Zelena zatial konci na sedle pod Ostrym Vrchom, dalej to este znacene nie je. Ale bude to koncit priamo na Kulhani na asfaltke ako sa ide zo Zlatnikov na Nemecky. Pri Duchonke uz nejake cyklotrasy existuju, planuju sa obnovit a napojit na nove.
Vsetky dalsie plany su zatial iba plany a zalezi aj od jednani s majitelmi lesov. Kazdopadne ako som tu uz kedysi pisal som ochotny spravit stretnutie k celemu zameru, aby sa mohli vyjadrit aj ludia, co v terene jazdia a poznaju ho. Aby sa spravili rozumne trasy.

Inak ako sa ti pozdavala hustota znacenia?
23.06.2013 - 16:03:46
00
Kedze to tam poznam, tak moja nazor na hustotu znacenia nemusi byt uplne objektivny, ale co som si vsimal, tak je to znacene na velmi solidnej urovni a aj cudzinci by nemali mat problem trafit. Aj stlpikov s cedulkami je pomerna vela, v porovnani s TZT hribikmi takmer dvojnasobna hustota.

Ak bude nejake stretnutie, som ochotny zacastnit sa :)
Btw. dnes som si vsimol aj to, ze v ramci jednej cyklotrasy kombinujete dost rozdielne povrchy v pomere 50:50. Napr. modra najskor narocne terenne stupanie a potom zvaznice. Zelena presne naopak. Netusim ci SCK metodika riesi vztah farba vs. narocnost. Kvoli prehladnosti by ale mohla byt napr. zelena skor cykloturisticka po zvazniciach (viacmenej vhodna aj pre trekove biky) a modra terenna pre MTB.
Samozrejme nie vzdy sa to da exaktne dodrzat, ale zase mat v kazdej trase polovicu zvaznic a polovicu narocny teren, moze cykloturistov iducich podla farby vybranej z mapy zabit :)


Naposledy upravil Palo TT dňa 23.06.2013 - 16:26:39, celkovo upravené 1 krát.

23.06.2013 - 16:12:41
00
Vsak hlavne pre cudzinocov a nemiestnych cyklistov by to malo sluzit :) kedze my domaci trafime. Tak som rad, ze to je dobre vyznacene. Ako som spominal, pokial tu viaceri prejavia zaujem, mozeme zorganizovat meeting a dat hlavy dokopy :)
23.06.2013 - 16:23:11
00
Spominal si, ze casom bude aj nejaka mapa. Na uvod by sem stacilo hodit pracovnu verziu zakladneho konceptu. Urcite k nej viaceri budu mat nejake konstruktivne pripomienky.
Spominal si cyklotrasy na Topolcianskej strane, tie su vobec niekde zakreslene?
23.06.2013 - 16:32:28
00
Ano, mali by byt. Robilo ich zdruzenie obci pri Duchonke. Minuly rok sa cast z nich obnovila, teraz by sa mali dalsie. Plus by mali nadviazat na tie nove v Povazskom Inovci. Mapu nemam spracovanu, iba zakreslene v tlacenej zatial. Chcel som to hodit do nejakeho jpg-cka, ale stale som to nedokoncil.
23.06.2013 - 17:42:17
00
ahojte, planujem ist z Nitrianskej Blatnice na Marhat, ako je lepšie ist? 1.zelená-žltá-červená, alebo 2. zelená-červená-žltá? značenie je ok? vdaka za rady.
27.06.2013 - 22:28:41
00
zelena - zlta - cervena je to dost vydatne stupanie, ale az na par metrov sa da ist cele v sedle pokial ale hladas menej narocne stupanie(a mas GPS pristroj) tak treba ist z Bojnej. spominany usek najdes tu: http://trasy.gpsteam.eu/index.html?trasa=21

tretia moznost je, ze dame niekedy nocny vyjazd z Moravian ;)
27.06.2013 - 22:40:22
00
praveze som bez GPS, idem to s gazdinou a nechceme robit z toho celodenny vyjazd, preto chceme ist priamo hore z Blatnice. Takze sa bude tlacit tak ci tak, len čo sa bude tlačt lepšie/čo je krajšie smerom dole :)

s tym nočakom Ta beriem za slovo:)
27.06.2013 - 22:47:00
00
Zelena - zlta - cervena je v pohode si myslim. Ako pise Palo. Uvazujeme tadial viest aj cyklotrasu v buducnosti :) ale od Jurka bude pokracovat aj do Radosiny zrejme.
28.06.2013 - 00:07:19
00
Chalani co mate zjazdenu topolciansku stranu: cez vikend sa budem vyskytovat na duchonke. planujem pozriet hreben. je lepsie ist z duchonky na Pansku Javorinu modrou alebo zelenou? planujem potiahnut po cervenej na Okruhlu luku a modrou dole. Ak by bol ale nejaky iny dobry zjazd necham si poradit. Videl som nejake tracky co sli dole az za Belenym vrchom. Tam ale nie je znacka alebo?
28.06.2013 - 11:25:05
00
Hore chod cez Kulhan na Inovec
http://cmaps.gpsteam.eu/index_svk.html?gpsaw=51
a potom hrebenom cez Javorinu navrat.
28.06.2013 - 12:12:52
00
Palo TT diky moc. vyslo super pocasie

Prílohy:

DSC00080_resize.jpg
DSC00080_resize.jpg 187.63 KiB thumb_up0thumb_down

30.06.2013 - 20:03:09
00
Zdrvicko,
zajtra ideme dvaja bikeri trasu TN - PN povazkym inovcom. 6:50 odchadzame vlakom z PN a 7:20 sme na hlavnej stanici v TN. KTo sa chce pridat nech tak cini alebo mlci na veky :) nie sme dupaci takze ideme pivnejsie tempicko. TOlko k organizacii.. Inak sa vsetko riadi teoriou chaosu.
01.07.2013 - 15:01:37
00
Planujem túto trasu:
Otázka stojí za to prejsť hrebeňom od Ostrého vrchu na Preliačinu s odbočkou na Pánskú Javorinu? ( ešte som to nešla)spodom cez Izbu som išla tú obchádzku

Z Tematína singel cez Ihelník alebo Borovište ? ktorý je lepší?
diki

Prílohy:

povazky.gpx [47.13 KiB] Zobraziť na mape

09.07.2013 - 12:53:27
00
sedlo P. javorina urcite ano, mas tam sice asi 20m nosenia a potom cca 100m tlacenia ale je to pekny singlovy usek. Singel cez Boroviste je dlhsi, ale nema ziadny pekny vyhlad ako mas na Ihelniku. Ja chodim radsej cez Boroviste alebo si to dam oboje ale to mas 2x vyslap na Tematin.
09.07.2013 - 13:16:41
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up