http://velonews.competitor.com/2013/10/news/dombroski-killed-in-training-crash_304886
smutna sprava a zbytocna smrt :(
03.10.2013 - 19:55:04
00
V batohu sú ti tie veci úplne zbytočné...


A čo mám chodiť s boxerom nastoknutým na ruke a v druhej ruke vytiahnutý obušok :x . Pre istotu ? Tomu sa hovorí paranoia. Lepšie mať v batohu a veriť že mi to v prípade núdze pomôže, než nemať v batohu nič a veriť v zázraky. Mám doma tiež 9mm plynovú pištol a tiež s ňou nespávam pod vankúšom. Viem že je doma, viem kde je, tak v prípade núdze ju viem v priebehu pár sekúnd vytiahnuť a použiť.

meduska

Ono sa to môže hodiť a bola by škoda keby si človek "potom" lámal hlavu nad tým že čo keby som to v kabelke mala . Však ani ja som to ešte nikdy nepoužil,ale mrzelo by ma keby som to v rámci obrany použiť mohol,ale namiesto v ruke by to bolo odložené kdesi doma v šuflíku.
03.10.2013 - 20:12:25
00
teleskop sa predsa nosí v puzdre na opasku k tomu určenom.Inak je to vysoko účinná zbraň ktorá vyrovnáva šance proti výškovej a váhovej nerovnosti.Určite sa nedá porovnať s klasickým obuškom,alebo tonfou.
03.10.2013 - 20:27:17
00
A čo mám chodiť s boxerom nastoknutým na ruke a v druhej ruke vytiahnutý obušok :x . Pre istotu ? Tomu sa hovorí paranoia. Lepšie mať v batohu a veriť že mi to v prípade núdze pomôže, než nemať v batohu nič a veriť v zázraky...

Nie paranoja, pripravenosť.
Ak totiž ten teleskop nosíš pri sebe, tak sa predpokladá, že ho v krízovej situácii aj hodláš použiť. Preto ak už ho chceš nosiť, tak takým spôsobom, aby si ho vedel rýchlo tasiť, napr. v tom opaskovom púzdre, čo spomína triki. Inak ti dodáva len falošný pocit bezpečia pretože kým by si ho vytiahol z batohu, mohlo by už byť po konflikte...

Už ale dosť odbáčame od pôvodnej témy.
03.10.2013 - 22:29:37
00
No neviem, ak ide o ucinnu zbran v krize, tak je urcite lepsie mat poriadny 3/4 kilovy nozik /nechcem pisat rovno wakizashi/ .. lenze potom vyvstava do popredia otazka, ci chcem tomu druhemu naozaj ublizit. Niekedy to moze byt otazka, zabit ci nie. Ono je lahsie nosit so sebou Glock 9mm, nez ho naozaj byt ochotny pouzit. Ste ochotni pouzit zbran, ktora dokaze utocnika pacifikovat za kazdu cenu ? Lebo niekedy je to len o tazkom poskodeni zdravia, alebo aj smrti!
03.10.2013 - 22:52:34
00
Noste si pumpičky, v afekte rozúrenia, útočníka utlčiete aj s ňou. :lol:
03.10.2013 - 23:03:56
02
Mne sa v pondelok jeden tlsťoch nad 50 rokov vyhrážal bitkou. Keď som mu na vytrubovanie, zareagoval poklepaním dlaňou po prilbe, či mu hrablo. Išiel z vedľajšej a ja na hlavnej "som mu zjavne zavadzal". Opäť už "moja povestná" križovatka v Budatíne, len som nešiel rozbehnutý z kopca ale z opačnej strany. Toľko čo ma predbehol zastavil, otvoril okienko a keď som ho po pravej strane obiehal vykrikoval s vulgarizmami, či chcem bitku. Na moje vysvetlenie, že on išiel z vedľajšej cesty a ja po hlavnej, že som rovnako účastník cestnej premávky a nemal dôvod vytrubovať odpovedal, že kde mám teda svetlá a podobné nezmyselné keci a nadávky. Vulgarizmy som samozrejme opätoval a chcel som ísť ďalej. Cestu mi však pohybom auta zablokoval. Tak som mu s vulgarizmami hovoril niečo ako "Kto ti dal vodičák, keď jazdíš ako kkt, prasa tlsté." Pumpičku mám kovovú a uvažoval som, keď mi opätovne zablokoval cestu, keď som chcel pokračovať, že mu udrbem späťák alebo "opravím" čelné sklo. Alebo sa s ňou budem brániť ak by predsa len zdvihol tú tlstú riť z auta a že uskočím na trávu, pretože v cestných tretrách sa po asfalte nedá chodiť a nie ešte poskakovať. Ale vzápätí pokračoval ďalej. Júj ako ja "milujem" takých čurákov. Keby som mu "zavadzal" s traktorom s vlečkou s hnojom, tak by ani nepípol. Ale asi je to nejaká alergia na cyklistov alebo čo.

V takom prípade by bol ideálny sprej. Frcnúť cez otvorené okno rovno do vypuleného ksichtu a spokojne odísť preč. :lol:

Kde sú tie 90te roky, keď som začínal s cyklistikou. Minimum áut. Síce viac smradili, ale bolo ich málo a jazdili podstatne pomalšie a cesty bez vyjazdených koľají a množstva výtlkov. Konflikty len výnimočne a to len keď sme šli partia na tréningu. Dnes začínam chápať starých ľudí ak hovoria historky zo života "za naších čias to tak nebolo ako dnes"... :worried:
03.10.2013 - 23:44:58
05
jj presne to ani ja nechapem, ked sa auta vlecu za traktorom co zavadza cez celu cestu a ide 20 tak ani nepipne nik, ale ked je tam cyklista a bars nech ide aj 40 tak uz trubia jak drbnuti
04.10.2013 - 00:37:03
00

Kde sú tie 90te roky, keď som začínal s cyklistikou. Minimum áut. Síce viac smradili, ale bolo ich málo a jazdili podstatne pomalšie a cesty bez vyjazdených koľají a množstva výtlkov. Konflikty len výnimočne a to len keď sme šli partia na tréningu. Dnes začínam chápať starých ľudí ak hovoria historky zo života "za naších čias to tak nebolo ako dnes"... :worried:


Presne tak . Ja som cesťák tento rok takmer nevytiahol a na budúci rok mu nájdem pekné miestečko v kúte a pojazdím na ňom tiež len sporadicky a výnimočne. Nemám už totiž nervy a náladu na rozmlátené cesty a oči plné sajrantu z ostrekovačov......takže stačilo :@ . Cez zimu po dlhýýýýýých rokoch upgrade MTB a na budúci rok asfalt len na presun.
04.10.2013 - 07:47:27
00
Lord Klaymen, to už bola tma, keď ti vytkol, kde máš svetlá?

Predsa len je lepšie svietiť už za šera aj keď slnko sadlo za obzor iba pred minútou.
Ja si zapnem v meste vždy režim "stroboskop" na mojom malom výkonnom Backburne a to vodičom blikajú o odrazu môjho svetla aj značky na portálových konštukciách. A to nehovorím aké disko im to robí v spätých zrkadlách a v interiéry ak im svietim zozadu. A hlavne ma veľmi dobre registrujú tí oprotiidúci vodiči.
04.10.2013 - 08:43:38
00
strobo je dost nebezpecne, uz roky ho nepouzivam - od doby ako som ho zazil "z druhej strany"
04.10.2013 - 08:55:29
00
Nerváci nie sú len vo veľkomestách.
Na mňa pravidelne trúbia keď ťahám za bicyklom na káre rotavátor. Našťastie ešte k bitke nedošlo.
Na sebaobranu mávam vtedy pri sebe rúčku od motyky.
A keby do mňa narazil, asi by jeho materiálne škody boli väčšie... :-)

A zapnutý stroboskop je to najhošie. Na predné svetlá by mal fungovať len režim svietenia.
04.10.2013 - 09:00:14
02
cdn.roumen.cz
by som utekaaaaaal :D
04.10.2013 - 09:29:40
01
tak pred hentakým nemusíš ani utekať, stačí rýchla chôdza :D ten by ťa v živote nedobehol :)
04.10.2013 - 09:33:10
02
jj ten už je pomalý :D ale podla mňa sa ide ospravedlniť kedže nedobrzdil :D
04.10.2013 - 09:39:42
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up