Zdravim po dlhych uvahach posledny mesiac aj na zaklade rad a nazorov z toho fora ( uwww, patrikL a dalsi - diky ) som sa previezol do Ziliny, otestoval bajk a kupil http://www.kubicasport.eu/shop/goods/ctm-slash-2.0-2013-matna-ciernacervena-18?goods=13553 . Obchodna skusenost na jednotku .
Zatial som ho mierne zahrieval na trati "dubnicaku" , asfalt a polia v okoli TN . No chcel by som sa opytat co by ste poradili z komponentov casom vymenit. Osobne by som bol mozno stastnejsi napr. s 180mm kotucmi , mozno lepsi presmykovac . Prijemne aj 2-10 prevody . Zaujima ma nazor ci tam je nieco vyrazne zle co by sa dalo vymenit najlepsie hned.

Feeling z bajku mam zatial dobry , vidlica funguje , trosku ma hneva problem s nastavenim sedla (nie a nie mi sadnut :D ) . Zatial som spravil len vymenu pedalov za Shimano md520 naslapy .
10.08.2013 - 16:35:50
00
Hneď netreba nič, ak ti nesadne sedlo ani po nejakej tej stovke km tak môžeš pomaly hľadať nové :)

2x10 je fajn voľba, ale nebude to lacné.
Prešmyk asi netreba meniť, skôr radenie ak chceš nejaký posun vpred.
Kotúče pokojne zmeň ak to nebude brzdiť dostatočne ani po zabehnutí (tiež tomu nechaj ešte nejakú stovku km a potom uvidíš).
10.08.2013 - 17:57:45
00
Načo prešmyk? Ohol sa ti? Nefunguje? Prešmyk meniť sú podľa mňa vyhodené peniaze pokiaľ to nie je ten najlacnejší čo môže. Neviem aké máš ložiská, no ak normálne tak ako prvé by som zmenil tie(ak nie tie kotúče). Zvýši sa ti komfort jazdy, nebudeš ich musieť toľko vazelinovať, keď ich rozoberieš tak ti nepoutekajú guličky... Stred a kolesá sa najviac namáhajú.
Ale všetko to hovorím v rovine budúcnosti, nemá to zmysel meniť keď je to nové, najprv ho zabehni nejakú tú tisícku km, potom uvidíš čo sa opotrebuje, ohne, prehreje...
11.08.2013 - 09:29:29
00
keyboard_arrow_up