Zdravim, este som ani nestihol nafukat vidlu podl amojych predstav, este sa ani poriadne nezabehla a dnes na obicajnej asfaltovej ceste do mierneho kopceka, pocjem "prask" Myslels som ze to je defekt ale ked som zisiel z bajku bol to ten gumeny (plastovy??) kruzok co je medzi pevnou castou vidly a pohyblivou. Proste tam kde klzu nohy do vnutra vidly (a ta guma co brani tym necistotam prenikat dnu do vildy - jednoducho vystrelila a nasiel som ju az hore na doraze

Vidla prestala pruzit iba visela skoro na doraz.. Ani po zamknuti neostala vytiahnuta, ale zapadnuta dole..

Budem to samozrejme reklamovat (bajk ma 1 tyzden) ale co sa mohlo stat pre moju predstavu ?

Vidla ROCKSHOX XC 32 solo air

vidlu som nefukal prisla z predajne by som povedal tiez nie velmi nafukana cize pretlakom to asi nemohlo byt.

Vdaka


Naposledy upravil thrash dňa 26.07.2013 - 11:07:10, celkovo upravené 1 krát.

25.07.2013 - 19:55:20
00
Občas sa to stane keď prdne nejaké tesnenie, ale pri systéme solo air som sa s tým ešte nestretol a bol to jednoznačne chybný kúsok... Iný prípad napr. post722294.html#p722294
25.07.2013 - 20:05:18
00
tak asi chybni kus z vyroby, to podla zakona mam narok na vymenu nie na opravu, dufam ze to tak bude brat aj predajca
25.07.2013 - 20:36:18
00
No takze vidlicu mi budu menit za novu (co som rad, a chvalim seriozny pristup predajcu) ostava mi uz len vymontovat povodnu a potom namontovat novu.

Pre niekoho analitka premna spanielska dedina: AKO VYMONTOVAT VIDLU ?? Moze mi niekto dat nejaky (idealne foto-video)navod? Co treba povolit vysrubovat a tak..

Druha vec ako ju nahodim na bajk ? kdesi som pozeral nejake fotky ako tam zrezuje z tice novej vidly ??? a pod. to sa fat robi ? vidla je ako hore uvedena bajk ctm caliber 1 2013

Vdaka
26.07.2013 - 11:14:23
00
Vidlu si kupoval sólo alebo spolu s bikom?
Aha, pozrel som a je tam tá vidla štandardne od výroby. Vidlu si nechaj vymeniť u predajcu.
26.07.2013 - 11:16:26
00
no ja som ten bajk kupoval cez net a tiez si myslim z eby olo lepsie zaslat cely aby to vymenili oni - ja sa jdnak nerozumiem do tychto veci a jednak koli zaruke nechcem do toho sprtat, ale predajca mi povedal ze mam kludne vymontovat a zaslat a on mi zasle novu vidlu.
26.07.2013 - 11:57:16
00
Ked sa tomu nerozumies, tak si nabuduce radsej kup bicykel v kamennom obchode ;)

Inak demontaz vidly je jednoducha:
1. das dole koleso 2. das dole strmen/celuste brzdy (a nezabudnut ani na uchyt co prichytava hadicu/bowden)
3. odsrobujes krytku na vrchu predstavca (uplne)
4. povolis predstavec a das ho dole z krku vidlice
5. vyberies vidlu z hlavovej trubky (niekedy si treba pomoct gumenym kladivom ked moc pevne drzi, zvacsa vsak vidla po uvolneni predstavca ide "sama" von)

Pozor aby si nestratil loziska a krytky z hlavoveho.

Otazka je co s konusom hlavoveho na krku vidlice. Ci si ho das dole sam a nalisujes na novu vidlu sam, alebo ti to spravia v tom eshope. A tiez ci ti narazia noveho jezka do krku novej vidlice. A ano, v pripade ze bude mat vidla moc dlhy krk, treba ho zrezat.

Alternativne mozes skusit nejaky servis v okoli, mozno ti to demontuju/namontuju ak si zaplatis.
26.07.2013 - 12:25:02
00
ach. vsak som ti pisal ako ju nafukat.
26.07.2013 - 12:47:07
00
ach. vsak som ti pisal ako ju nafukat.


OK ale teraz nechapem co to ma s tym spolocne ? Ved nafukana bola tak akurat - uz z predajne, a k mojemu dofukaniu ani nedoslo nakolo sa stalo to co sa z nou stalo, takze neviem ako to myslis teraz ?
26.07.2013 - 14:51:19
00
ja len tak ;-) Som myslel ze si to nejak "prefukol"
29.07.2013 - 10:50:10
00
keyboard_arrow_up