Vsetci hrdinovia 90-ych rokov... :-/
25.07.2013 - 07:15:31
00
len keby racej napr Stuey bol ticho namiesto toho bullshitu co zo seba pustil po tom co sa jeho meno objavilo na tom zozname :) sam si siel kupit EPO do prvej lekarne za hranicami, asi sa poradil s lekarnickou ako to ma ako profi sportovec uzivat a potom aj sam aplikoval :) a ked si precital noviny vsetko vyhodil do kosa :D
http://www.cyclingnews.com/news/ogrady-admits-epo-use-ahead-of-1998-tour-de-france
25.07.2013 - 08:39:00
00
Mna by zaujimalo kto tieto nezmyselne hony na carodejnice financuje :fubar:
Alebo treba zrusit este nejakych vitazov a vysledkov? :puke:
25.07.2013 - 10:50:31
00
myslím si,že treba už raz skončiť s tým robením hrubých čiar...aj keď sa v podstate nič nezmení.
Škode len,že ustúpili tlaku pretekárov a nezverejnili tento zoznam pred tour,tak ako to chceli spraviť.
25.07.2013 - 12:19:54
00
myslím si,že treba už raz skončiť s tým robením hrubých čiar...aj keď sa v podstate nič nezmení.
Škode len,že ustúpili tlaku pretekárov a nezverejnili tento zoznam pred tour,tak ako to chceli spraviť.

A na čo by to bolo dobré ? Akurát to ubližuje športu ktorý máme všetci radi.
Za staré hriechy majú trpieť súčasníci ? Odliv veľkých sponzorov, hon na jazdcov (mimochodom Froom bol testovaný v jeden deň TdF 3x), odliv diváckej sledovanosti ?

Netreba sa na všetko pozerať čierno - bielo.
25.07.2013 - 13:44:29
00
tak nech tie sračky nežerú...ale to oni nemôžu to dobre vie aj froome aj ďalší.
a to,že odídu nejakí sponzori cyklistike ako takej akurát pomôže.
25.07.2013 - 13:50:05
00
iba to ukazuje ze sa vlastne nic nezmenilo ani nezmeni, sypalo sa stale a sypat sa bude :) akurat smiesne vyznieva to oznacovanie "novej ery" cyklistiky a "nie sme ako oni" (presne navlast to iste sa hovorilo v 1998 a 1999)
ustupili tlaku pretekarov - za to aby to nezverejnovali sa silne zasadzoval aj Stuart O'Grady :) ako smiesne to teraz znie ... (aj to jeho nahle ukoncenie kariery)
a problem je tu stale a velky, lebo este aj ti co boli teraz odhaleni tak maju len vyhovorky ako sypal som len v tom roku, doktor mi nieco pichal, ja som nevedel co a plne som mu doveroval a podobne zvasty ... pokial nepovedia na plnu hubu ako sa to dialo (a asi stale aj deje), v timovej rezii, tak sa toho vela ani nezmeni, ale tak ocividne aj vedeniu cyklistiky momentalne vyhovuje terajsi stav :)
25.07.2013 - 14:00:26
00
a dalsi klaun :D so slzami v ociach pred 5 rokmi priznal ze az raz v 1996 pouzil EPO, ale potom uz nemohol, kedze to bolo take strasne ...
http://www.cyclingnews.com/news/zabel-not-yet-prepared-to-comment-on-1998-epo-positive
25.07.2013 - 16:01:43
00
Este vymysla pribeh :-) Teda nema bphvieaku fantaziu, ked ani to oddialenie zverejnenia mu nestacilo...
25.07.2013 - 16:38:26
00
Podľa mňa niekomu veľmi vadia prachy, ktoré sa točia okolo cykl. a rád by ich videl niekde inde. Najlepšie vo svojom vrecku, alebo v športe, ktorý mu to umožňúje.
25.07.2013 - 17:40:39
00
napriklad hlavny sponzor cannondale na dresoch msk zilina....
25.07.2013 - 19:32:55
00
http://www.cyclingnews.com/news/french-senate-releases-positive-epo-cases-from-1998-tour-de-france

niektoré komentáre pod tým sú celkom dobré :)

"One thing that seems clear...Cadel raced clean this year."

a aj

"i've not read the report so not sure if there were any negative results"
"yes they were, McEwen, Svorada both returned negative tests (twice)."

je celkom potešiteľné, no nie? Možno je príznačné, že obaja boli šprintéri a nešli na celkovú klasifikáciu...
25.07.2013 - 20:40:29
00
Akurát nechápem kde beriete tú istotu, že sa sype aj teraz.
Mnohonásobné kontroly, archivácia biologického materiálu (ak sa príde na nejaký nový test na doping minimálne víťazi TdF sa určite testujú znova), za takýchto podmienok by vedome dopoval len šialenec.
Pokiaľ ide o vyjadrenia starších pretekárov, že ho naštopal teamový doktor tak tomu by som celkom veril (určite to pochopí každý kto športoval v tom čase aj na úrovni SR). Prosto prišiel lekár rozdal vitamíny a jediná indíca, že to bolo naozaj tak bola tá, že sa pirule podobali na tie čo brala moja Geriatrická stará mama a bolo na nich napísane vitamín A. Máš 20 nevieš kde je sever a si rád že sa ti vôbec niekto venuje. Nehovoriac o ľuďoch ktorý sa odrbali na bežne dostupnej suplementácii, ktorú kúpili vo fitku pri príprave.
Bez dôkazov nie je vinník, tak sa na to vykašlite. Asi by sa vám tiež nepáčilo keby vás niekto neustále obviňoval dookola len na základe vlastného subjektívneho pocitu.
26.07.2013 - 06:59:52
00
kadencia 130 nepustí...
26.07.2013 - 07:22:51
00
sorry ale porovnavat EPO v 90. rokoch s nejakymi pirulami sa naozaj neda :) ti jazdci velmi dobre vedeli co brali a preco (ostatne to potvrdzuje vela vyjadreni inych ludi z tej doby, myslim pretekarov), castokrat museli kvoli zvysenemu hematokritu v noci vstat a slapat na trenazeri inak by ich to zabilo, dostat krvnu transfuziu a podobne ...
co sa tyka kontrol - minimalne krvne transfuzie a mikrodavkovanie EPA sa zistit neda a asi ani nebude dat (co urcite v predminulom/minulom roku stahovalo zadky bol test na pritomnost stop plastovych sackov v krvi, po contadorovom naleze, ale nakoniec to ako test nebolo uznane, vela ludi z brandze protestovalo ze to moze zistit aj pritomnost plastu z flase :) )... a istotu ze sa sype? lebo to tak bolo vzdy, vzdy boli nove a nove kontroly, uchovane vzorky, a aj tak sa sypalo kolko doba dovolila... plus napr. jamajski sprinteri, troska vacsie hviezdy ako hocikto z cyklistiky, ide tam o troska vacsie peniaze a kontroly su tam tiez obrovske, a aha ...
26.07.2013 - 07:28:14
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up