"Imro1" v prílohe je naklikaná trasa z pod hradu Gýmeš (ak chceš aj naň, je to riadna "makačka")
Upozorňujem na červenú pred východm z lesa nad Žiranmi. Už sa to nedá prejsť po nej ani na pešo (zarastená) Treba ísť tak, ako som naklikal.
Žibricu v každom prípade vynechať. (strašne strmé a bez výhliadky)
Zo sedla pod Žibricou asi 60-80 metrov tlačenia. Za Trojchotárom (označená turistická križovatka s modrou)po necelom km je potrebné prejsť z červenej vpravo. Severným zjazdným traverzom sa dostanete opäť na červenú. Po červenej nepokračovať (tlačenka). Vyznačenou trasou sa dostatnete do pod Pyramídu. Ak by ste chceli silou mocou na Zobor, odtiaľ je to najmenej tlačenia. Z Pyramídy je však omnoho lepší výľad ako zo Zobora.
Ak by ste mi dali vedieť čas, bolo mi mi cťou sprevádzať takých "cyklomaniakov" od Gýmeša. A vedel by som vám to spestriť aj singláčmi a doborou kofolou.
Trasy na tých troch GPS sú všetky až na jednu maličkú výnimku bez tlačenia.
Ak si pozrieš Zobor na http://www.openstreetmap.org/ a nastavíš podklad "cyklomapa" uvidíš tam zelene podfarbené cesty a chodníky. Tieto sú všetky v pohodičke zjazdné. Za ne ručím. Veď sú vyrobené made in ja.
15.07.2013 - 08:22:39
00
Vdaka za subor.
Tato cesta je pre bike nevhodna?
http://cmaps.gpsteam.eu/index_svk.html#x18.13766y48.36238z14m7v36
Je aj na mape OSM, takze by snad mohla existovat.
15.07.2013 - 08:30:59
00
Tá cesta existuje. Išiel som ju dvakrát smerom nadol. Tretíkrát už veru nepôjdem. Je to slušne strmá roky nepužívaná zvážnica. Nedoporučujem!! Tak, ako je ten úsek (pod Žibricou ) naklikaný, tak je to ideálne.
Do mapy OSM som ju naniesol ja. Preto, že existuje i keď nie je vhodná pre bikerov. (pre pešiaka je lepšia ako červená turistická)
15.07.2013 - 08:39:02
00
GaliPe54 vďaka za info :) snáď nám ta hrebeňovka víde, lebo nemám takých bikových parťákov ktorím by sa to chcelo ísť celé a sám by som nešiel.
15.07.2013 - 17:14:03
00
Palo TT dohodli ste sa na nejakom termíne? Je to ešte aktuálne?
29.07.2013 - 14:33:56
00
Aktualne to je. Plan bol zaciatok augusta, len je nejak velmi teplo...
Ked bude navrh presnejsieho termin, urcite ti poslem aj SS.

Peter:
Na zaklade tvojich odporucani som zaver cez Zobor naplanoval takto. Aj trasa cez Huntak vychadza z tvojho zaznamu. Viem, ze cez ten Huntak to nie je uplne idealne (bol som tam), ale v najhorsom par metrov nad kolajami potlacime.
http://cmaps.gpsteam.eu/index_svk.html?gpx=forum.mtbiker.sk/resources/file/131674
30.07.2013 - 15:49:42
00
Viem, ze cez ten Huntak to nie je uplne idealne (bol som tam), ale v najhorsom par metrov nad kolajami potlacime.

Tlačenka je ozaj len pár metrov nad kolajnicami. Mňa však prekvapil "kaskadérsky" záver plánovanej trasy zo Zobora nadol.
Odporúčam spustiť to dole po tzv. vojenskej ceste. (na mapách je ako hlavná lesná cesta)
Ak mi vydá čas, išiel by som vám naproti.
30.07.2013 - 16:24:55
00
tak ako hovori Galipe, ten zaver nestoji za to, aby ste si pokazili zazitok z celej hrebenovky :shake: :)
30.07.2013 - 16:42:15
00
Ale vsak podla mapy to vyzeralo najrychlejsie, vecer sa uz budeme ponahlat :)
Vdaka za info, zvolime inu trasu, pokial sa tak daleko vobec stihneme dopracovat.
30.07.2013 - 21:47:57
00
myslim ze po tej vojenskej, co spominal Galipe, budete dole rychlejsie a pohodlnejsie ;)
30.07.2013 - 21:56:45
00
Palo prosim ta ako to vychadza cele spolu (vzdial., prevysenie...)? A kolko predpokladas priemerku (vratane prestojov), resp. celkovy cas? Trochu zvazujem, ze ci neprekonam osobak, len by som sa nechcel precenit. Ak mas GPXko kompletnej trasy tak by potesilo :)
31.07.2013 - 11:53:06
00
záver môžme modifikovať na mieste
vojenská nie je zrovna ideálna, ale je tam viac možností
31.07.2013 - 12:14:10
00
PaloTT: cez udolie Huntaka som siel, tlacil som nad kolajnice asi 4 metre, odtial siel (trochu sem tam zapratany) pekny stary chodnik a potom popod les.
02.08.2013 - 11:18:02
00
kkk55 parametre a priblizna trasa su uvedene v prvom prispevku, gpx este nemam uplne sfinalizovany.
V kazdom treba pocitat s casom pobytu na trase 12+ hodin.

Ak by vysla predpoved pocasia , tak realne vidim uz tuto sobotu 10.8 alebo nedelu 11.8.
Vyjadrite sa.
Vyber dna by som nechal az na piatkovu predpoved.
05.08.2013 - 23:02:36
00
No na víkend, myslím piatok a sobotu hlásili búrky, no všetci vieme aké sú ti dlhodobé predpovede :) Takže treba počkať, no pozitívne je , že sa má konečne ochladiť. No pokiaľ by náhodou prišli nejaké intenzívnejšie dažde a malo by sa ísť povedzme na druhý deň tak by to asi nebolo bohvie čo. Na hrebeni bývajú tie zrážky často intenzívnejšie, tak aby to nebolo moc šmyklavé, je to predsa náročnejší terén a celý deň na biku spraví tiež svoje... A čo sa týka dňa tak ja by som určite šiel radšej sobotu ako nedelu.
06.08.2013 - 10:45:51
00
keyboard_arrow_up