cim fotite?
canon 29% [ 294 ]
pentax 4% [ 39 ]
nikon 23% [ 234 ]
panasonic 9% [ 96 ]
sony 11% [ 108 ]
olympus 13% [ 137 ]
samsung 4% [ 40 ]
minolta 1% [ 9 ]
fuji 6% [ 60 ]
Celkový počet hlasov : 1017
a.ndrejko nex6 kontinualne ostrenie ma. neskusal som ho ale este. keby burstujem objekt ktory sa hybe smerom ku mne alebo odomna tak by som za to ruku do ohna nedal - ostrenim je obcas taky pomlasi aj s fazovym ostrenim. musim to este odskusat
11.07.2013 - 08:37:48
00
tieto hracky ktore sa tvaria staby zrkadlovky nebudu nikdy ostrit ako zrkadlovky. s tymto sa treba zmierit.. ak si s tym zmiereny a fakt nehladas az taku kvalitu ale skor prenosnost.. tak by nex mozno nemusel byt zla volba. len aby sa ti nestalo ze o dva roku nakoniec nejaky ten entry nikon alebo canon kupis.. a konecnom dosledku si tu zrkadlovku sakramentsky predrazis!
11.07.2013 - 10:46:19
00
No ved to je prave to. Ono este mozne riesenie na rychlejsie ostrenie je dokupit la-ea2 adapter na sony-a, plus sony a objektiv, lenze cenovo vyjde lepsie rovno kupit zrkadlovku. Zatial sa priklanam k nazoru ze za urcitych okolnosti slabsie ostrenie v nexe prezijem, na zrkadlovke uz ale asi nie takze zatial je to d7000 vs Nex6 (50 na 50).
11.07.2013 - 11:15:03
00
canon ta nezaujal? aj ked uznavam ze nikon ich hlavne v entry radach valcuje. skus sa na to pozriet aj z hladiska investicie do buducnosti.. mas podla mna velmi velku istotu ze ci uz kupis nikon alebo canon.. aj za 5 rokov na ne kupis kopec prislusenstva, objektivov a podobne. u tychto hracickach to iste nemas.. ako rychlo bezzrkadlovky prisli tak aj rychlo mozu odist. navyse na nikon aj canon si mozes vyberat z objektivov minimalne 3 dobrych neorigo znaciek (sigma, tamron, tokina).. na nexe si odkazany bud na ich predrazene objektivy alebo na redukcia + starsie objektivy
11.07.2013 - 11:43:19
00
Mno ked uz zrkadlovku tak s dostatocne velkym buffrom a aspon 5 snimok/s, utesnenu voci vode a za telo nechcem dat viac ako 599€. Toto myslim ziadny canon nesplnal. Pri zrkadlovke si chcem polepsit oproti nexc3, nie len mat vacsie telo/grip co rychlejsie ostry.
11.07.2013 - 12:07:32
00
chapem. bazar neprichadza do uvahy? len tu je este jedna vec.. spominal si ze ho chces dost prenasat.. zrkadlovka bude oproti nexu dost opacha tak aby sa ti nestalo ze sa dostanes do stavu ze budes premyslat ci zobrat fotak alebo nie kvoli obavam o jeho bezpecnost. to je tienista stranka zrkadloviek, vaha a rozmery.
tak casto fotis v dazdi? utesnenost je dost nestastny parameter vyberu.. resp. vela modelov to potom vyraduje
11.07.2013 - 12:10:24
00
http://foto.bazos.sk/inzerat/27236533/Canon-50D-7800-cvakov.php
11.07.2013 - 12:15:04
00
Leziem, robim turistiku, obcas ferraty, bikujem ale zase rad chodim i do miest v ktorych som este nebol. Napriklad na takej skale/ferratach sa obcas stane ze steka voda, pripadne sa foti niekde pri vodopade, na horach ci v meste prsi, preto to utesnenie. Je mi jasne ze pri mensich fotakoch to bude mat len asi olympus omd, pri vacsich do 600 eur za telo asi len nikon a pentax, ale ked uz pojdem do niecoho vacsieho tak nech to uz ma.
11.07.2013 - 12:29:38
00
50D by nemusela byt zla volba. nie je uplne utesneny ale zakladne utesnenie ma. druha vec je na co ti je utesnene telo ked nebudes mat utesnene objektivy? niektore (neviem ci nie vsetky) objektivy rady L . je vsak dost velky a tazky (co je super). ja mam 40D. neviem si vsak predstavit ze by som ho bral na skaly. tam bude nex asi fakt lepsia volba
11.07.2013 - 12:33:43
00
tieto hracky ktore sa tvaria staby zrkadlovky nebudu nikdy ostrit ako zrkadlovky.
Prečo myslíš? Ešte pred dvoma rokmi bolo fázové ostrenie výsadou zrkadloviek, dnes už je snáď v každom CSC foťáku. Áno, zatiaľ je to ešte pomerne pomalé, ale technológia sa v tomto smere rýchlo vyvíja.

u tychto hracickach to iste nemas.. ako rychlo bezzrkadlovky prisli tak aj rychlo mozu odist.
To skôr odídu zrkadlovky, nakoľko táto technológia postupne stráce všetky tromfy ktoré má v rukáve. Výmenné objektívy a veľké kvalitné čipy už nájdeš aj v bezzrkadlách. Rýchle fázové ostrenie bude o chvíľu bežné vo všetkých kategóriách foťákov, mobily nevynímajúc. Navyše bez problémov s front a back focusom, pretože fázové ostrenie nebude na samostatnom čipe. No a vývoj elektronických hľadáčiov v poslednej dobe napreduje raketovým tempom. Už sú tu dokonca prvé modely zrkadloviek ktoré vymenili optický hľadáčik za elektronický. Takže o pár rokov sa klasické zrkadlovky budú od ostatných systémov odlišovať iba ich negatívami ako mechanické zrkadlo, ktoré prináša iba problémy (kazovosť, vysoká cena, priestorové nároky vo foťáku, vibrácie), optický hľadáčik, v ktorom nevidím priclonený obraz a efekt aký budú mať na fotku ostatné nastavené parametre atď. Jednoducho zrkadlovky to už majú spočítané. Pripravme sa na novú éru, práve sa začína :)
11.07.2013 - 18:36:16
00
@ Marvin Presne tak. Tiez toto tvrdim, ze pri zrkadlovkach ostanu len skalny fanusikovia a semntimentalisti. Ja som presiel prave zo zrkadla a stale si neviem vynachvalit tuto volbu.
11.07.2013 - 18:41:44
00
Prve dve veci beriem .. aj ked si myslim ze ostrenie na zvlast cipe bude vzdy vopred, nechajme sa prekvapit. Ale s tym hladacikom si robis srandu, ze? Asi si sa nepozeral cez dobry hladacik. Ani fulldh hladacik ti neponukne prednosti optickeho.. najma s 1.4 a 2.8 objektivmi. Uz vidim reporterov ako sa tesia ze maju 30sn/s aj za cenu ze zaostri len prvy... a asi starnem lebo zvuk zrkadla a sevelenie uzavierky mi pride super! Bez toho to nie je ono
11.07.2013 - 18:43:41
00
Dufam ze vyriesili zahrievanie a zivotnost cipov. Prve cmos s live view sa dost zahrievali
11.07.2013 - 18:44:42
00
Ľudia kedysi hovoril, že slnko sa točí okolo zeme, človek nikdy nebude lietať, a pri 40 km/h vysaje z vlaku všetok vzduch ;-)
Prečo by elektronické hľadáčiky mali navždy trpieť nízkym rozlíšením (ktoré mimochodom už dnes dosahuje rozlíšenie matnice, ktoré tiež nie je z ďaleka nekonečné), latenciou, nízkym snímkovým kmitočtom a pod. Pozri sa akým vývojom prešli iba za posledných 5 rokov displeje telefónov. Niečo podobné očakávaj aj tu.
11.07.2013 - 18:53:59
00
Takto je to so vsetkym. Kto silou mocou nechce ist dobou tak nepojde. Tiez neberem vsetky navnady doby ale klamat sam seba ohladom vyvoja nema zmysel. Odvazim sa povedat, ze za 10 rokov budu mobily fotit ako dnesne CSC. Niekto bude tvrdit, ze je to fyzicky nemozne. Ano, dnes mozno. Tak ako zatial neexistuje teleport a raz to bude normalka.
11.07.2013 - 18:59:05
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up