Ako tak čítam túto tému, napadla ma myšlienka, pri ktorej by ma zaujímali vaše reakcie. Jazdím takmer výlučne po asfalte a z toho dôvodu som vždy túžil po cestnom bicykli. Napriek tomu som sa ale rozhodol pre Giant Rincon, pretože som vzal do úvahy stav slovenských ciest. Mal som strach že s ním budem chodiť viac do servisu ako chcem kvôli centrovaniu. Aké to je? Nie je problém vyberať vhodnú trať? Nezdeformujú sa často kolesá? Ja mám pocit, že naše cesty sú vhodné tak pre traktore a tereňáky, škoda, že nežijem niekde v Rakúsku, cestný bicykel by som raz chcel :)
30.07.2013 - 22:07:45
00
ahoj, ja jazdím od minulého roku, tiež cestu. A keďže som nechcel nejako investovať zohnal som čiastočne porobený favorit. Dokonca sú tam pôvodné ráfiky ( jednostenne ) najazdil som na nich tento rok zatiaľ cca 2600 km prevažne po cestách na turci. Cesty veru nie su bohviečo. Nepríjemné je hlavne keď sú také rozbité že treba na niektorých úsekoch spomaliť z tempa ktoré mám.. Z tým ale nič nenarobíš. Na druhej strane tie ráfiky bez problémov držia, bez centrovania, osmičky a pod. dokonca do minulého týždňa sa mi aj defekty vyhýbali. Teraz som zhodou okolností zohnal druhé koleso z dvojitým ráfikom tak idem nahodiť to.. ale ako som písal, jazdiť po ceste sa podľa mňa dá aj s takým bikom ako mám ja..
30.07.2013 - 22:33:42
00
Ako tak čítam túto tému, napadla ma myšlienka, pri ktorej by ma zaujímali vaše reakcie. Jazdím takmer výlučne po asfalte a z toho dôvodu som vždy túžil po cestnom bicykli. Napriek tomu som sa ale rozhodol pre Giant Rincon, pretože som vzal do úvahy stav slovenských ciest. Mal som strach že s ním budem chodiť viac do servisu ako chcem kvôli centrovaniu. Aké to je? Nie je problém vyberať vhodnú trať? Nezdeformujú sa často kolesá? Ja mám pocit, že naše cesty sú vhodné tak pre traktore a tereňáky, škoda, že nežijem niekde v Rakúsku, cestný bicykel by som raz chcel :)

My ktorí jazdíme už veľa rokov,si pamätáme cesty vo výbornom stave+minimum áut na cestách...To bolo kedysi,teraz je kopa nervoznych bláznov za volantom+ rozbité cesty,preto sa aj vhodná trať vyberá ťažko,ale zbytočné je vyplakávať alebo mať obavy,pokial sa nebojíš rizika ktoré na cestách striehne,kúp cesták s kvalitnými kolesami,neboj určite nebudeš chodiť viac do servisu ako jazdiť,samozrejme pokial má človek aspoň štipku zdravého rozumu,tak prispôsobí jazdu adekvátne kvalite cesty-predsa nebudem letieť 50km/h tam kde je samý výtlk,všetko sa dá,len sa treba odhodlať... :)
31.07.2013 - 07:11:36
00
Jasne obavy mam ale idem do toho ;) len stale som na vazkach ci teraz kupit alebo buduci rok i ked dneska som nasiel tuto ponuku na internete uz aj som ho bol mrknut v kosiciach http://sport.bazos.sk/inzerat/28128588/Predam-cestny-bicykel-SCOTT--AKTUALNE-DO-ZMAZANIA.php
a velmi ma zaujal dufam ze mi spusti este kusa z ceny ;) a budem rad :) a tak nejako no co si myslite moze byt ? tiagra ej dobra vybava shimana ?
10.08.2013 - 23:07:50
00
Ja mám pocit, že naše cesty sú vhodné tak pre traktore a tereňáky, škoda, že nežijem niekde v Rakúsku, cestný bicykel by som raz chcel :)


Prave preto sa mi tak paci byvat v BA, clovek ma poruke hned z domu na vyber v podstate 3 krajiny - roviny, zvlneny teren aj kopce. Vcerajsi vyjazd - 100 km v Rakusku, bez jedineho vytlku.
11.08.2013 - 04:31:41
00
základ du kvalitné kolesá.. ja som moje centroval po 2 rokoch. a to tu v okolí sc su cesty dosť naprd.
11.08.2013 - 07:27:32
00
zdravim, chcel by som prejsť z MTB na cestný bicykel, mám 185 cm a 95 kg. Akú veľkosť by ste mi odporučili a aký bicykel mám v tom zmatok. predajca mi núkal tento http://www.ktmbikes.sk/ktm-bikes/eshop/2-1-Bicykle/9-2-Cestne-bicykle/5/468-Cestny-bicykel-KTM-Strada-2000-model-2013/description#anch1 za 1100,-
11.08.2013 - 20:36:27
00
SURNE POTREBUJEM POMOC ludia jeden chalan videl som ten inzerat tu dal mi cenu 600 eur za tento bicykel http://sport.bazos.sk/inzerat/28542245/Cestny-bicykel-CUBE-Peloton-2013.php a neviem ci ist do oho ci ho toho roku este vyuzijem ? viete mi proadit ?
26.08.2013 - 20:24:36
00
Ak sa rozhoduješ či kúpiť teraz alebo počkať, kúp teraz. Vo všetkých obchodoch (online aj kamenné predajne) sú výpredaje modelov 2013. Ja som kúpil Trek Madone 3.1 H2 20013 za 1275Eur (pôvodne 1499Eur). Veľké rozdiely medzi 2013 a 2014 modelmi nebude. Pokiaľ nepríde výrobca s novou technológiou.

Slovenské cesty nie sú nič moc, ale vždy sa dá nájsť dobrá trať. Treba si dávať len pozor. Ja som zatiaľ okrem pádov nemal negatívnu skúsenosť s neprispôsobivými vodičmi :-) ale "verím" že aj to príde.
26.08.2013 - 20:38:55
00
Ak sa rozhoduješ či kúpiť teraz alebo počkať, kúp teraz. Vo všetkých obchodoch (online aj kamenné predajne) sú výpredaje modelov 2013. Ja som kúpil Trek Madone 3.1 H2 20013 za 1275Eur (pôvodne 1499Eur). Veľké rozdiely medzi 2013 a 2014 modelmi nebude. Pokiaľ nepríde výrobca s novou technológiou.

Slovenské cesty nie sú nič moc, ale vždy sa dá nájsť dobrá trať. Treba si dávať len pozor. Ja som zatiaľ okrem pádov nemal negatívnu skúsenosť s neprispôsobivými vodičmi :-) ale "verím" že aj to príde.
26.08.2013 - 20:39:25
00
tak teraz odporucas kupti hej ? ten bicykel novy stoji 809 ten typek mi ho dava za 600 a tvrdi ze ho ma dokopy teraz sasi 5 dni cize cisto novy dva trate odjazdene vraj taze fakt cistonovy aj zaruka vsetko ... takze neviem ci ist do toho aj ked viacery povedali ze ano ... a nevadi ze je najnizsia vybava shimana sora ? bude fakcat dobre ? lebo nemam take skusenosti preto sa pytam
26.08.2013 - 20:43:43
00
keyboard_arrow_up