Odhliadnuc od posledných zmysluplných príspevkov by som sa rád takto spýtal Laca, alebo toho kto má o tom informácie, v akom štádiu prípravy/realizácie je tento projekt Cyklotrás. Myslím to všeobecne, celkovo, o tom čo sme tu rozoberali. Ďakujem za odpoveď.
03.05.2012 - 11:33:13
00
Mame suhlas Lesy SR, s.p., cakame na schvalenie cezhrancneho projektu, co ma byt do konca maja. Potom riesime verejno obstaravanie na znacenie cyklotras v Malych Karpatoch, takze naraz sa vyznacia cyklotrasy od Devinskej Kobyly az po Pezinsku Babu, vybuduju sa 4 oddychove centra ( pri Cyklomoste, na Bielom Krizi, na Pezinskej Babe, a pri Malych Levaroch... Chceme to stihnut do konca roku, znacenie do otvorenia Cyklomostu - 22.9.2012.
03.05.2012 - 12:17:37
00
Vďaka Laco, dúfam, že to neberieš ako vypočúvanie :) proste ma to zaujíma a myslím, že aj iných. Plus, po vybudovaní to bude slúžiť všetkým.
Promptná a jasná odpoveď :y:
03.05.2012 - 12:31:12
00
Chceme to stihnut do konca roku, znacenie do otvorenia Cyklomostu - 22.9.2012.


... takze to otvorenie podla "rakuskeho" itinerara je definitivne? :(
03.05.2012 - 12:43:44
00
hej rakuske otvorenie je zatial definitivne...:( Ale most pre verejnost by mal by byt otvoreny urcite skor...:)Zatial to vypada na zaciatok jula....Do tohto terminu treba Cyklomost skolaudovat, spravit vsetky skusky a merania...
03.05.2012 - 15:46:13
00
1 - cyklochodník by sa jej ani nedotkol, tam problém nevidím
2 - napojenie na hlavnú cestu by nebolo vhodné. Lepšie cez Veľkú lúku a okolo záhrad na Tranovského. Síce ten posledný úsek je strmší, ale lepšie ako na neprahľadnej zákrute medzi autami.
3 - úplne ľahko, k trati vedie cesta, je tam taká veľká voľná plocha, v ďalšej časti sú nejaké konštrukcie na vysypanie materiálu z vagónov, ale všetko zničené. Stačilo by spraviť menší nájazd a to je všetko. Následne cestou plynule okolo Tesca a vedľa pumpy, a bočnými uličkami k cyklomostu.
4 - tam by nemal byť problém.

Možno ak by sa to železniciam predostrelo ako spôsob ich pozitívnej prezentácie v očiach obyvateľstva, že by spravili ústretové kroky.
Na rail.sk, zaujímavé info o vápenke a Devínskej:

Devínska Nová Ves zastávka +) (trať 110). Existovala dvě desetiletí, v letech 1952 (53) - 1973. Nacházela se pod Devínskou Kobylou u bývalé štokeravské vápenky. Zastavovaly zde jen některé dělnické vlaky.

Súčasťou vlečky Slovenských závodov technického skla je vykladacie koľajisko montážneho podniku spojov a nakladacia koľaj v priestoroch zrušeného kameňolomu a vápenky (teraz Presskam)

Devínska Nová Ves zastávka : v areáli vápenky bola priemyselná úzkorozchodná drážka

Nižšie náčrt na satelitnej mape.

K zákazu vjazdu: autá si tadiaľ veselo jazdia. Úsek cesty od Salesu ("parkoviska") kde je ten ukradnutý poklop až hore k bráne, je obľúbená nenáročná trasa na vychádzky. Povedzme s kočíkom, starších ľudí. Cez pekné dni je to tam "plné". A do toho majstri sveta v jazde do vrchu...




...ak sa mozem pridat, ten vyjazd od Tranovskeho k TS mate prejdeny? ja som tam bol minuly rok a vsade tam bol plot - súkromny pozemok.
29.05.2012 - 10:27:49
00
Tu je clanok o tom ako sa velmi "snazia" urobit cyklotrasu v Dubravke

http://www.dubravka.sk/sk/Skolstvo-kultura-a-sport/Noviny-Dubravsky-spravodajca/Dubravka-novinky/Novinky/Kto-pomoze-Dubravke-k-cyklotrase-.alej
13.07.2012 - 10:14:44
00
http://reality.bazos.sk/inzerat/27264917/Predam-SP-v-BA-IV-Dubravke-byvala-rak-Zakladna.php
13.07.2013 - 23:04:34
00
no evidentne sa toho chce zbaviť keďže tam aj tak nič nemôže robiť na tých jeho pozemkoch.chko,územie eu významu.mýslím si,že tým inzerátom dosť zavádza keďže je tam len samé obmedzenie.
14.07.2013 - 07:21:53
00
Caute ludia. Nedavno som sa pristahoval do Karlovky, su na kobyle nejake singlace? alebo nieco technickejsie/zabavnejsie? Tie co su znacene som uz presiel. Dik za info
14.05.2014 - 13:09:06
00
priblis si DK na tejto mapke:
http://www.mtbiker.sk/clanky/6986/kde-sa-bikuje-na-slovensku.html

su tam niektore najpouzivanejsie single
14.05.2014 - 14:16:09
00
keyboard_arrow_up