Caute,
Rad by som sa dozvedel aku sluzbu pouzivate na zdielanie trasy a geotagnutych fotiek so znamymi. Myslim tym, ze sa im zobrazi mapa a vsetky mozne grafy, plus teda to najzaujimavejsie - fotky na trase v mieste odfotenia.
Na otagovanie fotiek pouzivam bud garmin basecamp ktory otaguje fotku podla toho kedy bola cvaknuta a sirku,vysku zoberie z gpx zaznamu trasy, alebo lightroom.
Na samotne vytvorenie "prezentacie" pre druhych som skusal www.gobreadcrumbs.com. nepoznate podobnu sluzbu na slovenskej stranke ktora by napriklad vyuzivala mapy shocartu pripadne ine mapy privetivejsie k turistike? Jedna sa mi o to ze na googlemape nie su zaznacene chodniky v mnohych pripadoch.
Vdaka za odpovede
03.01.2013 - 07:28:55
00
Zdielat chces vsetky fotky vo velkom rozliseni z daneho vyjazdu, alebo len par fotiek ako informativny doplnok k trase?
Pokial chces zdielat vela fotiek (=funkcionalita online fotoalbum) a zaroven chces prezentovat nejake detailne grafy/profily a vizualizaciu trasy, zrejme budes musiet pouzit pouzit viacero webovych sluzieb, navzajom ich odkazovat linkami a neuvidis vsetko naraz v jednom okne.


www.gobreadcrumbs.com nemam ziadne skusenosti, pokial ti vyhovuje a ma dostupne gpx data v nejakom verejnom priamo adresovatelnom html linku tak, tak je subor mozne zobrazit v cmaps (kde sa daju zapnut turisticke znacky slovenska z freemapy, aj ked siet este nie je kompletna).
Priklad na GPX subor ulozeny priamo v diskusii tu na fore a link na jeho vizualizaciu v CMAPS najdes napr. tu:
post598177.html#p598177
GPX Subor je na mtbiker.sk ulozeny ako subor resources/file/103331
a vizualizacia je cez link:
http://cmaps.gpsteam.eu/index_svk.html?gpx=forum.mtbiker.sk/resources/file/103331

Volakedy funkcionalitu zobrazenia GPX suboru z inej stranky na turistickej mape podporaval aj hiking.sk ale tusim to uz nemaju aktivne, treba sa ich spytat.
03.01.2013 - 11:24:45
00
vdaka za odpoved!
no chcel som naozaj nieco ako fotoalbum z trasy. gobreadcrumbs to poskytuje len chyba mu ta mapa ... budu mi musiet stacit asi googlemaps
03.01.2013 - 18:27:31
00
Čaute, nechcem zakladať nové vlákno, tak to tu trocha oživím. Chcem sa spýtať, aký je podľa vás najlepší web na ukladanie trás. Nejde mi ani tak o fotky, hlavne nech to vie dobre vykresliť trasu aj s nejakými grafmi a údajmi. Ja teraz používam everytrail.com, s ktorým som celkom spokojný, ale mohlo by to byť aj o niečo lepšie.
14.08.2013 - 23:29:53
00
erikmir sportypal+endomondo+trm=staci
15.08.2013 - 07:42:02
00
keyboard_arrow_up