Ahojte naposledy som mal ztrhnuty zavit na petke , nedal sa opravit ani prevložkovat zostala mi strasne tenka stena a petku som zhanal mesiac, nakoniec z madarska sa mi hooorko tazko podarilo zohnat za 20 eur ,,, je to dost atypicky tvar . Zavit sa podariklo ztrhnut pri jednom menšom pade ked sa bike prevratil do boku a prehadzovač dostal uder. Napadlo ma potom sice uz neskoro ,,, kupit chranič prehadzovača ked mi ho v obchode ukazali tak som videl že je to blbosť pretože sa uchytava o petku pod osku , a pri pade poskodit dalsiu petku by sa mi nechcelo. Tak som trochu porozmyšlal ako to spraviť aby som ochranil petku a prehadzovač a napadlo ma dať tam provizorny peg ,, padaci protektor ,, kus trubky uchytit nakoniec zaslepku a je to.Ja mam taky ram ze pri zadnej stavbe pred petkou mam volny taky štvorček a dotoho som to dal. urcite to petku neochrani pred tym ked mi skoči konar do kolesa ale aspon pri pade dačo. Co vravíte na to vy ? Chcem vediet vase nazory čo vylepšiť a tak. Díky


Naposledy upravil Stuntbiker dňa 25.08.2013 - 17:20:23, celkovo upravené 1 krát.

13.08.2013 - 18:33:43
00
Príspevok si mal dať do témy yychytávky.
Môj názor. Pokiaľ je ten "nárazník" poddajný pri náraze, je minmálne účinný ako ochrana.
Pokiaľ je došť pevný, pri náraze o málo poddajný predmet vidím riziko, že ťa to "vyzuje" z bicykla, prípadne aj poškodí zadnú stavbu.
14.08.2013 - 08:21:31
00
Ked sa takym niecim zachytis v prudkom svahu o zem, asi budes skor nadavat. Ale aj tak dost pochybujem, ze ti to prehadzovac skutocne ochrani.
14.08.2013 - 09:00:23
00
Príspevok si mal dať do témy yychytávky.
Môj názor. Pokiaľ je ten "nárazník" poddajný pri náraze, je minmálne účinný ako ochrana.
Pokiaľ je došť pevný, pri náraze o málo poddajný predmet vidím riziko, že ťa to "vyzuje" z bicykla, prípadne aj poškodí zadnú stavbu.


No na to som myslel , je to dosť pevné , nevytrča to moc pretrča to len malinky kusticek za prehadzovačkou , budem musiet na to davat pozor lebo ma to fakt vystrelí z bicykla ked sa to zachyti o volačo, ale jazdim večinou po meste po hrádzy , lesíky mierne kopce a tak , tu zatial ziadne riziko nehrozí
14.08.2013 - 09:28:30
00
Prehadzovačka a pätka prehadzovačky sa najčastejšie poškodí (urve), keď chytíš medzi špice zadného kolesa nejaký odlomený konár. Vtedy sa pohybom kolesa konár posúva dozadu, narazí na prehadzovačku a urve ju (najčastejšie sa zlomí pätka prehadzovačky, na to tam je). Tomuto však to, čo je na fotke nijako nezabráni.
14.08.2013 - 10:59:16
00
ked ma skočit konar do kolesa tak to nezachrani nič . Ale minule som poskodil petku malym padom ked sa bike ztočil a dostala o zem šupu priamo prehadzovačka , keby som to mal uz skor takto spravene tak nemusim sa trapit zhananim novej petky
14.08.2013 - 11:40:49
00
Len aby si si takto pri pade trocha nezmenil geometriu zadnej stavby :) Radsej zlomit patku.
14.08.2013 - 12:39:48
00
Alebo si kup hlinikovu upevnovaciu skrutku saltra. Tu, ktorou sa srobuje salter na patku. Pri pade zlomis tu a nie patku samotnu.
18.08.2013 - 18:15:04
00
geometriu s tym určite nezmením , gumový hríb to všetko ztlmí
18.08.2013 - 18:19:12
00
keyboard_arrow_up