Continental Novodubnický maratón

31.08.2013
MTB maratón
Nová Dubnica (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Výsledky, Foto
Zúčastnených bikerov (46)
Adik0_0andyapocatcherxxcervocorratecde FectdivoDomestikdoubleicemanInstinctmorgenjamajkajames9Karin_23kikilimartin-cicomartincaMatho2Matistomickelson99michelinomijatminco87Mino888MRKnapetsoborpeterbacilPetersanPolobotkapukalovicradovan192redfilerichtoškask_wizardSodjagsokol1solvosovickaswordiktomy89tripeteyankooyoggizihadlo 5
rano som sa rozhodoval ci 42 alebo 67km nakoniec som sa dal nahovorit na 67 nebanujem trat paradna znacenie som musel trosku kukat viac ale dalo sa gulas vyborny a pivko vzdy dobre padne po preteku takze za 1, nabuduci rok sa vidime
01.09.2013 - 12:09:56
00
Moj prvy, ale urcite nie posledny maraton. Velka vdaka organizatorom a aj vsetkym jazdcom. Klobuk dole pred chalanmi na harde. Pisomne sa ospravedlnujem manikovy z hardu, ktore ho som blokol v takom blativom stupani. Karma, ale zafungovala a v dalsej kaluzi som skoncil ja :-). Jednej veci nerozumiem ty chalani co lietali okolo vazia 60 kg aj s tretrami :-),kua co tie ich bajky drzalo v trakcii v tych stupaniach, kde zbytok mal problem aj vytlacit.
Tesim sa nabuduce.
01.09.2013 - 13:46:33
00
Tento rocnik dubnicaku som nesiel, tak som aspon po trase nafotil „zopar“ 459 fotiek... hladajte sa ;)
https://plus.google.com/photos/104131078640197066110/albums/5918577031993241457?authkey=CKuUx76vnPnFlgE
01.09.2013 - 13:50:39
01
išiel som Klasik a neľutujem.. od vrcholu Baske som si nadával čo ma to napadlo, miestami chute vzdať to, ale nakoniec som rád že som vydržal až do cieľa. o rok znova :)
mňa ešte pobavili kúsok od občerstvovačky ako bola svadba, kričala na mňa nejaká baba "j*b na to, poď si dať s nami gin", a v spomínanom pube pod lesom nech sa zastavím na pivo, 5-6 že to tak spravili :D
01.09.2013 - 14:04:40
00
Tento rocnik dubnicaku som nesiel, tak som aspon po trase nafotil „zopar“ 459 fotiek... hladajte sa ;)

Díkes za pár fotiek.Celkom sa ti podarili. :)
Ten chlapík čo hodil na lúke hlavu sa tiež určite poteší za podrobnú dokumentáciu pádu. Ten camel mu praskol? Snáď tam mal len vodu . . .
01.09.2013 - 14:25:21
00
Paradna akcia :y:
aj ked raz som asi so 7 dalsimi zle odbocil (asi na 8-9km), ale na bednu som nesiel, tak neva :)
... len mi vadili tie v 5l kybli vody oplachovane a opätovne pouzivane plastove pohare na obcerstvovacke "Baske" :puke: nastastie som si to vsimol, az ked som sa napil
01.09.2013 - 14:31:44
00
Paradna akcia :y:
aj ked raz som asi so 7 dalsimi zle odbocil (asi na 8-9km), ale na bednu som nesiel, tak neva :)
... len mi vadili tie v 5l kybli vody oplachovane a opätovne pouzivane plastove pohare na obcerstvovacke "Baske" :puke: nastastie som si to vsimol, az ked som sa napil


Ja som zle odbocil na tom istom mieste, za mnou escie jeden chlapik (nevidiel ma). S tym ze ja som na bednu siel a bolelo to. Podobne dobrodruzstva mali aj vitaz a druhy s 40 km trati. Podla mojeho nazoru bol to najhorsie oznaceny marathon aki som v zivote siel. Samotna idea oznacovania vstuzkami je hmmm optimisticka, Velmi casto vstuzky dluuuuho chybely (prejazd po asfaltke v okoli 40 km na 67 km trati). Dvakrat som otocil smerom naspat mysliac ze som mimo trati. Na krizovatkach v Novej Dubnicy som pozeral ako puk, ze kam mam ist. Ziadne znacenia, zvol si smer. Asi som sa mal navigovat podla nekolkorocnych znaceniach na asfalte, sem tam pomiesanych zo znaceniami s cestnych pretekov. Bola to hroza, chybali tam regulovcici. Znacenie tejto trati bolo fakt amaterske a takich stratenych ako ja bolo by mnoho viac no ludia proste si uz trat pamatuju. Neviem si predstavit takuto akciu v seriali kolo pro zivot alebo MTB maraton.pl
01.09.2013 - 15:08:03
00
Lechu, siel som v druhej skupine, tiez sme tam skoncili, ale zbytok bol znaceny celkom v pohode, urcite by som to nenazval najhorsie znaceny maraton.
01.09.2013 - 15:29:02
00
Nechcel som tu zacinat s frflanim na znacenie ja, ale tiez som toho nazoru ze to znacenie minimalne na 8. km stalo za prd - vid foto. Rozdvojka ciest a znacenie bolo na strome uprostred tych ciest, ze vyber si kam. To bolo take tazke omotat faborku i okolo toho druheho stromu? Priznavam ze faborky na stromoch dalej boli omotane, ale cez stromy vpredu ich nebolo vidno - vid foto - a kto sa vybral lavou stopou tak okolo nich prechadzal uz tak ze ich nevidel. Po Greenbiku som bol asi priliz rozmaznany, chalani znacte to o rok vysiacimi faborkami po 2 vedla seba ako brana tak ako na Greenbiku, tam bolo znacenie uzasne. Po kilometri sme sa vracali velka skupina spat, zial mi tam niekde pri tomto navrate na trat odskocila nejaka velka haluz od kolesa tak, ze sa mi odlomila patka ramu, zlomila kladka a pokrutil prehadzovac tak, ze to vidim na novy. Strasne som nadaval, ale ok, aj to patri k maratonu. Na buduci rok si trat radsej prebehnem, zial teraz som nestihol.

Prílohy:

31082013599.jpg
31082013599.jpg 564.7 KiB thumb_up0thumb_down

01.09.2013 - 15:29:08
00
Neviem z akého dôvodu, ale minulý rok na 63-ke "domáci" dubničania neboli a šli na 43-ku, tak som dúfal, že prídu aj tento rok, síce neprišli, ale Višňovský, Vančo a Malek stačili :-)
Celkom zaujímavý pretek, minulý rok som na 43-ke zablúdil, tento rok som sa pokúsil o nápravu a z druhého miesta sme s Tomášom Višňovským zle odbočili a vrátili sa až pred 5 a 6 miesto. Náskok z prvého kopca a zjazdu bol tak úplne zbytočný. :-D Tak som zvyšok preteku sťahoval stratu a prvý krát v taktickom záverečnom špurte, kde sme sa trojka spojili (Vančo, Malek a ja) na asfaltke som vyhral špurt a došiel tak druhý.
Naozaj musím povedať, že trať sa mi páčila, značenie, no, mohlo byť aj lepšie, hlavne slabo viditeľné šípky.
Ale čo je najdôležitejšie, celé preteky som si užil na 1 s * :y: :y: a to som sa bál výkonnosti, lebo pôvodne som Dubnicu v pláne nemal, ale mal v pláne Dvorníky. :)

Prekvapil ma tomas11, ktorý vzdal dlhú trať 115km a prehlásil sa na 43-ku. Tento moment som si nemohol nechať ujsť a hneď som fotil :-)
PS: Tomáša chápem, jazdí stále dlhé a po sezóne má aj telo právo povedať STOP, určite lepšie, ako ísť v bolestiach ďalších 80km. Klobúk dole, že šiel aspoň krátku a tak nezabalil úplne.

Prílohy:

tomas_final.jpg
tomas_final.jpg 326.24 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil dynatom dňa 01.09.2013 - 16:02:06, celkovo upravené 1 krát.

01.09.2013 - 15:59:27
00
len mi vadili tie v 5l kybli vody oplachovane a opätovne pouzivane plastove pohare na obcerstvovacke "Baske" :puke: nastastie som si to vsimol, az ked som sa napil

keby len tam, ale aj v cieli to robili. pouzity kelimok sa umyl trochou mineralky z flase a znova sa nalial. ved nemuseli rozdavat mineralky vo flaskach ako na inych maratonoch, ale aby setrili centy na plastovych poharkoch?? to je nechutne !!!

a tie fotky su super nasiel som sa. este ze si nezavodil :-)
01.09.2013 - 16:00:41
00
Fotky zo startu, z ciela, a z obcerstvovacky :-)
http://www.bikeclubnestich.sk/2013/08/continental-novodubnicky-maraton/
01.09.2013 - 16:08:15
00
Ja som zle odbocil na tom istom mieste, za mnou escie jeden chlapik (nevidiel ma). S tym ze ja som na bednu siel a bolelo to. Podobne dobrodruzstva mali aj vitaz a druhy s 40 km trati. Podla mojeho nazoru bol to najhorsie oznaceny marathon aki som v zivote siel. Samotna idea oznacovania vstuzkami je hmmm optimisticka, Velmi casto vstuzky dluuuuho chybely (prejazd po asfaltke v okoli 40 km na 67 km trati). Dvakrat som otocil smerom naspat mysliac ze som mimo trati. Na krizovatkach v Novej Dubnicy som pozeral ako puk, ze kam mam ist. Ziadne znacenia, zvol si smer. Asi som sa mal navigovat podla nekolkorocnych znaceniach na asfalte, sem tam pomiesanych zo znaceniami s cestnych pretekov. Bola to hroza, chybali tam regulovcici. Znacenie tejto trati bolo fakt amaterske a takich stratenych ako ja bolo by mnoho viac no ludia proste si uz trat pamatuju. Neviem si predstavit takuto akciu v seriali kolo pro zivot alebo MTB maraton.pl


Cesta z Kolačína (už od kameňolomu) až do areálu Amfiteátra bola a stále je označená novými a početnými šípkami na ceste. V dostatočnej vzdialenosti pred odbočkami boli a sú šípky natočené správnym smerom, v miestach kde bolo treba dávať prednosť v jazde boli a sú nasprejované výkričníky! Tieto som robil osobne a prosím aby si tu nezavádzal. Niekoľkoročné značenie bolo na stĺpoch elektrického vedenia a osvetlenia, ktoré som neobnovoval. Jednak boli viditeľné a jednak bolo značenie na zemi dostatočné. V Novej Dubnici boli v blízkosti v dojazde boli tri dievčatá ktroé ukazovali smer. Osobne som sa v ciely pýtal niekoľkých víťazov kategórií ako aj ďalších pretekárov na značenie celej trate a každý si pochvaloval. Ak niekto v lese zablúdil, tak si myslím, že to bolo jedine svojou nepozornosťou k okoliu alebo sa nechal strhnúť takýmto nepozorným jazdcom pred sebou.
01.09.2013 - 17:09:57
00
Z mojej strany maximalna spokojnost, so znacenim som problem nemal, nakolko trat poznam velmi dobre, obcerstvovacky standardne fajn, pocasie zajednane na jednicku. Casom aj umiestenim som sa opet posunul vyssie, avsak opet sa ukazalo, ze stale je treba trenovat a je co dobiehat :-D Kazdopadne hodnotim pretek na vybornu a budem sa tesit o rok :)
01.09.2013 - 17:15:23
00
Cesta z Kolačína (už od kameňolomu) až do areálu Amfiteátra bola a stále je označená novými a početnými šípkami na ceste. V dostatočnej vzdialenosti pred odbočkami boli a sú šípky natočené správnym smerom, v miestach kde bolo treba dávať prednosť v jazde boli a sú nasprejované výkričníky! Tieto som robil osobne a prosím aby si tu nezavádzal. Niekoľkoročné značenie bolo na stĺpoch elektrického vedenia a osvetlenia, ktoré som neobnovoval. Jednak boli viditeľné a jednak bolo značenie na zemi dostatočné. V Novej Dubnici boli v blízkosti v dojazde boli tri dievčatá ktroé ukazovali smer. Osobne som sa v ciely pýtal niekoľkých víťazov kategórií ako aj ďalších pretekárov na značenie celej trate a každý si pochvaloval. Ak niekto v lese zablúdil, tak si myslím, že to bolo jedine svojou nepozornosťou k okoliu alebo sa nechal strhnúť takýmto nepozorným jazdcom pred sebou.


Verim ze si to vsetko urobil no fakty ukazuju ze nestacilo to. Pisies ze ked niekto zabludil v lese tak cez svoju nepozornost - pozri si teda proisim fotku z lesa kde zabludilo vela ludi (vratane mna), nekolko prispevkov vyzsie. V ND videl som regulovcikov na 2 krizovatkach, tej konecnej pred "skokom" a escie jednej. Minimalne 2 alebo 3 boli prazdne. Pobludilo vela ludi. Pisal som uz vyzsie a drzim sa tohto - pobludilo by o vela viac ludi, no poznaju trat naspamat. Potvrdenie mas v prispevku pred timto.


Som s toho dost horky nakolko slo sa mi vyborne, trat bola ok, a obcerstvovacky (pozuite kelimky som si nevsimol) boli umiestnene casto, vodu podavano za jazdy. Opravte znacenie na buduci rok a bude super marathon.

Nakonec - nezavadzam, pisiem svoj nazor.
01.09.2013 - 17:31:27
00
keyboard_arrow_up