STUPAVA TROPHY 2013

27.07.2013 - 28.07.2013
MTB maratón
Stupava (Slovensko)

Propozície, Súťaž, Výsledky
Zúčastnených bikerov (49)
AbyraJoNander13danielson9DomestikdoubledynatomhirwilsImromanjamajkajanovargajurajko1975KaskajaKefrinkrossLacoMlesny_skriatokManoCoMarešekmartincaMatho2Maylomiloš.h636milsuMino888moncooborpaligatorPavol.Grujbarpeter1976peterbacilpeterppPolobotkaQuidoRiky_4romano410sandysimon97stawostephmaticSueswordiktervetuolatripeteTurbi123Vanquishvrtak1zuzu3011
Maraton bol super, nepostrehol som ziadny nedostaokm, alebo nieco negativne. Islo sa mi celkom dobre aj to slnko bralo energiu. Ake cislo zobralo tombolu??
29.07.2013 - 09:35:35
00
Tiež som hovoril že divákov je veľmi málo, asi to bude horúčavami, dokonca menej ako v marikovskej :D tam som postrehol jedného, a aj ten ma skoro prešiel fúrikom :D
29.07.2013 - 12:01:07
01
"par" fotiek :) http://hviezda.faxcopy.sk/akcie/641/stupava-trophy-2013
29.07.2013 - 15:33:39
02
sama chvala, tak nieco aj odo mna - ak by sa dal start 25ky posunut este o 30 minut neskor aby prva vlna 42km mala trat prazdnu - urcite by prospelo.

zaujimavy napad "vlhcit" povrch start - kostol pri predstave ze sme aj tak sli velku cast trate v prasnom tuneli. nie som si isty ci pad na cele prvej vlny 42km bol sposobeny tym ze sa ludia vyhybali mlakam aby sa nahodou nezaspinili alebo niecim inym v kazdom pripade sa tam pan pekne vyvalal...

inak super - znacenie, obcerstvovacky, zazemie - buduci rok opat.
29.07.2013 - 17:24:28
00
Nuz, poliat uvodny usek ku kostolu bol napadom roka.
29.07.2013 - 18:41:56
00
sama chvala, tak nieco aj odo mna - ak by sa dal start 25ky posunut este o 30 minut neskor aby prva vlna 42km mala trat prazdnu - urcite by prospelo.

zaujimavy napad "vlhcit" povrch start - kostol pri predstave ze sme aj tak sli velku cast trate v prasnom tuneli. nie som si isty ci pad na cele prvej vlny 42km bol sposobeny tym ze sa ludia vyhybali mlakam aby sa nahodou nezaspinili alebo niecim inym v kazdom pripade sa tam pan pekne vyvalal...

inak super - znacenie, obcerstvovacky, zazemie - buduci rok opat.


Vlhcit trat, v priestore od startoveho kobereca po asfaltku tesne za prvym mostikom, sme sa rozhodli nakolko po starte akcelerovali pred prvymi bajkermi policajne auto, 4kolka s kameramanom a 4kolka s fotografom. Ak by sme trat nevlhcili, tieto vozidla pred prvymi bajkermi by zvirili velke mnozstvo prachu a cyklisti by tak zbytocne hltali kvanta prachu. Zamerne sme nepolievali usek pri kostole kde je polozena dalzba kt. by sa po poliati stala smyklavou. Pad na starte 42km trate sa udial na drsnom a nesmyklavom asfalte....
Zvlhcenim prasneho a drsneho asfaltoveho useku sa urcite tieto povrchy nestali smyklavymi.
29.07.2013 - 19:12:47
02
Stupavského mtb maratónu som sa zúčastnil po dvoch rokoch. Bikerky zo Stupavy povedali, že sa tu jazdí 75-ka. Keď som si predstavil množstvo pretekárov na 42-ke, tak bolo rozhodnuté. Dal som sa na 75-ku. :D
Maratón bol zorganizovaný veľmi dobre, organizátorom patrí pochvala.
Značenie bolo dobré, fáborky, naťahané pásky, šípky na zemi, tabuľky s výkričníkmi a upozornenia na nebezpečné zjazdy - super.
Občerstvovačky :y: , bolo všetko čo malo byť (aj pre nás čo sme boli na trati dlhšie)
Trať bola pripravená dobre, miestami sa prášilo. Čo viem, tak okolo Prepadlého asi dalo dosť práce dať trať do zjazdného stavu.
Regulovčíkov bolo na trati dosť a patrí im vďaka za ich čas, aby sme sa my mohli naháňať po lese.
Cisterna s pitnou vodou od BVS-ky v areáli štartu a cieľa - výborný nápad.
Guláš bol fajn, moderovanie na úrovni.
Počasie nakoniec nebolo tak tragické, ako boli predpovede. V lese teplota pri preteku nevystúpila nad 30 stupňov.
Išlo sa mi nad očakávanie dobre, čas som mal lepší ako som čakal. Zmeny trate oproti minulým rokom sa mi pozdávali.
Jediná nepríjemnosť, ktorú som mal na trati nemala nič spoločné s organizátormi,
Od piateho km som išiel prakticky sám, okrem úseku okolo Bieleho kríža, kde ma obiehali pretekári z 25-ky a asi šesť prvých zo 42-ky. Za Prepadlým som občas stretal 100-károv.
Od Borinky do cieľa som išiel úplne sám.
Za Bielym krížom pred rozdelením tratí na "dlhé" a "krátke" som mal nepríjemný incident s Jurajom Karasom z PROefkt tímu:
Išiel som na klesajúcej lesnej ceste v ľavej stope. Cesta bola hladká, mala dve stopy, bez rigolu v strede. Z diaľky sa ozval krik: idem vľavo. Keďže som išiel ľavú stopu, tak som zakričal: idem svoju stopu, choď vpravo (kde bolo voľno).
K môjmu šoku sa pretekár prehnal vľavo, kde bolo málo miesta, a asi aby ma "vytrestal" zato že som sa mu nevyhol z cesty, tak pri obiehaní do mňa naschvál drgol. (nechcem domýšľať dôsledky keby som to neustál)
Zapamätal som si dres a v cieli som zistil a overil si, že to bol Juraj Karas (4 tý na 42-ke vo svojej kategórii)
Najsmutnejšie na tom je, že je to profesionálny tréner. Neviem či je ako tréner dobrý, alebo zlý. Tréner by asi mal byť aj morálnou autoritou pre zverencov mal by ich učiť športovej cti, úcte k súperom.
V tomto prípade to tak určite nie je. :n:
Stupava bol môj 47 mtb maratón, ktorý som dokončil, ale takéto správanie na trati som ešte nezažil.


Naposledy upravil milsu dňa 29.07.2013 - 21:41:10, celkovo upravené 1 krát.

29.07.2013 - 21:26:04
02
milsu toto som uz aj ja zazil ze povie ze ide tou stopou kde som ja a caka ze sa mu uhnem..preco preboha by som to mal robit??? tek kto predbieha ma vybehnut z dobrej stopy a obehnut...a nie ze on si ide idealnu stopu a vsetci mu uskakuju... :fubar:

aj si sa s nim porozpraval?? povedal mu ze ta mohol zhodit s bajku?
29.07.2013 - 21:31:15
00
Ja chcem tiez pochvalit organizatorov...tento rok naozaj
naozaj vsetko hralo ako malo :-)
29.07.2013 - 21:38:49
00
áno, rozprával. chcel som ho dať diskvalifikovať za nešportové správanie
29.07.2013 - 21:39:19
00
no za toto by si asi diskvalifikaciu zasluzil ....lebo teda nesportove to je poriadne...

a nakoniec si sa nanho nestazoval alebo preco ho nediskli??
29.07.2013 - 21:46:15
00
Sťažoval som sa, ale nepodal som protest. Organizátor mi ponúkol predniesť to do mikrofónu na tribúne.
29.07.2013 - 21:48:52
00
zopar fotiek: http://elbirel.rajce.net/
29.07.2013 - 21:51:38
00
prečo si nepodal protest?...nechápem.akurát sa bude ďalej takto správať.
a predniesol si to do mikrofónu?...to nemá žiaden efekt.

tak ja by som ho vyriešil v cieli raz,dva...veď ty mu môžeš byť otcom.
29.07.2013 - 22:09:38
00


Dakujeme, nasla som sa dokonca 3krat, skoda ze ani raz nie na biku:D
29.07.2013 - 22:27:32
02
keyboard_arrow_up