Myslím,že údržba po každej jazde je prehnaná ale zasa za dva roky nerobiť nič??? veď to už asi veľmi nebehá ,čo??

No a čo s ňou mám robiť, keď funguje perfektne. Mám sa do nej púšťať rozoberať?
Kedysi, keď som ešte jazdil na Favorite - galuske, furt som ho rozoberal, mastil, nastavoval...a prd z toho. Prílišným rozoberaním sa podľa mňa bicykel ešte viac amortizuje.
02.06.2006 - 20:41:09
00
ahoj, nechcem vytvarat novu temu a myslim ze moje otazky do tejto zapadnu...
mam vidlu SR Suntour XCM V2 a jazdim vo velmi prasnom prostredi (polia, a aj les kedze nezaprsi a nezaprsi :) )...kedze vidlu som nekupoval zvlast ale bola na novom biku samozrejme by som jej chcel dat vhodnu udrzbu a starat sa onu aby dlho fungovala ako ma...kedze obrazok vida za tisice slov tak pridam nejake foto aktualneho stavu...este dodam ze bike ma nabehanych cca 80km
a teraz moje otazky:
1. v cykloshope mi poradili, skusim citovat: "na taku lacnu vidlu aku mas ti v pohode staci tato vazelina (vid obrazok nizsie)" - pricom som sa informoval o silikonovom/teflonovom spreji na vonkajsiu udrzbu vidli. Ohladom udrzby mi povedali ze mam rohy ocistit handrou a prachove gumicky kefkou do cista, potom podla potreby s orezavatkom vylupnut tie prachove gumicky, vysunut ich a naniest pod ne vazelinu z tuby a dobre zatlacit naspat, nasledne pohybat s vidlou smerom dole-hore aby sa vytvoril mazaci film ....

Je tato vazelina vhodna a ma sa udrzba vykonavat takymto sposobom?

Do odpruzenych vidlic sa vobec nevyznam, mozte napisat niekto kto ma tuto istu vidlu ako sa treba o nu spravne starat a ake pripravky/postupy pouzivate?
este pridavam slubenu fotodokumentaciu:

Prílohy:

celkovy pohlad3.jpg
celkovy pohlad3.jpg 465.14 KiB thumb_up0thumb_down

detail spiny.jpg
detail spiny.jpg 260.4 KiB thumb_up0thumb_down

detail spiny2.jpg
detail spiny2.jpg 244.8 KiB thumb_up0thumb_down

mazaci tuk na bike.jpg
mazaci tuk na bike.jpg 360.49 KiB thumb_up0thumb_down

nazov vidli.jpg
nazov vidli.jpg 1.88 MiB thumb_up0thumb_down

25.09.2009 - 10:24:00
00
poradili ti viacmenej spravne... vidlica ma vazelinove mazanie to vsak podla mna neznamena ze ho treba kazdy mesiac obnovovat. raz za tyzden alebo ako uznas za vhodne strekni na nohy pri guferach silikonovy olej.. ten z tadial vytesni vsetku spinu. zapumpujes nohami zotries.. v pripade potreby zopakujes... mozno raz za pol roka vymenit vazelinu...
25.09.2009 - 10:30:13
00
v žiadnom prípade nepchaj do guferka nič ostré, ani kefu a podobné blbosti.
nastriekaj silikonom rozotri, prepruž vidlu (poskáč) a utri bordel. Ak by bolo ešte niečo na gufere postup opakuj.
Nedoporučujem guferká dávať mimo nohy pokial je vidla zmontovaná. Stačí viacej smoly (šmyk) a je o zábavu postarané v podobe zničenia vnútorných nôh
25.09.2009 - 14:12:42
00
Dobre, teda staci streknut silikonovy olej na oblast gufer/stieracich kruzkov prepruzit a poutierat....:) ok dakujem a je to treba po kazdej jazde alebo vtedy ked tam bude viditelne viacej sajrajtu? popripade mozete mi odporucit nejaku znacku toho silikonoveho spreju alebo je to uplne jedno aky?
26.09.2009 - 14:28:50
00
Ja to robim po kazdom vyjazde do lesa lebo sa tam nachyta vela prachu. Pouzivam sheron..v hypernove je najlacnejsi-2,99e
26.09.2009 - 15:06:38
00
tak som nakoniec nasiel doma v pivnici Silkal 93 od firmy COYOTE je sice postarsieho datumu vyroby ale svoj ucel si myslim ze splnil.... :rock:
dakujem vsetkym za rady :y:
28.09.2009 - 21:22:18
00
No takze trosku to ozivim...
Fasoval som tuto vidlu, ale je v hroznom stave. Chcem ju dat krpatemu braskovi na bike kedze ta co mal tera mu vinou slepucha v aute skoncila. Lenze je v hroznom stave nohy spinave, vonakjse nohy maju volu, ide trhavo. Keby sa este dala zachranit tak to by bolo super. Keby bolo treba rozoberanie, tak prosim navod ako na to. Diky
30.06.2013 - 19:14:10
00
No takze trosku to ozivim...
Fasoval som tuto vidlu, ale je v hroznom stave. Chcem ju dat krpatemu braskovi na bike kedze ta co mal tera mu vinou slepucha v aute skoncila. Lenze je v hroznom stave nohy spinave, vonakjse nohy maju volu, ide trhavo. Keby sa este dala zachranit tak to by bolo super. Keby bolo treba rozoberanie, tak prosim navod ako na to. Diky
30.06.2013 - 19:18:05
00
keyboard_arrow_up