Ahojte bikery. Rozhodol som sa, ze si kupim cestak do konca roka. Len mam taku dilemu... Cestak som v zivote nevlastnil, bicyklujem len v posilovni na spinningovom bicykli. Takze neviem aky to je pocit, jazdit na cestaku. Lubia sa mi celkom Trek Domane 4.5 alebo Felt F4, cize je to okolo 2000€. Ale spat k mojej otazke... Staci ak si objednam bicykel podla mojej vysky a mal by byt dobry, alebo to treba vyskusat osobne? Kupoval niekto z vas bez skusania? Dakujem
09.10.2013 - 11:13:33
00
Dosť veľa penazí na to aby som si niečo kúpil bez skúšania, kedže nejazdíš ani na klasickom bicykli. Pokiaľ nebývaš v hornej/dolnej.... tak máš určite nablízku nejakú predajnu kde by si si aspoň poskúšal..
09.10.2013 - 11:16:37
01
Ak je možnosť tak určite vyskúšať... ide o to, že v predajni ti poradia a bicykel nastavia aspoň orientačne pre tvoje potreby..

Ja som kupoval cestný rám, bez skúšania ale to som vedel do čoho idem, cena bola viac než lákava a posed som si doladiť vedel..
09.10.2013 - 11:33:04
00
Neni problem kupit aj bez skusania. Okrem vysky si zmeraj aj INSEAM a ked sa uz rozhodnes pre konkretny model, vygoogli si vsetky nazory ludi, ktori ten bike vlastnia a maju podobne parametre ako ty.
09.10.2013 - 12:45:14
00
na tvojom mieste by som obehal aspon tri predajne odskusal si velkost poradil sa s predavajucimi aby si zistil na co davat pozor pretoze ak ti nesadne bike za 2000 a budes ho chciet predat zbytocne prerobis...
09.10.2013 - 12:53:22
00
Diky za odpovede, pokusim sa teda nieco obehat. Neviete o nejakej dobrej predajni, ktora je otvorena aj v nedelu a maju vyber..?
09.10.2013 - 13:13:28
00
Odkiaľ ale si ?
09.10.2013 - 13:16:08
00
z novych zamkov.
09.10.2013 - 13:19:01
00
Ja som bol na tom ako ty, a preto som ho chcel určite vyskúšať. V KCK Oslany som sa previezol a dokazal porovnať. Na moju výšku sa odporúča veľkosť 58, ale bohato mi stačila 56tka. Trek majú svoju ergonómiu rámov a ja som bral H2, kde má človek pohodlnejší posed. Pri takej investíci bez skúsenosti by som to neriskoval :)
09.10.2013 - 14:52:10
00
Rozumnejsie bude skusit na nejaky sadnut a aspon par metrov sa previezt a podla toho vybrat velkost. Problem ale je, ze v obchodoch je biedny vyber cestakov. Ja som kupoval bez skusania, pretoze v obchode, cez ktory som objednaval bicyklel, ziadne Pinarello nemali. Mal som skusit Bianchi aspon 2 najblizsie velkosti, aj ked rozne znacky a tipy maju trochu ine geometrie. O velkosti ramu som ale hodne dlho spekuloval. Odmeral som sa podla
http://www.competitivecyclist.com/Store/catalog/fitCalculatorBike.jsp a vypocitalo mi to rozmery ramu pre 3 rozne posedy. Podla rozmerov ramov Pinarello mi vychadzala velkost 53 pohodlnejsi posed alebo 51.5 sportovejsi posed. Rozhodol som sa pre 53ku, ale v obchode ma na poslednu chvilu presvedcili, ze mi viac bude sediet 51.5. Ta 51.5ka sa mi ale zda mala, kedze som zvyknuty na 20 palcovy trekovy, ktory mi je asi trochu velky, lepsia by asi bola 19ka alebo 18ka, ale 15 rokov jazdim na tej 20ke na rozdiel od Froomeho, ktory je zvyknuty na maly bicykel. Neviem, ci je to velkostou, ale na cestaku mam strasny problem s otlacanim dlani. Prvy rok to bola po viac ako 15 km neznesitelna bolest, malicek som mal strpnuty aj do druheho dna. Druhy rok je to len o malo lepsie, nad 20 km bez zosadnutia mam hodne strpnute ruky. A vadi mi, ze som moc nad prednym kolesom. Asi by pomohol kratsi predstavec, ale original Most od Pinarella je dost drahy a iny nechcem. Najma prvy rok som skusal vseliako menit posed, nizsie vysie riaditka, mierne do sikma hore alebo dole riaditka, nizsie vyssie dopredu dozadu sedlo, trochu sikmo dohora sedlo, aby som sa po nom smykal trochu dozadu, nic nepomaha. Tlak na ruky je stale velky. Na trekovom mavam tiez otlacene ruky, ale ovela menej a po viac kilometroch.
09.10.2013 - 15:43:32
00
ak je to tvoj prvy bike tak to neni bohvieco kupovat bez skusania ... to by som asi fakt neriskol
ja som kupoval bez skusania bike tento rok, ale vedel som presne ake rozmery a uhly chcem, takze som siel na istotu, ale pokial nemas s tymto skusenost :)
ale tak ak si mlady a relativne fit tak sa to da risknut, kedze este nejaku tu ohybnost budes mat (resp. dotrenujes)
09.10.2013 - 16:30:35
00
snad nie je problem oslovit niekoho v okoli a sadnut na jeho bicykel, potom uz budes mat aspon ako tak predstavu...
09.10.2013 - 17:07:15
00
Mlady nie som, naopak velmi stary, davno v predkremacnom veku. Ze som stary, som prvy krat zistil, ked som sa videl na fotke na maturitne tablo. Roky sme si hovorili, ked budem velky, kupim si cestak. Podarilo sa to az minuly rok. Nieco vybrat v modrobielej farbe s atraktivnym designom bol obrovsky problem. Keby som nekupil to Pinarello minuly rok, aj ked farby nie su uplne podla mojich predstav, tak by som asi niekolko dalsich rokov nekupil nic. Prevazne vsetko je v pre mna neprijatelnych pohrebnych ciernych alebo komunistickych cervenych farbach. Neviem, ci by mi skusanie nejako velmi pomohlo. Vela ludi sa stazuje na otlacanie rite, co su pre mna povery. Nikdy som s tym nemal problem. Sedlo treba tvrde, uzke, bez diery, mierne preliacene, ak nemas rit ako lata. Ja mam zrejme ovela vacsiu vahu na rukach, ako ini. Neviem, cim to je.
10.10.2013 - 09:44:40
00
LaS a skúšal si aj nejakú inú značku? Problém môže byť aj v geometrii. Možno by to vyriešila vyššia hlavovka a kratší predstavec. Aj centimeter na predstavci vie urobiť svoje. Ja som cítil rozdiel aj po výmene sedlovky z offsetovej za priamu. Nemal som z toho dobrý pocit, tak išla naspäť offsetová.
Čo sa týka témy:
Ak si na cesťáku nikdy nejazdil, tak nie je na škodu si nejaký vyskúšať. Budeš aspoň trošku v obraze o rozmeroch.
10.10.2013 - 10:13:10
00
keyboard_arrow_up