Veď v pohode :) bral som to podľa seba, samozrejme jazdím vo funkčnom oblečení, dobrá bielizeň je základ (používam moiru, craft atď.) Ako tu už bolo viac krát spomenuté je rozumné sa do kopca rozopnúť, prípadne dať vrchnú vrstvu dole. Rozumnou frekvenciou som myslel najmä v prípade studeného počasia, šlapať pohodovo a nelámať rekordy, ale skôr si vychtnávať krajinu a mať radosť z jazdy aj pri menších otáčkach ako v lete aby si sa vyhol veľkému prepoteniu a tým hroziacemu prechladnutiu a pod. No každý máme trochu inú výkonnosť a jazdný štýl, takže to je u každého individuálne.Merač tepovej frekvencie nepoužívam, takže ti ideálne tepy nepoviem, no riadim sa podľa vlastných pocitov :)
08.10.2013 - 20:15:39
00
a niekto sa nepoti skoro vobec a niekto sa poti jak somar (jak ja :))), napr dnes v robote, mam tenke ponozky a slapky, relativne normalna teplota cca 23 v kancli a na konci sichty aj ked len sedim mam vlhke ponozky od potu :)), no... neni o com
08.10.2013 - 20:26:29
00
Ok Katko ano maš pravdu myslel som si že budem suchší ale nie až tak mokrý. Je pravda že bundičku som mohol dať dole ale mal som obavy s prechladnutia. Ešte som za takého stavu nebicykloval :) - teraz to skušam prvýkrát / baví ma to preto ma to zaujíma / .
Ano behaval som v minulosti ale myslím že je to o niečom inom. Beháš 10km a ideš dovnutra. na bicykli tak skoro nevojdeš do vnútra a koniec koncom chodíš rychlejšie. Poznam materiali ktore sú proti vetru ale to je spodne pradlo ako prva vrstva od CRAFTU. Ja len na margo toho čínskeho tovaru z internetu čo tu bolo spomenuté.
CANOPUS Moiru poznám ale ako spodne prádlo nie ako poslednú vrstvu. Budem musieť hladať ďalej a to asi od Craftu. Katko myslím si že maju trochu vetralejšie prádlo.


ja som mal tuto nedelu termopradlo odlo warm (este z gigasportu z vypredaja za 50 %) a na vrchu gore countdown windstopper (mal som stastie ze som ju kupil v secondhande za cca 15 eur). termotricko bolo sice trochu vlhke ale nebolo to nic take co by sa nedalo vydrzat, jednoducho odvadzalo pot od tela - necitil som ze by ma to malo nejako obmedzovat... a bunda bola tiez v pohode - nic take ze kropaje potu z vnutornej strany... asi aj ta cena trochu odzrkadluje kvalitu (aj ked samozrejme len do urcitej miery).

ale je pravda aj to ze som nebol v kopcoch :)

mne osobne robia pri nizsich teplotach najvacsie problemy chodidla. vzdy ako z ladu... ale to bude asi tym, ze mam iba obycajnu obuv bez nejakych specialnych navlekov
08.10.2013 - 20:26:58
00
Ahojte, od 10.10. štvrtok v Lidl spodné funkčné prádlo, môže byť?
http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/SID-603E63A6-7AA80D67/lidl_sk/hs.xsl/index_37249.htm
09.10.2013 - 10:41:43
00
Naco sa trapit do kopcov, ked existuju roviny ? Minuly vikend sme isli z Dnov zela po dlhej dobe cez Karpaty a riadne som nadaval. Rozbite cesty, furt hladat, kde je relativne lepsi asfalt, potreba preradovat, vacsia namaha do kopca. Idealna je nekonecna otvorena rovina, hladky asfalt, ziadne zakruty a ist kilometre jeden prevod rovnake tempo. To je fantasticky relax. Clovek moze uplne vypnut a len si tak slapat. Pohoda.
10.10.2013 - 10:00:04
00
naco sa trapit po monotonnej rovine, ked existuju kopce?
10.10.2013 - 11:44:32
04
Naco sa trapit do kopcov, ked existuju roviny ? Minuly vikend sme isli z Dnov zela po dlhej dobe cez Karpaty a riadne som nadaval. Rozbite cesty, furt hladat, kde je relativne lepsi asfalt, potreba preradovat, vacsia namaha do kopca. Idealna je nekonecna otvorena rovina, hladky asfalt, ziadne zakruty a ist kilometre jeden prevod rovnake tempo. To je fantasticky relax. Clovek moze uplne vypnut a len si tak slapat. Pohoda.


kopce su pre trocha ambicioznejsich :P
10.10.2013 - 12:14:54
00
Jazda bez kopca? Nuda :puke: A radenie? Veď načo tam mám 30 prevodov, ibaže by si jazdil na singlespeede.
10.10.2013 - 12:24:28
05
Naco sa trapit do kopcov, ked existuju roviny ? Minuly vikend sme isli z Dnov zela po dlhej dobe cez Karpaty a riadne som nadaval. Rozbite cesty, furt hladat, kde je relativne lepsi asfalt, potreba preradovat, vacsia namaha do kopca. Idealna je nekonecna otvorena rovina, hladky asfalt, ziadne zakruty a ist kilometre jeden prevod rovnake tempo. To je fantasticky relax. Clovek moze uplne vypnut a len si tak slapat. Pohoda.


LaS taku cestu ešte nevymysleli jedine na letisku a ta je krátka a potom ešte hradza v Blave ale ta sa tiež zatáča :)
Daj pokoj, Karpaty su fasa :y:
10.10.2013 - 18:59:26
01
Poraďte niekto cyklistickú čiapku pod MTB prilbu, jar-jeseň, nezateplenú (niečo tenšie), windstopper...
S akou máte dobré skúsenosti? O prirodzenú pokrývku hlavy som už skoro prišiel a tak keď sa spotím, nerád by som prechladol.
Dík za tipy.
18.10.2013 - 14:33:55
00
http://www.bike-discount.de/shop/k1742/a34189/zero-extreme-ws-skull-hat-black.html?mfid=478
uz par rokov ju spokojne pouzivam aj na bezky, beh
18.10.2013 - 15:24:48
00
nezateplenu myslis nejaku latkovu? bo aj tie tenke co su tak sa tvaria zatepleno, je to cca z takeho amterialu jak zimne cyklogate. a mas rozne, bude celowindstoperove, alebo len celenka je windstoper a vrch nie, alebo cele priedusne atd :). mne sa osobne paci ta kombinovana, ale znacku si nepamatam, musim pozriet ked budem doma co to je zac
18.10.2013 - 15:38:04
00
Na jar, jesen vacsinou netreba nic. Pod prilbu ani v zime netreba windstoper, prilba sama osebe je proti vetru. Osvedcil sa mi buff slovenskej vyroby za 8 eur, aby mi nefukalo do usi. V zime priedusna klimatex celenka alebo tenka priedusna capica moira.
18.10.2013 - 16:49:25
00
mam obycajnu bbb helmet hat a uplne staci aj ked to nie je windstopper
18.10.2013 - 18:26:15
00
Potreboval by som vetrovku na jarné a jesenné počasie. Nepremokavú a dobre odvetranú. Takisto potrebujem, aby bola tá vetrovka v tme veľmi dobre viditeľná - kvôli autám. Cena okolo 100 eur. Nejaké tipy?
18.10.2013 - 18:53:30
00
keyboard_arrow_up