Ja?No!, lesné cesty za cyklotrasy vyhlasovať nemusíš, pretože po nich bicyklovať môžeš (ak na nich nie je zákaz vjazdu, čo však väčšinou je). Novela zákona zakazuje bicyklovanie na chodníkoch mimo chránených území, o tie ide.



oops, pardooon.
Mal som pocit, ze v liste prezidentovi sa nieco spomina aj o tomto.
Je toho na mna vela :evil:
22.06.2007 - 08:17:23
00
Len tak, na okraj, SHIMANO robilo výskum, že či MTB ohrozuje prírodu alebo nie, výsledok bol jednoznačný NIE :!: ,a hneď keby bikovanie mimo cyklotrás zakázali, mal by som ich v ... a bikoval by som ďalej :evil:


O dopade MTB na prírodu mám niekoľko štúdií, len ich musím nájsť na externom harddisku. Určite by som sa však neoháňal štúdiou, platenou shimanom, lebo o objektivite tu nemôže byť ani reči (vieš si predstaviť, že by SHIMANO vyhlásilo, že MTB škodí prírode?). Ale existujú nezávislé štúdie, ktoré tiež potvrdzujú, že dopad na MTB na prírodu nie je veľký (aj keď ať také jednoduché to nie je, závisí to od veľa faktorov).

Lenže to je teraz irelevantné. Tento zákaz nie je kvôli ochrane prírody, ale vôli ochrane lesných pracovníkov, ktorých bikeri ohrozujú, a kvôli ochrane samotných bikerov, ktorí "sa jazdou na bicykli a koni bez akéhokoľvek obmedzenia dostávajú do odľahlých častí lesov s vysokou koncentráciou zdravie a život ohrozujúcich prvkov (extrémne terénne podmienky, veľké šelmy, absencia poznania traumatologického plánu pre prípad lokalizácie a pod.)" To nie je citát z S.O.S., to je citát zo zdôvodnenia tej novely.

Takže tu netreba zhánať štúdie o dopade MTB na prírodu, ale štatistiky o konfliktoch medzi bikermi a lesákmi a o úrazoch bikerov v odľahlých oblastiach. A také štatistiky neexistujú a tak je jasné, že zeleným mužíkom ide o niečo úplne iné, ako o zdravie bikerov.
22.06.2007 - 08:18:33
00
No, mozno je to kusok aj preto, ze po turistickych znackach kde chodia turisti, ked mi ideme v zjazde 50-siatkou, tak oni len musia odskakovat spred kolies a tiez im to nieje prijemne.
22.06.2007 - 08:21:26
00

Ja?No!, lesné cesty za cyklotrasy vyhlasovať nemusíš, pretože po nich bicyklovať môžeš (ak na nich nie je zákaz vjazdu, čo však väčšinou je). Novela zákona zakazuje bicyklovanie na chodníkoch mimo chránených území, o tie ide.



oops, pardooon.
Mal som pocit, ze v liste prezidentovi sa nieco spomina aj o tomto.
Je toho na mna vela :evil:

Ano, ale nemal by si jazdit po turistickom chodniku, ktory nie je vyhlaseny za cykloturisticky chodnik, a v tom moze byt problem.....
22.06.2007 - 08:21:30
00
ludia nechcem byt pesimista, ale mam pocit ze aj nas p. prezident je polovnik :cry:
takze nejake vypisovanie listov asi nepomoze.

osobne aj ked to prijmu, tak budem dalej chodit po trasach po ktorych som chodil aj doteraz. pre mna sa nic nezmeni.

dotycny polovnik co by ma teoreticky chcel pokutovat ma bude musiet zastrelit aby som sa s nim vobec bavil, a nieto este platil. (to som uz povedal niekde na zaciatku)
22.06.2007 - 08:22:57
00
ludia nechcem byt pesimista, ale mam pocit ze aj nas p. prezident je polovnik :cry:
takze nejake vypisovanie listov asi nepomoze.

osobne aj ked to prijmu, tak budem dalej chodit po trasach po ktorych som chodil aj doteraz. pre mna sa nic nezmeni.

dotycny polovnik co by ma teoreticky chcel pokutovat ma bude musiet zastrelit aby som sa s nim vobec bavil, a nieto este platil. (to som uz povedal niekde na zaciatku)

Ked ta zastreli, uz sa s tebou asi moc nepobavi.
www.strihvidea.szm.sk
22.06.2007 - 08:26:34
00
osobne aj ked to prijmu, tak budem dalej chodit po trasach po ktorych som chodil aj doteraz. pre mna sa nic nezmeni.

dotycny polovnik co by ma teoreticky chcel pokutovat ma bude musiet zastrelit aby som sa s nim vobec bavil, a nieto este platil. (to som uz povedal niekde na zaciatku)

presne to iste si myslim aj ja. tiez budem chodit po trasach ako doteraz, a s nejakym polovnikom co by ma nebodaj chcel pokutovat tak s tym sa tiez nebudem bavit, tomu ani nezastavim, nebudem driet brzdove platnicky.
22.06.2007 - 08:27:24
00
Tak ma este napadlo...tento zakon nevyhana z lesov len bikerov...takisto mam pocit ze hubari uz dohubarcili...totizto pohyb mimo vyznacenych chodnikov je zakazany...a neviem ci budu hubari riskovat pokutu 5000 za pohyb mimo chodnika + 100 000 za plny kosik hub....no do neba volajuca ***** :evil:
22.06.2007 - 08:33:48
00
Inak, aby ste si nemysleli, že je to také jednoduché: na vyznačenie cyklotrasy (maľované "C") musí dať súhlas správca či vlastník pozemku. To znamená, že síce je v zákone "po značených trasách", ale tie značené trasy nepadajú z neba, treba ich vyznačiť a na to treba súhlas vlastníka/správcu a na ten nie je právny nárok. To znamená, že lesáci majú neobmedzenú možnosť nesúhlasiť s novými značenými trasami a teda neumožniť jazdenie mimo lesných ciest (na ktoré už tak či tak dávajú zákaz vjazdu)...
22.06.2007 - 08:41:58
00
Na adrese

http://www.nrsr.sk/exeIT.NRSR.Web.Webcl ... &wce=21092

si môžete pozrieť, ako ktorý poslanec a strana hlasovali. Mená, pri ktorých je "Z", si treba DOBRE PAMATAŤ!
22.06.2007 - 08:48:19
00
Na adrese

http://www.nrsr.sk/exeIT.NRSR.Web.Webcl ... &wce=21092

si môžete pozrieť, ako ktorý poslanec a strana hlasovali. Mená, pri ktorých je "Z", si treba DOBRE PAMATAŤ!


Nielen pamätať, ale pri budúcich voľbách si na to treba aj patrične spomenúť...
22.06.2007 - 08:50:09
00
takze som dnes poslal 6 mailov prezidentovi (za celu rodinu z roznych mailov), este aj na urad vlady a specialne na sekretariaty vsetkych v(l)adnych stan...

Aj Fickot si musi uvedomit, ze tymto prichadza o velku masu mladych volicov (ktorymi sa on tak rad ohana...). Osobne poznam minimalne 2 ktori po tomto uz volicmi SMERu rozhodnie niesu...

Inaq ten lesnik vcera vecer na TA3 bol docela zabavny... Jaq specifikoval lesne cesty... mno neviem, este som v okoli PE nevidel "lesnu cestu" siroku 3,5 metra, ktora by nebola rozorana tazkymi mechanizmami :evil:

Gasparko chce kandidovat aj buduci rok a toto je sqela prilezitost pre neho sa zviditelnit a ziskat nejake bodiky medzi mladezou... Snad to neposerie...
22.06.2007 - 08:52:53
00
Podla mna ani to osadzovanie znaciek so zakazom vjazdu nie je uplne v sulade s legislativou. Bolo by zaujimave zistit ci tie dopravne znacky su osadene na zaklade platnych suhlasov prislusneho uradu pre cestnu dopravu a pozemne komunikacie, alebo len tak svojvolne. V druhom pripade totiz nie je mozne povazovat porusenie takehoto zakazu za priestupok. Nech mi nikto nehovori ze by bola odsuhlasena znacka zakaz vjazdu s priemerom sotva 10 cm.
22.06.2007 - 08:57:24
00
Na adrese

http://www.nrsr.sk/exeIT.NRSR.Web.Webcl ... &wce=21092

si môžete pozrieť, ako ktorý poslanec a strana hlasovali. Mená, pri ktorých je "Z", si treba DOBRE PAMATAŤ!
Stačí si pamätať HZDS, SNS a SMER. Lebo len oni si to posrali. Národná hanba.
22.06.2007 - 09:02:51
00
No, mozno je to kusok aj preto, ze po turistickych znackach kde chodia turisti, ked mi ideme v zjazde 50-siatkou, tak oni len musia odskakovat spred kolies a tiez im to nieje prijemne.


Zaujimalo by ma kolko tupritomnych MTBckarov chce v tej 50tke nabrat chodcu. No asi vela nie. Osobne vzdy pribrzdim a pockam kym ti ludia uhnu z cesty (nasledne podakujem za tu ohromnu laskavost).

Mimochodom mohli by mat kusok rozumu aj ti turisti a nerozostavat sa po CELEJ sirke chodniku, aj ked by sa v pohode dalo nechat kusok miesta na prejazd jedneho bajkera.

X krat som nasiel od kamaratov turistov pohadzany bordel cez cestu (vid prilozena foto), ktory sa tam urcite nedostal prirodzenou cestou a nedalo sa cez to prejst bajkom. A zaujimave ze dalej na ceste som narazil na nejakeho nasraneho dochodcu, dovolim si povedat volica niektorej vladnej strany.

A teraz budu mat tito mierumilovni turisti dalsi dovod na robenie problemov. Uzasne. Ako dobre nam bolo doteraz.

Prílohy:

Komentár súboru: Mimozemstania?

PS: toto je jedna z tych cyklodialnich, ale inu nazornu foto som nenasiel v archive.

DSC00987.JPG
DSC00987.JPG 183.6 KiB thumb_up0thumb_down

22.06.2007 - 09:22:36
00
keyboard_arrow_up