Kua, pindajú na nás na ceste, na chodníku, na cyklochodníku... kam ten svet speje. Tak som si dnes išiel do práce, riadne osvetlený po cyklochodníku, bola ešte tma. Smozrejme ráno je to tam plné psíčkarov a kundolízačov na dlhých vodítkach. Tak som dnes jednému po tej šnúrke prešiel, kundolízač len zachrčal... prežil. Vysvetlovanie zbytočné...
08.10.2013 - 07:13:02
01
Most Chucka Norrisa sa (pod názvom Cyklomost slobody) uchádza o titul Stavba roka 2013. Poďme zaňho masívne zahlasovať, nech ukážeme, že cyklistická infraštruktúra je populárna a treba ju ďalej budovať! Čo?

Hlasovanie je na tejto stránke.
08.10.2013 - 08:36:44
00
Tak som dnes jednému po tej šnúrke prešiel, kundolízač len zachrčal... prežil. Vysvetlovanie zbytočné...


S čím si ho prešiel s traktorom? Prejsť ho tak s cesťákom s tlakom 12 v plášťoch, tak ten lapač prachu by bol možno aj na dve polky. :lol: Hlavne ak má jazdec taký metrák váhy.
08.10.2013 - 08:40:22
00
http://feik.blog.sme.sk/c/339110/Cyklotrasa-na-Devinskej-ceste-blizsie-k-realite.html?utm_source=sme-widget-hp&utm_medium=web&utm_campaign=blog
08.10.2013 - 11:55:48
02
ze kundolizac :D

capulo zaujimave, len ten posledny usek je dost do kopca, siel som tade ked boli zaplavy.
nebudu tadial jazdit rodicia s deckami.
okrem toho bude tam dalsie krizovanie cesty, pri vodarni to ma sice byt lavka, ale druhe krizovanie bude cez cestu


Naposledy upravil iron.hide dňa 08.10.2013 - 13:02:55, celkovo upravené 1 krát.

08.10.2013 - 12:08:02
00
ja som tade este nesiel ani mozno dakedy skusim, a sak preziju to, potlacia kus :)
08.10.2013 - 12:38:08
00
Celé je to zlé. Milionkrát križovať cestu, tralalákať sa po cestách spoločných a úzkych so záhradkármi. Toto je to najhoršie čo mohli vybrať pre realizáciu.
No a úplne ma rozseká, keď na tých rozrýpaných asfaltkách namaľujú iba čiary a osadia zopár smerovníkov.
08.10.2013 - 13:06:06
00
este viac ta rozseka ked tam bude daky zeleny pajac a bude ti kazat na bajku ist po cykloceste a nedovoli ti ist po ceste :)
08.10.2013 - 13:29:17
00
To ma teda nerozseká. Tie tragédie na cyklopruhy a cyklochodníky v meste ignorujem už teraz.
Nikde v zákone nemá ten zelený pajác oporu, že musím, alebo som povinný doslovne, takto napísané.
Pokiaľ tam neumiestnia značku zákaz vjazdu cyklistom, ktorá je vždy nadradená nad písaný zákon, tak ma nemá čo riešiť.
08.10.2013 - 18:51:39
02
Bohužiaľ, legislatíva prikazuje jazdiť po cestičke pre cyklistov, ak vedie popri ceste :-( Nie je to priamo v zákone, ale je to vo vysvetlivkách k vykonávacej vyhláške... :-( Takže zelený pajác má oporu.
08.10.2013 - 19:34:17
00
jaroh - to myslis vazne? neviem pytam sa...
ja som si totiz myslel, ze taky zakon maju len v Cesku
08.10.2013 - 19:57:08
00
Bohužiaľ, zatiaľ to tak stále je.

Zákon 8/2009 o premávke na pozemných komunikáciách síce hovorí, že "§ 55 (1) Na bicykli sa jazdí predovšetkým po cestičke pre cyklistov", čo neukladá povinnosť jazdenia po cyklotrase, ale vykonávacia vyhláška 9/2009 má prílohu č. 1 "VÝZNAM DOPRAVNÝCH ZNAČIEK, DOPRAVNÝCH ZARIADENÍ A OSOBITNÝCH OZNAČENÍ" a v nej je pri značke C 8 Cestička pre cyklistov napísané, že tá "prikazuje cyklistom použiť predmetnom smere takto označenú cestičku alebo pruh".
08.10.2013 - 20:12:51
00
aha, diky.
takze uz teraz treba pouzivat tie trapne miniuseky pri devine a pri vodarni. a pri najazde na cunovske dielo, tiez asi treba ist po tej rozje*** vlnitej cykloceste a nie po ceste pre auta :swear:
a co ta cyklocesta pri morave? tiez je podla tohto zakazane pouzivat tu siroku cestu pre auta?

nastastie na vsetko toto fizli seru :hai:
08.10.2013 - 20:28:55
00
ja tiez viem ze daco take plati, otazka ale je ze ked tam nabehnes v polke tak ako zistis ze to je cyklocesta, alebo ze tam kdesi vobec je :), a druha vec je ze ako zistis ze kam vlastne ide a teda ci ide tvojim smerom alebo sa po 100m stoci do bohvie kam :), takze vyhovorit sa da na kadeco

ako napr ked idu 2ja vedla seba tak jeden bude tvrdit ze obiehal ale ten druhy zrychlil na jeho rychlost a nevedel ho doobehovat :) napr
08.10.2013 - 20:31:40
00
Pozri, keď idem po Plynárenskej k Prístavnej na ktorej je cyklopruh na druhej strane križovatky, tak pokračujem po ceste k Apollu. Proste ako cyklista sa nemám súvisle z Plynárenskej ako dostať na tú druhú stranu. Ja nejdem na bicykli preto aby som z neho zosadal a tlačil ho po prechode pre chodcov, k tomu ma nemôže žiadny zákon o cestnej premávke donútiť ani tie ich vysvetlivky k zákonu. To je len jeden z príkladov ako komunikovať s policajtom. No a samozrejme najčastejšia odpoveď pre policajta by mala byť, že cyklocestička nie je zjazdná a to ťa nemôže nútiť ju používať. Viď prípad Trenčianskej, Kopčianskej, nábrežia medzi SNP a Lafranconi a iných paškvilov po meste.
08.10.2013 - 21:06:46
02
keyboard_arrow_up