Chem kúpiť tento bike, aký je?
http://www.bicykle.eu/eshop/bicykle/mer ... -40-d.html

1. Myslím, že rám je hliník je tak?
2. Vidlica RST Gila T7 80mmuzamykanie pruženia? a je kvalitná?
3. Prehadzovačke ja Shimano Alivio na to som počul chválu.
4. Merida Disc (mechanické, 160 mm), kotúcovky myslím, že nič moc, ale snáď lepšie ako obyčajné, ešte taká otázka aké sú iné ako mechanické a ako fungujú?
5. Načo sú Špice Stainless?
6. A je váha biku v poriadku 14.2 kg?
Díky za odpovede :wink: :arrow:
09.06.2007 - 20:00:15
00
1.odkedy robia vyrobcovia hlinikove ramy? myslel si asi duralovy ram 8)
2.uzamykanie na nej nepotrebujes, aj tak ti bude pruzit v reale najviac nejakych 5cm (ale to je extrem, obycajne okolo 3cm), takze :arrow: je nekvalitna
3. v pohode prehadzovacka, na takyto zaciatok staci
4. no tie kotuce vyzeraju uz aj na pohlad strasne, poviem ti to rovno, radsej si kup ten bike bez kotucov (s nimi je to samovrazda) a radsej nech ti tam nieco vymenia.....tymi inymi kotucovkami okrem mechanickych, si myslel asi hydrauliky (su drahsie, ale stoji to za to)
6. napisem ti to takto, mal som stary ocelak, mal aj odpruzenu vidlu, no nic moc a oproti novemu sa na nom islo strasne...... teraz trek 4300 D, vazi asi tak isto ak ten stary, ale co sa tyka celkoveho "zazitku z jazdy (alebo ak to nazvat)" je to neporovnatelne lepsie
niekto by ti povedal, ze 14,2 kg je vela, ale to je uz nahananie gramov, casom pochopis...
09.06.2007 - 20:34:48
00
Zalezi na co ho chces,
povodne som aj ja chcel 40ku ale nakoniec (na rady kamaratov) som kupil 60ku V brake.
Kotuce su na 40 sracky rovnako ako vidla, kt. skor nepruzi ako pruzi na tej mojej 60ke, ale to sa casom prehodi.
60ka ma lepsie naboja aj prehdazovac,... vaha tusim nieco pod 13,5kg
Kupoval som to za ucelom hobby XC, cykloturistika cca 1500km / rok a som spokojny len ta vidla hnusa jedna.


Naposledy upravil cressy dňa 26.09.2007 - 17:09:51, celkovo upravené 1 krát.

09.06.2007 - 21:47:03
00
len doplnim, ze nech kupy hocaky bike v tejto cene, vidla tam bude urcite srackova
btw: ja mam moj bike tiez ten rok aj daco, tiez som asi tak po 4 mesiacoch zistil, ze by to chcelo inu vidlu, ale to sa nejak poriesi, ako dalsie na rade budu kotuce (nejake hydrauliky by sa z toho mohli vyklut) a dalej sa uvidi 8)
09.06.2007 - 21:57:07
00
1.odkedy robia vyrobcovia hlinikove ramy? myslel si asi duralovy ram 8)

Neviem ci si to tam cital doplnkove informacie a ked ides kurzorom na tu ikonku MATTS 6061 tak ti napise Vyskoka kvalita hlinikovych ramov Merida...

2.uzamykanie na nej nepotrebujes, aj tak ti bude pruzit v reale najviac nejakych 5cm (ale to je extrem, obycajne okolo 3cm), takze :arrow: je nekvalitna

No to sa ti povie nekvalitna ale RST pre mna obycajneho jazca ja nechcem byt ziadny pretakar iba na chatu do hor, do mesta a tak...(ozaj som sa este pytal ci neviete ci ma to uzamykaniel, ty si odpovedal ze ho nepotrebujem, ale má uzamykanie tá RST vidlica??)

3. v pohode prehadzovacka, na takyto zaciatok staci

To som aj ja pocul ze Alivio je celkom good

4. no tie kotuce vyzeraju uz aj na pohlad strasne, poviem ti to rovno, radsej si kup ten bike bez kotucov (s nimi je to samovrazda) a radsej nech ti tam nieco vymenia.....tymi inymi kotucovkami okrem mechanickych, si myslel asi hydrauliky (su drahsie, ale stoji to za to)

Snimi je to samovrazda si myslel, ze rychlo brzdia abo ako?, mne za kotucaky zdaju lepsie ako V-brake lebo za tu cenu co chcem tiez nejake moc kvalitne V-brake nekupim.

6. napisem ti to takto, mal som stary ocelak, mal aj odpruzenu vidlu, no nic moc a oproti novemu sa na nom islo strasne...... teraz trek 4300 D, vazi asi tak isto ak ten stary, ale co sa tyka celkoveho "zazitku z jazdy (alebo ak to nazvat)" je to neporovnatelne lepsie
niekto by ti povedal, ze 14,2 kg je vela, ale to je uz nahananie gramov, casom pochopis...

Ok takze o vahu sa netreba starat :wink:

len doplnim, ze nech kupy hocaky bike v tejto cene, vidla tam bude urcite srackova
btw: ja mam moj bike tiez ten rok aj daco, tiez som asi tak po 4 mesiacoch zistil, ze by to chcelo inu vidlu, ale to sa nejak poriesi, ako dalsie na rade budu kotuce (nejake hydrauliky by sa z toho mohli vyklut) a dalej sa uvidi

Neviem to vravia vsetci ze nekvalitna vidla sa pokazi ale ja mam napriklad teraz TESCO bike uz 3roky a nic s nou nemam chapes takze tomuto moc neverim a skor mi ide o cenu, a urcite bude lepsie pruzit nechcem nejaky luxus ako hydraulicke brzdy, lebo to si viem predstavit tu cenu :cry:

Zalezi na co ho chces,
povodne som aj ja chcel 40ku ale nakoniec (na rady kamaratov) som kupil 60ku V brake.
Kotuce su na 40 sracky rovnako ako vidla, kt. skor nepruzi ako pruzi na tej mojej 60ke, ale to sa casom prehodi.
60ka ma lepsie naboja aj prehdazovac,... vaha tusim nieco pod 13,5kg
Kupoval som to za ucelom hobby XC, cykloturistika cca 1500km / rok a som spokojny len ta vidla hnusa jedna.

Viem ze 40 je bez kotucov a s nimi, ale podla ceny tiez by mali byt kotucaky lepsie, rozdiel 2000sk[/quote]
11.06.2007 - 19:44:50
00
Neviem to vravia vsetci ze nekvalitna vidla sa pokazi ale ja mam napriklad teraz TESCO bike uz 3roky a nic s nou nemam


Ved to je ok ,ta vidla sa nemusi pokazit len neplni svoju funkciu ak sa o nu pravidelne nestaras, viem co hovorim mam gilu T6 uz skoro 6000km :cry: ak ju vycistim a namazem tak asi tyzden mozno dva beha pekne...
11.06.2007 - 20:00:14
00
keyboard_arrow_up