a co tam mam citat? taku plastenku podobnu od casteli mam, ked kus maknem v tom tak zvnutra je voda. no a kolena v poho, sak ked mi je zima tak sa obleciem, dam navleky abo co, ale vcelkovo ky nemusim tak nedavam membrany na seba bo sa spotim, teda horna polka tela, spodok je v poho ;). napr maly priklad, priedusnejsiu hentaku daku vetrovku nez napr termo tricko nenajdes, a ked spotim termo tricko na ktorom mam len dres tak ze je mokre tak neexistuje aby to daka windstoperka zvladla odviest prec :)
07.10.2013 - 21:06:12
00
No predsa že vetru vode odolná a potom plno vody. Myslíš že je to správne. Neviem si predstaviť pri dlžke cca 70-80km pri 11°C chladu a vetru. Bežkari maju prádlo čo dýcha, nie? čí? A koniec koncom mal som rád Catelli / je to dobrá značka, tiež som jeho fanušikom / ale do momentu keď sa udiala jedna vec. Čakam ako sa vybavý reklamácia. Mam pochybnosti o tom že niektoré veci sa šiju tu na Slovensku a tým pádom nemusí byť kvalita tam kde by mala byť:)
08.10.2013 - 09:41:02
01
sa celkom bavím na niektorých príspevkoch... :)
08.10.2013 - 10:02:01
00
hm na to je táto diskusia aby si ludia vyjasnili a poradili. Neviem čo je do pobavenia. Daj nejaku múdru radu. Možno sa budeme aj my baviť :D
08.10.2013 - 10:13:09
00
no napríklad to o tých bežkároch ma pobavilo...hádam si nemyslíš že používajú niečo iné...ak sa potíš pod bundou v kopci tak si ju daj dole alebo nos vestičku keď nechceš aby si prechladol...neviem akú máš predstavu o fungovaní tých funkčných materiálov ale myslieť si že sa budeš potiť a zároveň budeš mať všetko suché je dosť mimo...
08.10.2013 - 10:19:27
00
No predsa že vetru vode odolná a potom plno vody. Myslíš že je to správne. Neviem si predstaviť pri dlžke cca 70-80km pri 11°C chladu a vetru. Bežkari maju prádlo čo dýcha, nie? čí? A koniec koncom mal som rád Catelli / je to dobrá značka, tiež som jeho fanušikom / ale do momentu keď sa udiala jedna vec. Čakam ako sa vybavý reklamácia. Mam pochybnosti o tom že niektoré veci sa šiju tu na Slovensku a tým pádom nemusí byť kvalita tam kde by mala byť:)


nejak som ta vobec nepochopil :), no ale ked som bol v zime kus behat, snezilo a mrzlo tak som nemal ani windstoperku a bolo mi teplucko, ak nefuka a bezim tak 10kmh tak neni dovod, tipujem ze na bezkach to moze byt podobne
08.10.2013 - 10:22:15
00
capulo fofo050 moiru ste skusali?
08.10.2013 - 11:29:15
00
ne e :) sak daj daky tip
08.10.2013 - 11:57:00
00
preto ked je pod 15 stupnov nejazdim kopce...potim sa ako svina a chory nechcem byt...
08.10.2013 - 12:09:59
00
Ok Katko ano maš pravdu myslel som si že budem suchší ale nie až tak mokrý. Je pravda že bundičku som mohol dať dole ale mal som obavy s prechladnutia. Ešte som za takého stavu nebicykloval :) - teraz to skušam prvýkrát / baví ma to preto ma to zaujíma / .
Ano behaval som v minulosti ale myslím že je to o niečom inom. Beháš 10km a ideš dovnutra. na bicykli tak skoro nevojdeš do vnútra a koniec koncom chodíš rychlejšie. Poznam materiali ktore sú proti vetru ale to je spodne pradlo ako prva vrstva od CRAFTU. Ja len na margo toho čínskeho tovaru z internetu čo tu bolo spomenuté.
CANOPUS Moiru poznám ale ako spodne prádlo nie ako poslednú vrstvu. Budem musieť hladať ďalej a to asi od Craftu. Katko myslím si že maju trochu vetralejšie prádlo.
08.10.2013 - 12:25:51
00
Netreba sa chladu az tak bat. V nedelu sme isli zo Stupavy cez Borinku na Kosariska a Biely kriz a odtial dole na Zeleznu. Je to relativne mierne stupanie, bolo okolo 10 stupnov. Isli sme pohodovym tempom, aby sme sa nezadychali a napodiv som sa nespotil, aj ked som bol relativne dost naobliekany, t.j. zimne dlhe cyklisticke gate, tricko s dlhym rukavom, na tom dres s kratkym a dres s dlhym vpredu windstoper, na chrbte a naspodu rukavov priedusny, tenke dlhopste rukavice, prilba, priedusne cyklotopanky, teplejsie ponozky. Vetrovky byvaju menej priedusne, v tej by som sa spotil. Dole z Bieleho to bolo tiez v pohode, nebolo sa treba priobliect. Ked je chladnejsie je samozrejme rozumnejsie neslapat do kopcov, ale to nie je rozumne, ani ked je teplejsie, najlepsie je na rovine. V zime okolo nuly, ked je sucho, chodime na hradzu iba do Cunova. Pod prilbu si dam buff, celenku alebo tenku capicu, teplejsie windstoperove rukavice, nepriedusne topanky a trochu teplejsie tricka pod windstoperovu bundu. Samozrejme v zime idem v pohodovom tempe. Obcas sice pridem domov trochu podchladeny a doma sa musim zohriat, napr. pod paplonom, to ale nie je problem, trochu otuzovania obcas nezaskodi. V zime je skor problem, ze sa neda sediet vonku, takze sa da ist iba do krciem, kde cez okno vidiet na bicykle. Napr. do Cunovskej cardy alebo bufetu na hradzi pri cisticke.
08.10.2013 - 17:15:19
00
alebo si napustim teplu vanu a bachnem sa tam :) po parhodinovom pobyte vonka pri 0 stupnoch to vcelku dobre padne :D, pri tych prestavkach treba ratat ako pise las bud s krcmami kde sa da ist dnu alebo zobrat so sebou nieco na prioblecenie, neda sa byt naraz obleceny aj na slapanie aj na prestavky :)
08.10.2013 - 17:48:33
00
Ta krčma je fantasticka myšlienka :D len keď si sám :(
08.10.2013 - 18:32:13
00
[quote=""]Ked je chladnejsie je samozrejme rozumnejsie neslapat do kopcov, ale to nie je rozumne, ani ked je teplejsie, najlepsie je na rovine. [quote=""]
Toto ma dosť pobavilo, to už je potom asi lepšie sedieť doma, keď sa nechceš spotiť ;) Mňa teda bikovanie po rovine nebaví, pokiaľ si nedám nejaký poriadný kopec tak to neni ono :) (pri rozumnej frekvencii a vhodnom oblečení sa v chladnom počasí moc nespotíš)
08.10.2013 - 19:19:50
00
Imro1 čo je to rozumna frekvencia .Stači že tep vybehne nad 160 pulsov a už sa začnem pomaličky potiť. Keď ideš 2-5km v kuse tak neviem ale ja sa potim. Ale OK možno nemam kondiciu čo asi nemám.
08.10.2013 - 19:52:35
00

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up