Cavte. Hladal som na fore ale nenasiel som odpoved.

Svojpomocne som si montoval zapustredy strred na svoj bicykel. Mal by som otazku ohladom toho ako silno dotiahnut tu samostatnu krytku, alebo ako sa to nazyva.

V jendom navode na youtube, som nasiel ze sa ma dotiahnut len rukou.
Avsak mne tam ostali "volne" zavity. Vid foto:

img441.imageshack.us

Ak som som to dotiahol nadoraz, mal som pocit, ze oska sa otaca tahsie.

Neviete niekto poradit ako to ma byt spravit spravne ?
Vdaka.
31.07.2013 - 20:47:05
00
Aký je to stred? Podľa fotky to tipujem na štvorhran s plastovými miskami, ale Kinex to nebude. Pri tom sa mi vždy stalo že miska mala dlhší závit ako bol v ráme, tak to muselo ísť ďalej nasilu. V akom poradí montuješ misky? Najprv pravú?
31.07.2013 - 21:17:59
00
ano je to stvorhran s plastovymi miskami. Znacku som si nevsimol pri montazi, mozem napisat zajtra.

Najprv som namotoval pravu, poriadne som dotiahol a potom som isiel motovat lavu.

Takze vravis ze nasilu to dotiahnut ? To ze sa to tocilo tahsie, bol len moj pocit ?
31.07.2013 - 21:33:51
00
Nazdar, snazil som sa tu misku dotiahnut co najsilnejsie a odtrhla sa, cast zavitu zostala vo vnutri. moze mtakto jazdit? Myslite si, ze sa da kupit iba ta jedna miska ?

(znacka zapuzdreneho puzdra: THUN)
02.08.2013 - 12:22:30
00
dá sa kúpiť aj samostatne a starú vyberieš tak, že vybereš z druhej strany von zloženie a jemne plátom pilky na železo odpíliš ale tak aby si nezodral závity .
02.08.2013 - 13:14:33
00
A to davas staru osku alebo je to cele nove? Lebo su rozne dlzky tych osiek.Tak ak si si kupil dlhsiu ako tam bola ,tak ju tam mozno ani nenarves.
02.08.2013 - 20:36:22
00
Nazdar, snazil som sa tu misku dotiahnut co najsilnejsie a odtrhla sa, cast zavitu zostala vo vnutri. moze mtakto jazdit? Myslite si, ze sa da kupit iba ta jedna miska ?

(znacka zapuzdreneho puzdra: THUN)

odtrhla sa??? to sa ti ako podarilo? tak ak ti ostalo vnútri v mufne, skús to vypáliť :-D
03.08.2013 - 13:53:49
00
Pílka, vypálenie... to sú teda rady. Ako si to strhol? Pomohla by fotka. V prvom rade si spravil chybu keď si kúpil tschinsky shit THUN, na slovenskom Kinexe sú tie misky kvalitné, strhnúť idú len priveľkou silou, veľkou nešikovnosťou alebo obojím. Neviem ako veľmi si tú misku poškodil (foto by pomohlo) ale ak je zakrútená celá a preč sú len tie zúbky pre kľúč, tak by to nemal byť problém. Druhý raz radšej zakrúť nanečisto a keď to nepôjde ďalej tak si odmeraj koľko závitu ostáva (v tvojom prípade 2-3mm) a s nožom ich z misky odrež.
03.08.2013 - 15:01:37
00
Prasklo to po obvode. tak ako je nakreslena cervena ciara.
imageshack.us

Dotahoval osm to klucom na nadstavci ako na fotke.
imageshack.us
Dost som sa do toho oprel. Neviem preco tam davaju plast, neda sa s tym potom normalne robit. Plast je krehky a praskne bez vystrahy.
03.08.2013 - 21:24:26
00
Najskôr si mal namontovať pravú stranu, potom opatrne ľavú pokiaľ si necítil že to už ide ťažšie. Vyskúšať ci sa oska otáča v pohode. Keby boli tie misky kovové strhneš závit v ráme a to už by nebola sranda. Kúp náhradnú misku a s citom dotiahni.
03.08.2013 - 22:44:26
00
keyboard_arrow_up