Len tak, medzi rečou, aj v Rakúsku sa nachádzajú súkromné lesy, do ktorých je vstup bez povolenia vlastníka zakázaný. Je jedno, či peši, na bicykli alebo autom. A na každej prístupovej ceste je krásna veľká tabuľa s upozornením. Len nie každý vie po nemecky.

Inak, ako vždy, sa tu len trepe a nevie o čom. Takže si prečítajte, čo 12. 6. prerokúval pôdohospodársky výbor nášho milovaného parlamentu ako tlač č. 274 - http://www.nrsr.sk/exeIT.NRSR.Web.Webcl ... aster=2243
19.06.2007 - 22:50:23
00
Kedze Jaroh zalozil novu temu na tu istu problematiku kopirujem to sem, panovi Jokovi priamo pod nos......

Urgentná vec: lesníci vo výbore pre životné prostredie, pôdohospdárstvo a ochranu prírody v Národnej rade navrhujú v rámci pripravovanej novelizácie Lesného zákona zakázať vzjazd bicyklov do lesa mimo lesných ciest a značených trás! Tu je zdôvodnenie:
"Na základe skúseností ... dochádza k nežiadúcej expanzii cyklistov a jazdcov priamo do lesných porastov a k nárastu počtu kolízií pri plnení oprávnených záujmov a zákonných povinností vlastníkov, správcov a obhospodarovateľov predovšetkým v ochrane lesa, pri výkone ich práv a právom chránených záujmov a neúmerne sa zvýšilo nebezpečenstvo ohrozenia života a zdravia občanov, ktorí sa jazdou na bicykli a koni bez akéhokoľvek obmedzenia dostávajú do odľahlých častí lesov s vysokou koncentráciou zdravie a život ohrozujúcich prvkov (extrémne terénne podmienky, veľké šelmy, absencia poznania traumatologického plánu pre prípad lokalizácie a pod.)"

Treba nejako reagovať, lebo ak to prejde, tak budeme porušovať zákon každý deň a hrozí nám pokuta (pokiaľ viem, tak 5000 korún).
20.06.2007 - 12:55:17
00
Len tak, medzi rečou, aj v Rakúsku sa nachádzajú súkromné lesy, do ktorých je vstup bez povolenia vlastníka zakázaný. Je jedno, či peši, na bicykli alebo autom. A na každej prístupovej ceste je krásna veľká tabuľa s upozornením. Len nie každý vie po nemecky.

Inak, ako vždy, sa tu len trepe a nevie o čom. Takže si prečítajte, čo 12. 6. prerokúval pôdohospodársky výbor nášho milovaného parlamentu ako tlač č. 274 - http://www.nrsr.sk/exeIT.NRSR.Web.Webcl ... aster=2243


ja som to zbezne prelistoval. Kedze, len zbezne - mudry som z toho dva razy neostal. Iba viem, ze poslanci nakoniec zahlasovali ZA. Viete sem niekto skopnut, alebo nalinkovat tu "problematicku cast" ,ktora sa na s tyka?
20.06.2007 - 13:02:01
00
ja som to zbezne prelistoval. Kedze, len zbezne - mudry som z toho dva razy neostal. Iba viem, ze poslanci nakoniec zahlasovali ZA. Viete sem niekto skopnut, alebo nalinkovat tu "problematicku cast" ,ktora sa na s tyka?


Celá vec je ukrytá hlboko v stránke národnej rady ako pozmeňovací návrh výboru pre ŽPPOP k návrhu lesného zákona z 12. júna.
Priamy link je http://www.nrsr.sk/exeIT.NRSR.Web.Webcl ... %20274.doc

prípadne postup je: www.nrsr.sk - kalendár - 18.jún - Výbor NR SR pre pôdohospodárstvo, životné prostredie a ochranu prírody - tlač 274 - Legiskatívny proces - Uznesenie PZP 119 tlač 274 (úplne dole).

Dávajú to podľa mňa ako pozmeňovací návrh (teda zložitý a ťažko sledovateľný proces), aby to uniklo pozornosti verejnosti, keďže vedia, že je to príliš silné kafe.
20.06.2007 - 13:09:45
00
tak teda co je s tym? :?
20.06.2007 - 13:29:05
00
tak teda co je s tym? :?


Nie som odbornik na prijimanie zakonov, ale zrejme to pojde do rokovania narodnej rady (neviem kedy), kde sa o tom bude hlasovat ako o pozmenovacom navrhu.

Zevraj dnes poobede zvolala na tuto temu tlacovku SDKU (kedze Ivan Miklos je mtbiker :-) ).
20.06.2007 - 13:36:10
00
No, ja do toho cumim jak mucha do polievky, ale nemam sajnu, co v tom pozmenovacom navrhu vlastne je :shock: ... asi si pockam na nejaku "user friendly" verziu toho nezmyslu.
20.06.2007 - 13:40:30
00
Na základe skúseností z aplikačnej praxe v období od nadobudnutia účinnosti zákona č. 326/2005 Z. z.., ktorý vypustil z § 31 zákaz jazdiť na bicykli alebo na koni mimo lesnej cesty alebo vyznačenej trasy dochádza k nežiadúcej expanzii cyklistov a jazdcov priamo do lesných porastov a k nárastu počtu kolízií pri plnení oprávnených záujmov a zákonných povinností vlastníkov, správcov a obhospodarovateľov predovšetkým v ochrane lesa, pri výkone ich práv a právom chránených záujmov a neúmerne sa zvýšilo nebezpečenstvo ohrozenia života a zdravia občanov, ktorí sa jazdou na bicykli a koni bez akéhokoľvek obmedzenia dostávajú do odľahlých častí lesov s vysokou koncentráciou zdravie a život ohrozujúcich prvkov (extrémne terénne podmienky, veľké šelmy, absencia poznania traumatologického plánu pre prípad lokalizácie a pod.)

podla tohto to nie je absolutny zakaz, ale iba zakaz mimo lesnych ciest a znacenych tras...teraz to zavisi hlavne od definicie, co su lesne cesty, ale obavam sa, ze singlace to nebudu :roll:
20.06.2007 - 13:57:10
00
No, ja do toho cumim jak mucha do polievky, ale nemam sajnu, co v tom pozmenovacom navrhu vlastne je :shock: ... asi si pockam na nejaku "user friendly" verziu toho nezmyslu.


Čo je na tom nezrozumiteľné? V bode 16. uvádzajú, že chcú do paragrafu, ktorý hovorí, čo je v lese zakázané (je to paragraf 31) doplniť text: "a jazdiť na bicykli alebo na koni mimo lesnej cesty alebo vyznačenej trasy,". Jasné ako facka. Len nie je jasné, čo je to "lesná cesta" a čo je to "vyznačená trasa". Ale to je už práca pre právnikov...


Naposledy upravil Jaroh dňa 20.06.2007 - 14:08:57, celkovo upravené 1 krát.

20.06.2007 - 13:57:17
00
podla tohto to nie je absolutny zakaz, ale iba zakaz mimo lesnych ciest a znacenych tras...teraz to zavisi hlavne od definicie, co su lesne cesty, ale obavam sa, ze singlace to nebudu :roll:


Teoreticky to síce nie je absolútny zákaz, ale prakticky to bude - skoro každá lesná cesta je na začiatku označená značkou zákazu vjazdu, veď to poznáš... nehovoriac o závore. Takže do lesa na bicykli nemôžeš prísť po lesnej ceste (keďže na väčšine z nich je zákaz vjazdu a teda porušíš dopravné predpisy) ani po chodníku či úplne "off road/trail" (porušíš lesný zákon).

Takže v praxi môže ísť o absolútny zákaz bicyklovania v lese.
20.06.2007 - 14:02:34
00
nás sa týka toto....

Prílohy:

[Typ súboru doc bol deaktivované a preto nemôže byť zobrazený.]

20.06.2007 - 14:03:42
00
Aj keby to schválili, takých prďúsov sa dá obíjsť. Keby vás niekde v lese zastavil lesník (alebo nejaký kompetentný pracovník v tejto oblasti), pretože porušujete zákon a bajkujete sa po lese, mohol by vám udeliť blokovú pokutu na mieste - samozrejme treba povedať, že peniaze nemáte.
Tak si od vás môže vyžiadať doklad totožnosti, ktorý mu ale nemusíte dať, pokiaľ nie je v sprievode polície. A tak mu ostane na výber - buď vás pustí, alebo privolá policajnú hliadku (ktorá sa aj tak nebude trepať niekde doprostred lesa). V prípade, že by od vás nejakým spôsobom osobné údaje získal, nesmie ich poskytnúť žiadnej tretej strane, pretože by sa dopustil porušenia zákona. Takže v konečnom dôsledku od vás pokutu nemá kto vymáhať.

Takže aj v prípade, že sa takýto zákon schváli, treba ostať prefíkaný a takých magorov ignorovať.


ale mestkaci ti nemozu zobrat obcansky :lol:
20.06.2007 - 14:59:34
00
Tak si od vás môže vyžiadať doklad totožnosti, ktorý mu ale nemusíte dať, pokiaľ nie je v sprievode polície.


Lesnej stráži musíš občiansky preukaz ukázať, policajtov tam netreba.
20.06.2007 - 15:08:05
00
Podľa informácií, ktoré som získal, by mala novelizácia (a teda aj zákaz) platiť o 1. septembra 2007.
20.06.2007 - 15:09:45
00
Chlapci krotte sa, tato tema nieje celkom vhodna pre vase infantilne prispevky(kopti).
Tu to fakt treba prediskutovat a zvolit jednotny a ucinny postup. Lebo inak to pojde pekne do kopru...v cr maju cembu, na SR nic take nieje, a asi ani tak skoro nebude, chce to celeho cloveka...SLOMBA by bodla a know how nemam problem zohnat priamo od zakladatela CEMBY. Uz len najst cloveka co by sa toho chopil..
20.06.2007 - 15:12:32
00
keyboard_arrow_up