STUPAVA TROPHY 2013

27.07.2013 - 28.07.2013
MTB maratón
Stupava (Slovensko)

Propozície, Súťaž, Výsledky
Zúčastnených bikerov (49)
AbyraJoNander13danielson9DomestikdoubledynatomhirwilsImromanjamajkajanovargajurajko1975KaskajaKefrinkrossLacoMlesny_skriatokManoCoMarešekmartincaMatho2Maylomiloš.h636milsuMino888moncooborpaligatorPavol.Grujbarpeter1976peterbacilpeterppPolobotkaQuidoRiky_4romano410sandysimon97stawostephmaticSueswordiktervetuolatripeteTurbi123Vanquishvrtak1zuzu3011
to je moc chore, ale to nadavanie mi vzdy podstatne znechuti maraton, najma "sraci" ktori zamerne chodia detske trate, aby sa mohli vystatovat, aki su najlepsi bedniari, predbiehaju klasikov, ktori idu dlhu ako ***** proste...
31.07.2013 - 00:12:43
03
Mam rad disciplinu a ohladuplnost a myslim si, ze nam to Slovakom castokrat chyba. To k mojmu zakladnemu postoju k predbiehani na ceste, ale aj v prirode. ALE:
1/ MIlsu - ja som absolvoval uz viac ako 60 maratonov a podobne pripady sa mi uz asi 3x a nikdy som o tom nikde nepisal. Neospravedlnujem, len mozno, keby si na to bol mentalne viac pripraveny coho sa vlastne zucastnujes, nemusela dusicka a ramienko tak ukrutne boliet.
2/ Treba si uvedomit, ze toto su sice HOBBY, ale stale PRETEKY. A mentalne nastavenie pretekara v zapoleni o bednu je uplne ine, ako ked sa idem len tak prejst prirodou (co bol aj moj pripad na spominanom sobotnajsom Stupavskom maratone). Toto znovu nie je na ospravedlnenie, ale chcem poukazat na zmyslanie borcov vpredu a ich pripadne menej standardne, pripadne niekedy aj zial skratove konanie. Ja osobne ovela horsie znasam to, ak niekto lezi na zemi po pade, alebo chce pozicat pumpu po defekte a borci na 500.-700. mieste ho dobre ze neprejdu. Tito ucastnici, ktorych je ovela viac ako takych, ako si ty, si zial takuto dobru sebalutujucu arenu, ako ty, zial vyvolat nevedia.
3/ Nakoniec ale urcite v neposlednom rade mi tento prispevok velmi vypada na jednu zivotom ubolenu romanticku dusu (perception=reality), alebo mozno este horsie, a to PR vylev v prospech/neprospech niecoho. Ak si si bol tak silny v zmyslani a argumentacii, mal si sa obratit na organizatora a trvat na potrestani/diskvalifikacii pretekara. Ak sa tak nestalo, je ti evidentne blizsie sa nechat lutovat forom diskutujucich vykreslenim tvojho (prepac, ale stale len) SUBJEKTIVNEHO pohladu.Aj to dokresluje tvoj urcity zivotny postoj. Ale nehodia sa potom tomu skor hodia cyklochodnicky s rodinou v krasnom udoli rozkvitnuteho Salzkammergutu? Zober prosim tento moj navrh ako hyperbolu, na vybalancovanie Tvojho "urcite ma chcel zabit a ja sa mu za to elektronicky pomstim" prispevku. Keep on smiling, life will be easier, hehe ;)
31.07.2013 - 00:45:21
03
tymto chces akoze povedat ze ist po strane kde uz je iny bajker je uplne v pohode pretoze su to PRETEKY???!!! to co je za rozum???

snazis sa obhajovat cloveka ktory umyselne spravil blbost.....
31.07.2013 - 01:53:21
02
Jaj...jazdim na umiestnenia, ale nikdy som si nevynucoval stopu. X- krat som sa musel povozit, nez sa vyskytlo vhodne miesto na predbiehanie. Predbieham tam, kde mam vyhlad, volnu stopu, bez ohrozenia predbiehaneho. To je jedno zo zakladnych pravidiel na pretekoch. A v dostatocnom predstihu dam vediet zahlasenim "IDEM ...."
Len niektori jedinci su tak premotivovani, ze im odkrvuje mozog...
Inak gratulujem k vydarenemu maratonu.
Zatial len pozitivne ohlasy :-)
31.07.2013 - 06:41:02
06
zlate 90 roky ***** v lese nebolo
31.07.2013 - 07:29:22
04
Mne sa tiez stalo nieco podobne :^)
https://vimeo.com/71360635

komu sa toto zdá normálne nech prosím prestane chodiť na maratóny, resp prestane vôbec jazdiť na biku! Ďakujem
31.07.2013 - 07:37:51
01
fanusikMTB - aj Ty si z ProDefekt timu ? :)
31.07.2013 - 07:43:01
01
asi 4km pred cielom predo mnou padla jazdkyna, a tak s cielom ju neprejst som sa prehupol cez nu (padom) a ostal som zamotany v biku. p.s. neviem ci ju niekto poznate je na fotke Číslo fotografie - 1910/69962 (http://hviezda.faxcopy.sk) a netusim ci sa jej nieco nestalo

Bola to moja dcéra, narazila si stehno, nič vážne. Bol to jej 1. maratón, napriek pádu sa jej páčilo- skončila na 3. mieste. Sama ostala prekvapená, že po vašom spoločnom páde vám nikto neponúkol pomoc.
Ale maratón bol super, organizátori u mňa za 1, už len zabezpečiť odznačenie trate.
31.07.2013 - 08:53:11
00
[quote="" abcd [/quote]
tiez som skoncil relativne slusne vpredu ale cas/priestor na relativne bezpecne predbiehanie sa nasiel vzdy bez vynucovania stopy. a ide to aj ked je kysliku nazvys "proklate" malo...
31.07.2013 - 09:39:19
00
Ako tu už niekto napísal,slušnosť ohľaduplnosť sa občas vyskytuje v malej miere. To čo je v lese to je aj v bežnom živote.V aute atď. ľudia sú agresívni,zvlášť Slovaci. Nie je jednoduche pre ľudí správať sa slušne keď dennodenne čítame ,a vidíme ako sa v tejto krajine kradne,ako sa dodržiavaju "pravidlá" .Kde ťa niekto nemá problém zbiť za to že mu nedaš prednosť vo výjazde na diaľnicu či z parkoviska.To som zažil na vlastné oči. Je to obšírna téme,ale problém sa netýka len predbiehania na pretekoch ,tu sa prejavuje okrajovo,ale napr.v ničení značenia atď. Prave ma napadol zažitok zo Salzkammergut kde Fojtík prenechal víťazstvo. http://mtbs.cz/clanek/fojtik-prenechal-vitezstvi-na-salzkammergutu-pintovi/kategorie/popis-xcm
Tiež predbiehal pomalšich,ale dám krk na to že ani tu ani nikde inde nenadával nikomu. Ale to musí mať človek v sebe. Niekomu nepomože k slušnosti mať bike za tisíce
31.07.2013 - 10:05:10
01
chlapci, ja sa tiez pridam :) po 3 rokoch som sa opat odhodlal, zucastnit sa takejto akcie, nelutujem :) opat som si pripomenul, ake to je, dostat sa do atmosfery preteku... proste milovany bajk, k tomu lesik, fajn teplota, podobne naladeni ludia... asi zacnem zas, doteraz sa mi to kvoli praci nedalo :)

k tomu, co sa tu rozobera, len tolko, ze ohladuplnost je na mieste vsade v kazdodennom zivote. ci uz v lese, na ceste, v praci, doma a pod. clovek, ktory sa zacne povysovat nad ineho, nie je taky len v jednej z tych spominanych oblasti.. ked sa spravas ako debil inde, budes sa tak spravat aj v lese a naopak. spravajme sa proste tak, aby sme si nemohli nic vycitat a vsetko bude klidek, pohodka.
sam za seba mozem povedat, ze mi vadilo hlavne to, ze typek, iduci predo mnou si dal davku gelu a namiesto toho, aby si ho zastrcil spat do dresu (take tazke?), tak ten kovovy obal proste ***** niekam 3 metre od seba vedla trate... chcel som mu nieco povedat, ale bol mi z neho hnus, tak som sa radsej zdrzal.

no a predbiehanie? ked sa neda, tak sa neda, nejdeme sa zabit, nehrame o zlate trenky, ani o auto, dokonca tentokrat ani o bicykel... tak naco tam niekto niekomu ohrozuje zdravie???
ked niekoho dobehnem, asi dokazem posudit, ci sa da ist cez neho alebo nie.... ked sa neda, tak cakam, vacsinou je to tak, ze predo mnou iduci ma po chvili spozoruje a sam spolupracuje pri najblizsej prilezitosti... pozdravime sa, niekedy povzbudime a ide sa dalej ;)

uplne ma dojala a rozosmiala situacia v zaverecnom singli pred cielom (vytvorila sa nas skupinka tak 10-15?), dobehol som posledneho, ale videl som, ze toto uz zmysel nema a siel som proste s nimi... az sa zozadu vyrutil nejaky modry z prvej vlny (43km), ze pozor - tak hovorim, ze aj ja by som rad siel, ale sa neda.. a on, ze mu ide o bednu :) tak som sa zasmial, ked to bol nejaky z prvej vlny 43km a zurivo v zjazde predbiehal :) mimochodom ja som bol z druhej 43, tak neviem, ako velmi mu mohlo ist o bednu, aj tak mal uz minimalne na mna 15 minut :)))
31.07.2013 - 10:11:15
00
treba nosit tie kamery na bajkoch a nahravat to :), potom ked tu bude kopce videi tak sa ti dotycni budu hanbit aj ukazat na starte ked sa dozvedia ze ich tu ohovaraju
31.07.2013 - 12:24:29
00
nikto ich neohovara....tie videa len ukazuju aky ty ludia skutocne su .... :) cize to sa neda pokladat za ohovaraie :D
31.07.2013 - 12:55:12
00
ved tak som to myslel len blbo napisal ;), mozno ak sa budem nudit ked bude daky maraton tak vezmem nejaku kameru a pojdem len tak zo srandy na dake miesto filmovat :)
31.07.2013 - 13:38:17
00
tak neviem, ako velmi mu mohlo ist o bednu, aj tak mal uz minimalne na mna 15 minut :)))

Ak si si nevsimol, tak su rozne kategorie, treti nad 50 moze kludne prist posledny ak su len traja.
31.07.2013 - 14:03:39
00
keyboard_arrow_up