Iksi : to sme si povedali uz v cili a nebudem sa opakovat.
16.09.2013 - 12:14:09
00
Píšu to nerad, ale musím. Špatně označená trať v místě, kde se trasa tam a zpět dotýkají (cca na 10-11km) způsobila, že pět závodníků nezávisle na sobě na rozhraní první desítky odbočilo doprava a dostalo se tak do cílového sjezdu až nad amfiteátr. Odtud tedy pěšky zpět na trať znamenalo asi 20 minut ztráty a tím ztracenou výhru minimálně pro 4 závodníky z různých kategorií. Kromě toho bylo znehodnoceno i celkové pořadí ve VPS. Až potom pořadatel na krizové místo postavil hlídku a natáhl mlíko !! To, že tam nesjelo ještě více lidí není žádná omluva , tam to mělo být pořadně označeno před startem. Takže příště několik set km na takový závod asi nepojedu.


Presne o tom mieste som tu vcera pisal a ja som bol tiez prave medzi tymi 5-timi nestastnikmi co hovorite a to sme fakt nesli vsetci za sebou jak slepe kacky! Pred nami bol uz len Hartl a par lepsich borcov. Neviem, ci to tam uz tak dobre poznali, alebo tam v ich case stali regulovcici..? Regulovcici tam ale v case nasho prechodu neboli! Az ked sme sa spolu my zabludeni vracali z vyslapu toho kopca, zrazu tam uz boli zodvaja a naramne nas zacali usmernovat, kde mame ist, no to uz som bol z tej fatalnej straty tak zdecimovany, ze pre mna sa uz zavodnenie skoncilo..
16.09.2013 - 12:20:47
00
iksy a matur táto situácia je nepríjemná no z môjho pohľadu absolútne nezmyselná - nerozumiem prečo ste vedome vybočili zo stopy ktorou pred vami prešlo cca 10 jazdcov a 2 motorky (2x), prečo ste ignorovali šípky a fáborky na stromoch a prečo ste vedome prešli cez vyvápnovanú čiaru na zemi. Naviac vám neprišlo divné že ste sa po 10km vracali do cieľa? Ako posledné by som chcel dodať že 5 pretekárov určite nebolo nezávisle na sebe ale tvorila to minimálne jedna dvojička - trojička, čo by tiež nebolo od veci priznať. Značenie bolo výrazne posilnené oproti minulému roku a boli poistené miesta na ktorých bol problém minulý rok. Bohužiaľ sa situácia na SVK maratónoch pravdepodobne vyvinie tak že budú musieť byť použité ToiToi zábrany po celej dĺžke trate...Každopádne som si istý tým že aj toto miesto sa do budúceho roka nejakým spôsobom ošetrí
16.09.2013 - 21:08:36
01
mathosh, teba to brať s nadhľadom. Absolvoval som už zopár maratónov (niečo nad 50), a takmer vždy - zdôrazňujem že bez ohľadu na kvalitu značenia trate - sa našli pretekári, ktorí blúdili (mne sa to stalo len raz :P)
16.09.2013 - 22:12:05
00
99% účastníkov a situácii beriem s veľkým nadhľadom, len ma trošku mrzí že nikto nie je schopný vziať na seba ani štipku viny čo nevytvára dobrý dojem z akcie, samozrejme to nie je iba tu ale na všetkých maratónoch.
16.09.2013 - 22:32:38
01
Keby si to raz skúsili aj z druhej strany (usporiadateľskej). tak by zmenili názor :)
16.09.2013 - 22:35:50
01
Ámen
16.09.2013 - 22:46:31
01
neviete nahodou, kde by som nasiel *.gpx celej 42km trate?
rad by som si to "za sucha" :$ presiel ...
17.09.2013 - 09:10:23
00
str. 17
17.09.2013 - 09:13:05
00
mathosh opravdu jsme neodbocili vedome a to ze jedeme do cile jsme zjistili az dole. Kdyz jsi domaci a mas to najete, tak to vypada jinak, nez kdyz na trat , kde se za "kazdym 2. stromem zahyba" prijedes zavodit 1x za rok. Prijel jsem nahoru, zastavil jsem ! ,rozhlizel se a nasel jsem z tohoto jednoho mista 3 !! sipky smerem, kterym se pak logicky vydal.
Proc teda , kdyz to vsechno bylo tak jasne, poradatel pak na krizove misto postavil hlidku a natahl 2x mliko?
A jinak, mam za sebou asi 15 usporadanych MTB zavodu, kazdy rok 2, takze vim jake je to i z druhe strany.
17.09.2013 - 10:29:59
00
to rado.h:

vdaka, ten prispevok s gpx 40ky od mishox-a som akosi prehliadol ... :lol:
17.09.2013 - 10:53:31
00
Jedine co mne prislo (okrem zrusenia dlhej trate) divne bolo, ze som este nikdy predtym na ziadnom maratone takto zle, kvoli chybajucim znackam a hlavne absencii regulovcikov neodbocil. To, ze som potom dalej este raz zle odbocil (a zas nie sam - nasiel som tam uplne novu 4-clennu skupinku, ktora tiez hodnu chvilku vahala, kam ma ist, ale ked ma v dialke zbadali, ako sa vraciam zo zlej cesty, bolo im uz jasne ktora je ta spravna), som tu uz ani radsej nespominal. Ako tu tak citam vyjadrenia organizatorov o tom, ako to bolo vsetko koser, coraz viac na seba beriem vinu, ale za to, ze som radsej neostal v sobotu doma pri rodine, lebo este tu z nas robit aj hlupakov, tak to sa mi uz vobec nepaci.
17.09.2013 - 13:52:23
02
ja len chcem pogratulovat tej zafrkanej A za vynikajuce umiestnenie... si im to ale na tom blate natrela :) to budu asi tie nove plaste z Dubnice :D
17.09.2013 - 18:07:35
01
ja len chcem pogratulovat tej zafrkanej A za vynikajuce umiestnenie... si im to ale na tom blate natrela :) to budu asi tie nove plaste z Dubnice :D


:D :D hej presne tým a upresním to , iba zadný plášť som menila :P ale ďakujem
17.09.2013 - 23:49:31
00
nejaké ďalšie fotky by sa nenašli v tých fotoaparátoch? :) videl som minimálne 3 fotografov
20.09.2013 - 17:56:27
00
keyboard_arrow_up