Planujem absolvovat tuto hrebenovku z Prievidze do Nitry a hladam dobrovolnika/ov, co by sa pridal/i :)
Trasa: 100km/3500m optimalizovana pre MTB co najviac po hrebeni, tlacenia minimum, takmer vsetko uz vyskusane a overene useky (usek Velke Pole - Skycov po lesnych cestach a zo Skycova po zelenej, vynechava sa Zibrica a zrejme Javorovy vrch)
Planujem prespat v PD a start skoro rano idealne 5 hod.
Termin podla dohody, cim skor, moze byt aj pracovny den, len nesmie byt predpoved nad 30C
11.07.2013 - 12:50:26
00
Tiež to mám v pláne, možno by som sa pridal, nechceš to ísť celé z Handlovej? Lebo to je celá Ponitrianska magistrála :)Prípadne kade plánuješ nástup na hrebeň?. Ja by som mohol niekedy cez víkend, alebo potom na prelome júla augusta keď bude dovolenka.
11.07.2013 - 13:23:50
00
Palo ja by som sa pridal, len záleží od termínu a preferujem pracovný deň
11.07.2013 - 13:25:04
00
Palo TT, neviem ako máš poriešenú hrebeňovku Skýcov-Javorový-V.Tríbeč. úsek Javorový - V. Tríbeč je nie ideálny na bike. (dosť tlačenky) Existuje však zvážnica tesne popod hrebeň. (urýchliš to min. o jednu hodinu) Ak máš záujem, daj vedieť. Pošlem GPS. Rovnako je na tom hrebeňovka od sedla pod Žibricou - Zobor. Na jar sme tam sprejazdnili singel na obídenie miest, kde sa bike musel tlačiť.
12.07.2013 - 09:15:25
00
Palo, ak by to inak nešlo, tak aj niektorý víkend môže byť u mňa, okrem 20.-21. a 27.-28.
12.07.2013 - 09:22:32
00
Palo TT, neviem ako máš poriešenú hrebeňovku Skýcov-Javorový-V.Tríbeč. úsek Javorový - V. Tríbeč je nie ideálny na bike. (dosť tlačenky) Existuje však zvážnica tesne popod hrebeň. (urýchliš to min. o jednu hodinu) Ak máš záujem, daj vedieť. Pošlem GPS. Rovnako je na tom hrebeňovka od sedla pod Žibricou - Zobor. Na jar sme tam sprejazdnili singel na obídenie miest, kde sa bike musel tlačiť.

GaliPe54 mňa by to celkom zaujímalo ten úsek od Skýcova až do Nitry. Šiel som tú hrebeňovku asi pred desiatimi rokmi ale na pešo a pamätám si,že okolo Tribeča to bohvie čo nebolo, bolo tam veľa popadaných stromov. Tak ak to máš pojazdené, tak by si sem mohol dať tie súradnice a aj ten singel by mohol byť zaujímavý. Dik.
12.07.2013 - 11:49:35
00
Pod Javorový sa dostatneš od Skýcova v pohode turistickou (je to nespevnená zvážnica. Ak by si išiel cez hrad Hrušov, dole pod ním prejdeš cez asfaltku a je tam horáreň. Od nej lesná cesta vpravo ťa dovedie až nad Skýcov kde sa dá napojiť na zelenú turistickú. V. Tribeč je stále zle schodný a bez výhliadok. Neoplatí sa tam tlačiť bike.
12.07.2013 - 12:23:10
00
Pokračovanie do Nitry ti môžem neskôr poslať ale včul už nemám čas....
12.07.2013 - 12:24:32
00
úsek Javorový - V. Tríbeč je nie ideálny na bike. (dosť tlačenky)

Vychodny traverz Javoraku az k asfaltke na Trojchotari je v plane. Samotny V.Tribec by sa mal ist - tlacenia tam moc nie je.
Ale neskor sem uplodnem na posudenie zakoncenie cez Zobor. Tam mam jednu alternativu vyskladanu aj z tvojich logov.

Imro1 - ak pojdes z Handlovej, nie je problem sa stretnut v sedle za Velkym Gricom (ten vynechavam). http://cmaps.gpsteam.eu/index_svk.html#x18.69812y48.70280z14m7v36
Problem budes mas len s navratom do Handlovej. Vlaky do PD chodia cez pracovne dni aj neskoro vecer.
Termin este upresnim zatial som ho riesil s Dotm a nevyzeralo to moc dobre :(
12.07.2013 - 22:50:31
00
GaliPe54 nejak nemôžem otvoriť tie prílohy, máš na to stiahnutý nejaký program?
13.07.2013 - 14:40:28
00
Vychodny traverz Javoraku az k asfaltke na Trojchotari je v plane. Samotny V.Tribec by sa mal ist - tlacenia tam moc nie je.
Ale neskor sem uplodnem na posudenie zakoncenie cez Zobor. Tam mam jednu alternativu vyskladanu aj z tvojich logov.

Imro1 - ak pojdes z Handlovej, nie je problem sa stretnut v sedle za Velkym Gricom (ten vynechavam). http://cmaps.gpsteam.eu/index_svk.html#x18.69812y48.70280z14m7v36
Problem budes mas len s navratom do Handlovej. Vlaky do PD chodia cez pracovne dni aj neskoro vecer.
Termin este upresnim zatial som ho riesil s Dotm a nevyzeralo to moc dobre :(

Pali, nie som z Handlovej a nemusí sa ísť odtial, ja len tak ak by si chcel ísť celú magistrálu a viem, že na Gríč je to aj tak dosť stupák, tak to bude asi rozumnejšie vynechať. Ak sa s Dotm dohodnete na nejakom termíne tak to môžte dať aj sem nech si nemusíme písať súkromné spávy. Lebo tá hrebeňovka je fakt super, zatial som to šiel peši(na biku len časť) a ak by sadol termín tak sa rád pridám. Mne by najviac vyhovoval termín od 5 do 11 augusta pokial to plánujete cez týždeň (ak sa niečo dovtedy nezmení), jasné že závisí aj od počasia :)
13.07.2013 - 14:59:42
00
imro1: siel som hrebenovku Tribec-Skycov minuly, ci predminuly rok a v pohode. Vsetko prejazdne /ak tam nahodou sa vyskytne prekazka, tak je to OK/. Opacny smer (na Tribec) bude asi tazsia varianta ale co uz :)
13.07.2013 - 17:58:09
00
len tak na okraj...dohadovali sme sa telefonicky a prepis rozhovoru nemám, jedine že by ho mali vo VSS...
13.07.2013 - 20:34:06
00
:) veď v pohode, myslel som že mailom, no to nie je podstatné ak sa dohodnete na nejakom termíne tak dajte vedieť.
14.07.2013 - 21:37:28
00
GaliPe54 nejak nemôžem otvoriť tie prílohy, máš na to stiahnutý nejaký program?

Najjednoduchší program máš zrejme tu: http://www.routeconventer.com (bez inštalácie)
prehladač priamo na webe: http://cmaps.gpsteam.eu/index_svk.html
14.07.2013 - 21:47:19
00
keyboard_arrow_up