oka a cez Sninský kameň to zjazdím do Sniny.
29.06.2013 - 23:24:18
00
Hmmm Čierne nad toplou tam mam deda :D v Hlinnom mam krstnu a ja byvam v Bystre :D inak tu trasu ako daval kamov vihorlat hreben sninsky kamen a morske oko odporucam a po slanskych je co jazdit len od stredy prsi :D
29.06.2013 - 23:55:02
00
Vcera s Marianom D. pojazd na Ciernu horu. Dali smesi zltu z C.H. a aj modru z Javornickej ku Koloroške. Vobec nie je v lese tak mokro ako tu niektori pisu. Oplati sa ist pojazdit. :)
30.06.2013 - 08:54:27
00
Hmmm Čierne nad toplou tam mam deda :D v Hlinnom mam krstnu a ja byvam v Bystre :D inak tu trasu ako daval kamov vihorlat hreben sninsky kamen a morske oko odporucam a po slanskych je co jazdit len od stredy prsi :D

Na teba mám číslo, tak ti možno zavolám ;)
30.06.2013 - 15:07:43
00
Nakreslené mám toto, na dva dni:
http://www.cykloserver.cz/tipy-na-vylety/detail/?d=124775
http://www.cykloserver.cz/tipy-na-vylety/detail/?d=124767

Nakoľko neviem jak moc budem unavený (v nohách budem mať za dva prvé dni 300 km), je tam veľa miest, kde sa to dá skrátiť :) Ak by niekto vedel o niečom, čo by ma tam mohlo prekvapiť, budem veľmi rád, ak ma dopredu varujete ;)
30.06.2013 - 20:03:45
00
No podľa mapy to vyzera pekne ale je vidiet ze nevies co Ta caka...
Je zrejme ze si chces uzit hlavne teren ale nie vzdy je to najlepsie
Teraz konkretne
Usek z Hlinneho k Ivanovmu vrchu nemam prejdeny ale predpokladam ze tam bude treba tlacit k tomu by sa mohol vyjadrit dakto z Vranovcanov, zelenu od Hermanoviec hore som raz isiel a zaradil som ju medzi tie ktore viac nepojdem, preto moje odporucanie radsej hore po asfalte okolo Zamutovskych skal, ostane Ti viac sil do terenu,
Dalej je to OK po sedlo Cervena mlaka, po cervenej po hrebeni na Ciernu Horu je na viacerych miestach tazke tlacenie, ak si vsimnes tak pod nou je cesta po tej sa v pohode dostanes k Zbojnickym skalam od ktorych je to lahsie na Ciernu horu ak tam chces ist hore nie je nic zaujimave okrem jedneho stromu a par skal po okrajoch ale nasi pol kilaku na SV je pekny vyhlad na Oblik a krajinku okolo Hanusoviec
Od Zbojnickych je dlhy zjazd po tej bodkovanej trase ( je to trasa AMEN ale opacnym smerom!!!) na asfaltku k modrej znacke, po tej Ti ale neodporucam ist radsej vyslap hore k Hanusovskemu sedlu a zvaznicou na javornicku Polanu, na Tri chotare vyslapes pohodlne zjazd na Hanusovske sa da len neviem v presne v akom je stave lebo si ju oblubili motorkari ktori jazdia hrebenovku po cervenej a prudke stupania vedia dost rozryť. Zjazd z Hanusovskeho k Zlatej studni je v pohode ale len 1,5 km je lesna ceta zvysok skoro az chate za Oblikom je asfalt, preto Ti odporucam po prejdeni Hanusovskeho odbocit vpravo a po vrstevnici sa dostanes k Lizanemu kamenu (ten vsak nie je v mape pri nom je treba ist vpravo a asi po pol kilaku zasa vpravo do kopca cesta skonci ale je tam stary singlik asi pol km po ktorom sa dostanes na kotu 867m z ktorej je zjazd az pod chatu za oblikom odbocka vpavo a sotolinou k chate je posledne stupanie a uz Ta caka len zjazd az do Bystreho pripadne ho spestrit lesom a po luke vlavo od Hermanoviec, kedysi som to isiel, najlepsie Ti v tychto miestach poradi Dodo Baron a myslim ze aj Kenty.
30.06.2013 - 20:42:29
00
Teraz k Vihorlatu
Usek z RH po zltej hore som nesiel, neviem povedat ak mas odporucanie tak potom OK, hrebenovka Vihorlat Tri tably pekne pojazdenicko, Morke Oka nemaju chybu, od maleho oka na hreben som nesiel, na Sninsky kamen zrejme par krat zosadnes mozno aj potlacis.
Zo Sninskeho Kamena po zelenej treba par sto metrov preniest/potlacit/ bike smerom dole az potom je to zjazdne ale pre silnejsie natury a s rizikom urazu, Lubo moze rozpravat... Z Rovienok k Umarteemu by to malo byt v pohode, na biku som nesiel, popytaj sa Snincanov.
Od Umarteho do Sniny je to asfalt, znacen cervenym C, ak chces zist az do Sniny terenom, vyuzij prerusovanu zelenu ktora iade vlavo od kopca Hrb, je znacena zelenm C, na nu sa dostanes bud pramo dole z Roviekom alebo od Umarteho vlavo po zltom C, pripadne po cete ktora je nizsie smerom k Rybnikom tiez znacena zltym C.
Prijemne pojazdenie
Ako sa presuvas na start a z ciela?
PS: dajake GPX sa najdu :-)
30.06.2013 - 21:02:31
00
tu si pocitaj o jazdeni vo Vihorlate pripadne sa popytaj Snincanov sukromne-akcie/bikova-ka-v-okoli-sniny-t18474-3090.html
30.06.2013 - 21:10:53
00
Teraz k Vihorlatu
Usek z RH po zltej hore som nesiel, neviem povedat ak mas odporucanie tak potom OK, hrebenovka Vihorlat Tri tably pekne pojazdenicko, Morke Oka nemaju chybu, od maleho oka na hreben som nesiel, na Sninsky kamen zrejme par krat zosadnes mozno aj potlacis.
Zo Sninskeho Kamena po zelenej treba par sto metrov preniest/potlacit/ bike smerom dole az potom je to zjazdne ale pre silnejsie natury a s rizikom urazu, Lubo moze rozpravat... Z Rovienok k Umarteemu by to malo byt v pohode, na biku som nesiel, popytaj sa Snincanov.
Od Umarteho do Sniny je to asfalt, znacen cervenym C, ak chces zist az do Sniny terenom, vyuzij prerusovanu zelenu ktora iade vlavo od kopca Hrb, je znacena zelenm C, na nu sa dostanes bud pramo dole z Roviekom alebo od Umarteho vlavo po zltom C, pripadne po cete ktora je nizsie smerom k Rybnikom tiez znacena zltym C.
Prijemne pojazdenie
Ako sa presuvas na start a z ciela?
PS: dajake GPX sa najdu :-)

Dik, za rady, presne toto som potreboval, info z terénu :) No štart/cieľ mám v Čiernom, takže vlakom do MI (alebo len Strážske) a vlakom z HE (Sniny) do Čierneho ;)

EDIT: a trochu nesenia biku zo skál myslím nebude problém. Zas 100% jazditeľný terén neočakávam.


Naposledy upravil milos21 dňa 30.06.2013 - 21:32:55, celkovo upravené 1 krát.

30.06.2013 - 21:15:04
00
Ked ides z Michaloviec takchod na Vihorlat z Jovsy alebo ak sa chces vyhnut stvorprudovke popri Sirave tak chod lesnymi cestami od Vinneho ako som pisal vcera, mozno este stretnes nejakeho zbludilca z 1000 miľ ... :-)
Kedy to chces pojazdit?
30.06.2013 - 21:31:54
00
Uvidím ako budem zo silami, 5.7. Námestovo-Čierne mám 220 km (cez Poľsko), 6.7. Okolo Domaše, 7.7. by som dal Šimonku a 8.7. by som dal Morské oko. Oči veľké, čo z toho nakoniec bude, keď aj domov by som chcel ísť na biku :lol:
30.06.2013 - 21:35:20
00
No Domasa je oddychovka...
Na Domasu cez Skrabske?
30.06.2013 - 22:17:07
00
Ja som chcel cez Žipov, nepoznám to tam, neviem ako pôjdu kamaráti, možno budú chcieť ísť autom.
30.06.2013 - 22:20:30
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Okuliare)
keyboard_arrow_up