Kellys Green bike Tour

24.08.2013
5. kolo - Na bicykli deťom
MTB maratón
Bratislava - Partizánska lúka (Slovensko)

Propozície, Súťaž, Výsledky
Zúčastnených bikerov (45)
Abyrander13Andy-Andrejcrosdaniel153DejvoDiusoDomestikDURI76Enemyfuzo21hirwilsikar1968jamajkajurajko1975KaskajaKefrinklinokochhyMameluchManoComarekmelicher26Matho2MichalPmichelinomijatmilsunameless_oneobororvaqPato95peter1976peterbacilPeto02Raverromano410Sakvissinko8888stawostephmaticSuesuperlight84
craobs, nechcem tu riesit kto ma aku vykonnost a kto preco chodi na maratony a s akou motivaciou, ale vzdy je to o elementarnej slusnosti a ohladuplnosti, absolutne suhlasim s tym, co napisal Mameluch. ja "zavodim" aj na ceste, aj na MTB a v ramci moznosti sa snazim ist o umiestnenie aj v ramci 10-30miesta, resp. zlepsit si cas aj o 3 sekundy. a vzdy som si vsetko doniesol bud do ciela, alebo domov (aj ten dres od gelu). na zaklade vlastnej skusenosti ti mozem povedat, ze vzdy je tazsie ten gel otvorit a zjest, ako schovat prazdny obal do vrecka. a na zaklade toho, co som na spuste maratonov videl, odpadky najviac odhadzuju ludia na kratkych tratiach,ktorim vobec nejde o nejake umiestnenie. zopar ludi som aj upozornil, ale z ich strany to vzdy skoncilo usmevom. podarilo sa mi obcas vsimnut si aj cislo, VZDY to boli miestni ludia z Bratislavy. to znamena ze si robia robia bordel doma, nemaju absolutne ziadnu "uctu" k prostrediu, v ktorom ziju a chodia do prirody. toto nie je mierene na Bratislavcanov, ale zhodou okolnosti to vzdy bolo na pretekoch v jej okoli. na dlhych tratiach sa pohybujem s odstupom na veducich pretekarov, a naozaj si nepamatam, ze by som videl nejake obaly od niecoho. odpadky sa vacsinou objavuju po najazde do druheho kola, ked su na trati aj ludia z kratkej trasy...a ano, ludia to robia aj s vedomim, ze ved to niekto potom pozbiera, ale tak to sa deje s odpadom vseobecne....
26.08.2013 - 09:55:01
00
obaly sú a boli aj na dlhých tratiach...s tou neúctou k prostrediu je to dlhodobý problém.
26.08.2013 - 14:09:23
00
no jasne, netvrdim ze na dlhej nie su....to len na margo Craobsa, ze odpad odhadzuju pretekari zo spice pretekov :smirk:
26.08.2013 - 14:17:20
00
:y: ešte kto cíti potrebu vypichnúť že ON NIE, on neodhadzuje na zem :tmi: presne o toto mi celé šlo, spísať si zoznam neodhadzovačov aby som im pri najbližšej akcií rozdal zelené nálepky na prilbu |(
26.08.2013 - 14:35:19
00
Dobrý nápad, nejakú takú nálepku "neodhadzujem odpadky na zem" by som si urobil :y: :)
26.08.2013 - 14:50:37
00
a potom ich daval do startovneho :-P
26.08.2013 - 14:59:52
00
a ja pozbieram zas tie odlepovacie zadné časti z nálepiek po trati.. :lol: teda okrem staxovej a jurajkovej :angel:
26.08.2013 - 15:02:07
01
:y: ešte kto cíti potrebu vypichnúť že ON NIE, on neodhadzuje na zem :tmi: presne o toto mi celé šlo, spísať si zoznam neodhadzovačov aby som im pri najbližšej akcií rozdal zelené nálepky na prilbu |(

:) ak si to takto pochopil, nech sa paci.... :bow: uz aj si robim nalepku, kto ma este zaujem a SKUTOCNE uprimne neodhadzuje, piste mi do posty...
26.08.2013 - 15:03:28
00
:y: ešte kto cíti potrebu vypichnúť že ON NIE, on neodhadzuje na zem :tmi: presne o toto mi celé šlo, spísať si zoznam neodhadzovačov aby som im pri najbližšej akcií rozdal zelené nálepky na prilbu |(

Ja sa tiež hlásim do zoznamu na nálepku :lol:
26.08.2013 - 15:46:22
00
neviete niekto ako funguje ten voucher na výrobu dresov u Kalaša?
26.08.2013 - 19:12:48
00
:) ak si to takto pochopil, nech sa paci.... :bow: uz aj si robim nalepku, kto ma este zaujem a SKUTOCNE uprimne neodhadzuje, piste mi do posty...


a vedel by si spravit nalepku na auto s biker temou? (tie co su k dispozicii u roznych vyrobcov sa mi nelubia, a v tom programe v ktorom sa to robi, tak to ja netusim co s tym....) :angel:

tie nalepky "neodhadzujem....." su fakt dobry napad...craobs :y:
26.08.2013 - 19:29:33
00
Pomaly nik tu Craobs-ovi nepoďakoval. Spravil ozaj záslužnú činnosť. Hneď ako prišiel do cieľa, ukazoval igelitu. Mal ozaj 2 plné tašky gélov, obalov, bordelu všeobecne. Každý jeden tu píše, že on nie... Asi sa samé dostali tie gély na zem. A súhlasím s Craobsom, najväčší bordel sa robí okolo 30-teho - 100-tého miesta (na dlhej), kde o nič nejde. Respektíve ide o veľké ho*no a sú tam skôr premotivovaní borci, ako borci, ktorí majú v nohách. Ja im to neberiem, že pretekajú a snažia sa zlepšiť čas aj o sekundu veď o tom to je! Ale epicentrum "bordelu" je presne okolo tohoto miesta.

no jasne, netvrdim ze na dlhej nie su....to len na margo Craobsa, ze odpad odhadzuju pretekari zo spice pretekov :smirk:

Toto veru netvrdil. Craobs to veľmi dobre napísal a vystihol podstatu. Plne s ním súhlasím.

Dynatom treba to napísaT organizatorovi a dodatocne ho mozu DSQ z listiny za nesportove spravanie.

Došiel som tretí na tej krátkej, predstav si, že by som sa z tretieho miesta začal sťažovať na pretekára BMC, ktorý bol druhý. Nevyzeralo by to trošku ako keby som si chcel o miesto polepšiť? A keďže sa vyjadrujem k určitým veciam ohľadom Greenbiku, bol som na stretnutiach s organizátormi a aj časť vecí mám na starosti, ako môžem ísť sám proti sebe a robiť negatívnu reklamu BMC? Nie je jednoduché z tejto pozície robiť nejaké radikálne rozhodnutia, ktoré by mohli neskôr s BMC zmeniť vzťahy a pod. Pôvodne som to ani nechcel písať, ale upozorniť ako pretekár na incident, ktorý sa stal.
Neviem, aké sú vzťahy medzi Kellys Greenbike Tour a BMC. Jedna vec je upozorniť na to na fóre a druhá riešiť to na lúke pred všetkými. A ešte k tomu by som to riešil z tretej strany. Ak by ten protest podal chlapík, ktorému to spravil, určite by som svedčil.

úplne stačí na takéto preteky profesionálov nepozývať.

Utekajme od problémov neriešme ich... To je taký postoj.
Otázka na zamyslenie, čo myslíš, prečo sa pozývajú na veľké preteky profi pretekári? Prečo to tak funguje vo svete? Prečo Česi majú spravený profesionálny MTB team určený na maratóny - Česká spořitelna Mountain Bike Team?
Nie je riešenie nepozývať, ale skôr predchádzať problémom, či už upozornením, alebo dôrazným vysvetlením aké následky môžu z toho vyplývať.
26.08.2013 - 20:00:37
00
dynatom
na dvoch stoličkách sa nedá veľmi dobre sedieť ....
bud sa postavíš k problému, ktorého si bol svedkom principiálne, alebo si mal radšej mlčať
(tým, že by boli možno diskli "profíka" by si nešiel ani proti sebe a ani proti "svojmu" maratónu),
len by si vyslal signál pre "majstrov sveta", že na vašom maratóne sa takto nejazdí a ani sa to nebude toterovať v budúcnosti a je uplne jedno, KTO bol tým frajerom
a ak je team BMC ozaj aspoň trošku profi, tak by to pravdepodebne riešil tiež nejakým trestom pre dotyčného
ale máš ešte možnosť, ako priamy účastník urobit mu reklamu na českých bajkových fórach
26.08.2013 - 20:29:06
02
Zopakujem, že pri DSQ daného pretekára by sa Tomáš posunul na druhé miesto. Z tohto pohľadu to nemohol iniciovať.
26.08.2013 - 20:45:00
00
mohol,
lebo sa mohol dopredu formálne vzdať lepšieho (druhého) miesta
a TO by nebolo vyhlásené
a TO by bola asi ešte vačšia bomba ako to DSQ
(skôr sa to javí tak, že nebol dostatok "osobnej odvahy")
podľa mňa neexistuje "pohľad", ktorý ospravedlňuje hulvátstvo
26.08.2013 - 20:50:17
00
keyboard_arrow_up