Marinada keď chceš prestať fajčiť, prestaň piť. :) ja som si to tak neako povedal pred 3r. a hotovo. To však neznamená že sem tam si nedám.


Niesom ziadny alkac ak to tak vyznelo. Raz za tyzden si dam 7-8 piv a vtedy fajcim jak turek.
14.08.2013 - 14:17:37
00
Keď celý týždeň nefajcis, nemáš potrebu fajčiť, tak by nemal byť až taký problém nefajcit vôbec Ci? Proste si povedz že nie, príp. si sadni tam kde sa nefajči.
Podľa mňa je tá el. cgareta nie moc vhodná alternatíva. Radšej žuvačky, cukríky.... To spalis na biku. :)
14.08.2013 - 14:23:18
00
kazdemu moze-nemusi zabrat nieco ine,najdolezitejsie je sa naozaj rozhodnut prestat a potom skusat pomocky,aj ked sa zda nieco drahe -preratajte si kolko za danu dobu prefajcite...

mne napr. pomohli naplaste stacilo 1tyzdnove balenie druhe uz kupene som predal so zlavou kamaratovi chcel tiez skusit -videl som "na vlastnej kozi" co to za bordel vsavam do seba,hulil som tak 20-25 tvrdych denne vikendy aj 80-100
uvedomil som si ze vlastne uz ani cigu nedokazem dofajcit ,ale za 20min si zapalujem dalsiu a polku zahodim...
skusal som prestat bez nicoho ale 6.-7. den bol kriticky ,lebo "chut" bola stale...pri naplasti chut nebola a na 8.den som uz dalsiu nelepil...po mesiaci davajka-pol cigy -zahodil za dalsie dva znova -par slukov -isla prec...

za usetrene som si kupil prve "lepsie" HTcko ...
14.08.2013 - 15:28:40
03
Neviem si to vysvetlit ale ked si proste sadnem za pivo, tak pri druhom uz mam silne nutkanie si zapalit. Fajcil som od 15tich do asi 22-23 a potom som prestal. Ale velmi rychlo som zistil ze pri alkohole proste musim. Ta elciga mi aj chuti a zatial nevidim dovod, preco by som sa mal znasilnovat. Je to stokrat lepsie ako tabak smradlavy a este si aj pochutim.
14.08.2013 - 15:33:35
00
kamarat z Budmeríc daruje za vyzdvihnutie

http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGallery=715e47f243779bcf8c1ade7f34e02386

cislo dam do SS
14.08.2013 - 20:22:31
00
Letuareg myslíš Mateja ? :D ak hej beriem
15.08.2013 - 01:30:19
00
Takze vcera som po 15tich rokoch sadol na bike... povozil som sa lightovo 12km v nenarocnom terene (rovina, asfalt) a pluca behali za mnou este 15 minut... kondicka v prdeli a chrchlal som ako stary dedo :) v tej chvili som nenavidel kazdu cigaretu co som kedy dal do tela :D
15.08.2013 - 07:01:43
01
To sa zlepsi, len treba jazdit.
15.08.2013 - 08:18:51
01
Letuareg myslíš Mateja ? :D ak hej beriem


jo, tak sa mu ozvi.
15.08.2013 - 18:06:05
00
Ja som dlhé roky fajčil, od 10 - 20 ciigariet denne. Niekoľkokrát som sa pokúsil prestať, neúspešne. Najdlhšie to bolo cca 9 mesiacov. A stačila jedna pri pive a bolo to v prdeli. Vyskúšal som pevnú vôľu, nikotínové žuvačky, nič nepomáhalo. Po nejakom krátkom čase som sa k tomu opäť vrátil. Keď som sa po dlhšej dobe ozval známemu, ktorý fajčil 30-40 denne, že ked pôjdem okolo tak sa stavím na jednu cigu, na moje prekvapenie mi povedal, že viac ako pol roka nefajčí. Neveril som a tak hneď na ďalší deň som k nemu vybehol. Chlap prestal fajčiť za pomoci biorezonančnej metódy. Moja hlava to nejak nebrala, ale riskol som to. 50€ fajčiar dá na cigy za mesiac určite. A tak som šiel na tú "kúru". V prvom rade ale k tomu chcem povedať, že tam nemá zmysel chodiť ak naozaj nechcete prestať. Nech to znie akokoľvek neuveriteľne, po "kúre" som nepociťoval žiadne abstinenčné príznaky. Cigy mi proste nechýbali. Samozrejme že som sa vyhýbal kritickým miestam, prestal som isté obdobie chodiť vonku so psom, chodiť na balkon vešať prádlo...Kúpll som si tyčinky, pretože som si myslel že budem mať potrebu niečo si vkladať do úst. Tyčinky zjedli deti a pes :-), ja som sa zaobišiel bez toho. Telo si proste ďalšiu dávku nikotínu nepýtalo. Aké jednoduché...Je tomu už viac ako 14 mesiacov a ja NEFAJČIM !!
Za tých 14 mesiacov som už takýto druh odvykania od nikotínu odporučil viacerým ľuďom.Kamarát, ktorý takisto fajčil kvantá cigariet ,40 aj viac, nefajčí už viac ako pol roka. Jeho syn takisto. Ja som fajčil viac ako 20 rokov s malými prestávkami a necítim potrebu sa k tomu zlozvyku vrátiť. lepšila sa mi kondička , pri bicyklovaní nefučím ako lokomotíva, po výjazde nezhúlim do hodiny 3 cigy atd....Tento môj príspevok nie je reklama na tento spôsob odvykania, je to len návod pre tých, ktorí váhajú a neveria že to funguje. Funguje. Ináč by som to tu nepísal. A ak sa mi podarí takýmto spôsobom pomôcť čo i len jednému fajčiarovi zbaviť sa toho zlozvyku a závislosti potom tych mojich 10 minút, čo som venoval tomuto príspevku nebolo zbytočných. Veď ako radi opakujú lekári, že každá cigareta skracuje život o 10 minút, tak potom som ja práve "vyfajčil" jednu gigu :-)
17.08.2013 - 15:42:10
04
Nieco podobne ako napisal jaro1 mi opisal aj moj dobry kamarat. Takze ak sa neda prestat fajcit len tak, zo dna na den, tak by som to urcite skusil takto.
17.08.2013 - 16:55:46
00
Vyskúšal som pevnú vôľu...

Nechcem rypat, ale vyskusal si ju malo. Ked som prestaval fajcit ja, tak som vyhladaval posedenia pri pivku vo fajciarskych priestoroch a nechaval som sa provokovat. Dat si pivo bez cigarety bolo nemyslitelne, ale podarilo sa. Pevna vola je tam, kde je to najtazsie...
19.08.2013 - 09:29:35
01
tak to je zaujimave ,mne zacal dym hrozne smrdiet a aj vo vyvetranej krcme len rychlo objednat a von, v miestnosti hocako velkej nevydrzim s dymom co i len 1cigarety...zmenilo mi to aj styl zivota, pivko si dam ,na terasach ,doma..."krcmovych kamratov" vidam malo,tych ostatnych co robia aj nieco ine ,castejsie ;)

minule na to prisla rec tak uz to bude 4 roky bez...ak by som sa aj k tomu znova vratil,som vdacny za kazdy den bez cigy...
19.08.2013 - 10:24:55
01
Uz som si poriadne zvykol na ecigu a bezne mi teraz pridu ako totalny hnus.
19.08.2013 - 10:29:05
00
Bacha aj na toto:
http://www.topky.sk/cl/10/1358728/Fajcite-e-cigarety--Pozrite-si-kurioznu-definiciu-zakona-a-pozor-na-pokuty-
19.08.2013 - 10:52:53
00
keyboard_arrow_up