Horal MTB maratón

10.08.2013
8. kolo - XCM Tour
MTB maratón
Svit (Slovensko)

Propozície, Súťaž, Reportáže, Výsledky
mal si to robit ako ja...
od sameho zaciatku bolo jasne ze bedna nebude ;) tak pred kazdym fotografom som si pekne pribrzdil a zapozoval :)
14.08.2013 - 13:23:28
01
mozno by stacilo fotak prepnut na iny rezim ako full auto...
14.08.2013 - 13:34:50
00
jj lakko, na vysvetlenie. Fotky su netriedene a nie su nijako upravovane na to fakt nemam cas. Su iba zresamplovane priamo z fotaku na net Chcel by som byt fotografom, ktory ma kazdy snimok na 100% mozes ma s takym zoznamit? Rad sa niecomu priucim. V pripravenej scene a naskusanej moze byt 100 %, ale snazim sa pre vas urobit fotky z trate dynamicke a rozmanite. Ale kludne mozem cvakat na jednom mieste z 100% nastavenym fotakom a budu sa menit len 100% ostre tvare :) na tom istom mieste co by ta asi nebavilo. V prvom rade fotim pre vas ak mi to popri mojich povinnostiach na preteku cas dovoli. Na triedenie a upravy fotiek v photoshope fakt cas nieje. Mrzi ma ak je tato prave tvoja fotka.
14.08.2013 - 13:37:44
01
Nie je to moja fotka. Na Horalovi som nebol, ja som len taky "kibic od PC" :D :D :D Neviem cim to bolo fotene, ale tu ide o chybu ostrenia. Pravdepodobne si mal zapnute vsetky ostriace body a krajne ti zaostrili na svisle linie (stromy). Samozrejme pri pohybe objektu smerom k objektivu (priblizujuci sa objekt) musi byt aktivne "servo ostrenie" Ak budes mat cas pozri http://www.fotoroman.cz je tam vsetko o foteni a je to lopatisticky napisene.


Naposledy upravil lakko dňa 14.08.2013 - 13:49:23, celkovo upravené 1 krát.

14.08.2013 - 13:43:24
00
jj nefotim na automatiku, mam aktivny jeden zaostrovaci bod a zaostrovanie dynamicke. Este nieco ine Ta napada?
14.08.2013 - 13:48:26
00
Co to bolo za typ fotaku a objektiv, aby som pochopil co je "dynamicke zaostrovanie"? Ak si mal aktivovany stredovy ostriaci bod potom si netrafil bod pri zaostreni na jazca, alebo objektiv nestiha preostrovat.


Naposledy upravil lakko dňa 14.08.2013 - 13:56:48, celkovo upravené 1 krát.

14.08.2013 - 13:50:43
00
pri takomto foteni staci mat priostrenie na bode v ktorom bude objekt.ked tam pride cvaknut :)
a idealne by si to mal na tom slnecnom mieste, aby bol cas co najkratsi a objekt bude aj pekne ostry
14.08.2013 - 13:53:15
00
Nikon D 90 continualne zaostrovanie deto to iste. Sorry musim ist do prace problem u tejto konkretnej fotky je nizke ISO, mala rychlost uzaviery s patricnym nastavenim clony v konkretnych podmienkach. Tak zatial ahoj
14.08.2013 - 13:56:16
00
prosim Vas som tu dobre v teme Horal a Horal tour 2013? ;)
tak spät k Horalovi...mne neskutocne chutila ta fazulova s udenym...som bol aj na duple :)
14.08.2013 - 15:01:29
00
No to jednoznačne nie je chyba dodatočnej úpravy alebo neúpravy vo fotošope. Úplne by to vyriešil blesk (externý), nastaviť foťák na plný manuál , takisto aj objektív na manuál zaostriť ho napevno a bola by určite vyššia úspešnosť ostrých fotiek ako tu. Alebo dať režim šport keď si človek netrúfa odhadnúť manual, alebo nemá blesk. Netreba to tu od nás mudrlantov brať ako kritiku, alebo nevďačnosť ale ako rady do budúcna.
14.08.2013 - 15:23:17
00
Kompozične máš tie fotky podľa mňa veľmi dobre zvládnuté, takže je veľká škoda, že sú buď tmavé alebo rozmazané. Blesk a dobré nastavenie by urobili zázraky.
14.08.2013 - 15:27:47
00
bla bla opat nalozim niekomu koho nepoznam a netusim o nom ani makke f (to je aj k Jasovi aj k Zuzane/Andrei) a budem sa citit najsamfasa dobre

uz som ti sem raz daval link na vyznam slova ucta. skus nad nim este raz porozmyslat.
14.08.2013 - 16:22:35
01
uz som ti sem raz daval link na vyznam slova ucta. skus nad nim este raz porozmyslat.

o ucte mi hovori taky sockar, co prepisuje citovanie inych ? :| ...no ale k veci, cim som nalozil Jasovi a Juhaskam v tejto teme, ona sa vyjadrovala na moj prispevok ironicky, ked tak chcela porovnavat, aka je ona silna bikerka, tak mala ist extrem a nie sa vystatovat, ze som nedosiel extrem a ona dosla polovicnu trat, ked o tom, co som mal za problemy na trati vie uplne hovno..
a k Jasovi som povedal len to, ze neviem preco tu riesi vykonnost inych, sme myslim este v demokracii, ked nastane diktatura, tak nas potom moze drezirovat, aby nas ti hnusni cechaci nepredbiehali na nasom XCM maratone... |(
14.08.2013 - 16:53:33
00
spät k Horalovi...mne neskutocne chutila ta fazulova s udenym...som bol aj na duple


ja som zasa jedol na obcerstvovackach chleby s mastou, cibulou a zajedal to slaninou :-) potom som miesal jablka, banany, hrozienka, musli, melon, babovku, cokolada, pagace a vlastne gely... uz som premyslal, kde na trati su budky :-)
14.08.2013 - 17:00:13
01
o ucte mi hovori taky sockar, co prepisuje citovanie inych ? :| ...no ale k veci, cim som nalozil Jasovi a Juhaskam v tejto teme, ona sa vyjadrovala na moj prispevok ironicky, ked tak chcela porovnavat, aka je ona silna bikerka, tak mala ist extrem a nie sa vystatovat, ze som nedosiel extrem a ona dosla polovicnu trat, ked o tom, co som mal za problemy na trati vie uplne hovno..
a k Jasovi som povedal len to, ze neviem preco tu riesi vykonnost inych, sme myslim este v demokracii, ked nastane diktatura, tak nas potom moze drezirovat, aby nas ti hnusni cechaci nepredbiehali na nasom XCM maratone... |(

skus znovu o 5 rokov, budes vnimat svet trochu inak, trochu inak sa vyjadrovat a urcite uplne inak rozmyslat :)
14.08.2013 - 17:14:37
00
keyboard_arrow_up