Najde sa akusena rada?

Konci mi zmluva a idem do smartfonov. Tak do 250€

a) ak chcem aby mi nahradil aj GPS tak by mal byt otrasuvzdorny, aspon dazdu odolny s dobrym drziakom na bike a plnohodnotnym gps t.j. nie asistovanym - stoji to za to? mate tip na model?

b) zatial ja som zuzil vyber na Samsung Galaxy S III mini a Sony Xperia L - to s predpokladom, ze nadalej budem na riaditkach vozit GPS

Mate niekto skusenost, pripomienky ci dobre rady?

Dakujem. :bow:
08.08.2013 - 08:37:39
00
Určite je veľa možností, človek to už nejako nestíha sledovať.

Čo tak Samsung Galaxy Xcover 2. Má IP67.

http://mobilne-telefony.heureka.sk/samsung-s7710-galaxy-xcover-2/
http://www.samsung.com/sk/consumer/mobile-phone/mobile-phones/smartphones/GT-S7710TAAORX
http://mobilenet.cz/clanky/recenze-samsung-galaxy-xcover-2-obrnenec-ii-12009

Ale nemusí to byť odolný telefón. Ja by som na riadidlách nenosil ani odolný. Bez podsvietenia nič nevidno, na slnku ani s podsvietením, keď chceš priebežne sledovať kade ideš, tak baterka je za chvíľu kaput. Garminy majú transreflexný displej. Na ten, keď zasvieti slnko, podsvietenie nepotrebuješ (ja mám prakticky počas celej jazdy podsvietenie vypnuté a mapu vidím).

Dobrých telefónov je veľa. Napr. taký SAMSUNG Galaxy S II Plus sa dá teraz kúpiť za dobrú cenu. Jeho starší brat bol pred dvoma rokmi najlepším androidovským telefónom na trhu. Cez Orange som ho nedávno kupoval pre syna v rámci nejakého základného paušálu za cca 200 €. Ja ešte vždy používam starší SAMSUNG Galaxy S II a ešte vždy som s ním spokojný.
http://mobilne-telefony.heureka.sk/samsung-i9105-galaxy-sii-plus/?gclid=CJL84tC27bgCFYtY3god8wEAHA
http://androidos.sk/content/recenzia-smartfonu-samsung-galaxy-sii-plus

... ešte drobnosť: SAMSUNG Galaxy S II má tzv. USB Host, alebo ako sa teraz hovorí USB OTG (On The Go). Takže počas výjazdu v rámci nejakej prestávky si na jeho veľkom displeji môžem vyklikať v Locuse novú trasu a pomocou čítačky a OTG redukcie ju dostanem na SD kartu Garmina. Ďalej ma už naviguje Garmin, ktorý je v držiaku na riadidlách.
08.08.2013 - 09:02:36
02
Dam aj ja svoje skusenosti:

uz niekolko rokov mam iPhone, tak som sa ho snazil co najviac vyuzit, momentalne iPhone 5. Hrudny pas k tomu Polar H7 a aplikacia PolarBeat. Vyuzivam to na beh, korcule a samozrejme MTB. Vsetky aktivity sa synchronizuju s uctom na polarpersonaltrainer.com. Je mozne si pozriet trasu v mape, prevysenie, tep, rychlost, spalene kalorie,.... Stiahnute mam aj offline turisticke mapy pre SR a CR, da sa podla nich orientovat a nahradzaju papierovu mapu. Problem bola vydrz baterie pri celodennych vyletoch, max cca 8-9 hod pri pustenej aplikacii, ale za par eur som to vyriesil puzdrom/externou bateriou z dx.com. A k tomu vodeodolne puzdro v pripade dazda, kedze telefon nosim v zadnom vrecku na drese. Aktualnu tepovku vidim na zakladnom modeli hodiniek polar ft1. Cyklopocitac mam nejaky z intersport-u, ale pouzivam ho iba na rychlost a vzdialenost (casom ho vymenim za CS100 alebo CS200, aby som nemusel nosit hodinky, primarne som riesil beh a korcule, az potom MTB)

PS: su k dispozicii aj platene aplikacie, kde sa da naimportovat trasa, napr. ako gpx subor, a nasledna navigacia podla nej, ale to zatial neriesim
08.08.2013 - 14:25:37
00
:-( zacal som tym, ze tak do 250€ - myslim, ze za elektronicku hracku na dva roky je to viac nez dost.
08.08.2013 - 16:06:10
00
Aj tých 250 je už luxus.
08.08.2013 - 17:06:22
00
pista, laco: to je v poriadku, ja mam telefon primarne na pracu. Ked je uz moznost vyuzit ho inak, preco nie.
08.08.2013 - 18:12:59
00
tento som mal aj ja vybrany, ale po zlych ohlasoch okolo GPS na MTK procesoroch uz ani nie. Ale zaujimala by ma vydrz /myslim ze mas 1800/ a GPS. Skus daco pobehat a napis. Dik


No tak GPSku vyuzivam skor len tak ze hu zapnem pozrem sa kde som a vypnem viem ze boli problemy pri zaznamenavani trasi kedy to hadze bludy ale to som este neskusal. GPS signal to najde prvy krat asi za 3 minuty a potom to najde uz skoro okamzite. A baterka vydzi ten den ked sa telefon pouziva a ked by sa snim moc nerobilo tak aj 2 dni vydrzi ale v baleni boli 2 baterky (1800mAh) cize vydrz sa da brat ako dvojnasobna.
08.08.2013 - 18:45:08
00
...ja mam telefon primarne na pracu...

Kam ten svet speje :lol:
08.08.2013 - 19:26:43
00
Osobne mam momentalne LG Optimus G a spokojnost aj vela mobilov za rok vystriedam a brusim si zuby na L925 len cakam kym spadne cena ako ostatne Lumie
09.08.2013 - 11:36:10
00
Mate niekto skusenosti s kartami A-data?

Mne skapala po dvoch tyzdnoch. Zrazu len nadpis v mobile "Pametova karta bola odstranena" a uz nejde nikde. Ja ze je dnesna vyroba nastavena na vydrz dvoch rokov a nie dvoch tyzdnov.

Prílohy:

adata-micro-sdhc-karta-16gb-uhs-i-class-10-sd-adapter-premier-original.jpg
adata-micro-sdhc-karta-16gb-uhs-i-class-10-sd-adapter-premier-original.jpg 26.48 KiB thumb_up0thumb_down

09.08.2013 - 11:46:34
00
ja som mal tiež podobnú skúsenosť s ADATA..karta jednoducho v telefóne "skapala" a ani ju nezobrazovalo...úplne nič..
09.08.2013 - 11:49:26
00
Sila. Mal som si cosik precitat kym som kupoval. To je tak, ked sa clovek obmedzuje tym, co maju v meste. A to som chcel 32jku povodne ale nemali.
09.08.2013 - 11:51:18
00
Marinada skús ju sformátovať cez pc. Mám 32gb a tiež tento problém ale v pc ju našlo
09.08.2013 - 11:58:43
00
Nenaslo. Dal som ju do citacky/3g modemu a nic.
09.08.2013 - 11:59:17
00
Skús ju dať reklamovať alebo vymeniť.
09.08.2013 - 12:02:27
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Cyklopočítače a GPS)
keyboard_arrow_up