cim fotite?
canon 29% [ 294 ]
pentax 4% [ 39 ]
nikon 23% [ 234 ]
panasonic 9% [ 96 ]
sony 11% [ 108 ]
olympus 13% [ 137 ]
samsung 4% [ 40 ]
minolta 1% [ 9 ]
fuji 6% [ 60 ]
Celkový počet hlasov : 1017
bedo: Sigma predsa AA (tento) filter nema. Resp. je dobre povedat, ze to nie je anti-aliasing filter. To o com sa bavime je proste kusok skla, ktory umyselne rozostruje obraz aby nevzniklo moire. To ci pises ty je myslim zas nieco ine... netreba to zas moc rozoberat, lebo padne server :lol:
21.10.2013 - 19:14:42
00
pes je tu :D

Prílohy:

pes.jpg
pes.jpg 75.96 KiB thumb_up0thumb_down

21.10.2013 - 19:32:48
03
a pes je aj tu:

Prílohy:

DSCF0069.JPG
DSCF0069.JPG 197.64 KiB thumb_up0thumb_down

21.10.2013 - 19:52:33
00
Len Fb kvalita.
500D, 18-55 seťák, interný blesk a malý ohybný statívček z lídlu :D, fotené cez deň.
Musím vyskúšať za lepších podmienok.

fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net

Edit: Samozrejme bez úprav, takto to vyplul foťák.


Naposledy upravil Noldo dňa 21.10.2013 - 20:12:21, celkovo upravené 1 krát.

21.10.2013 - 19:53:09
05
jak z photoshopu
21.10.2013 - 19:56:18
00
a ešte máme aj "KOZLA" :lol:

Prílohy:

DSCF0039.JPG
DSCF0039.JPG 634.18 KiB thumb_up0thumb_down

21.10.2013 - 20:01:12
00
bedo: Sigma predsa AA (tento) filter nema. Resp. je dobre povedat, ze to nie je anti-aliasing filter. To o com sa bavime je proste kusok skla, ktory umyselne rozostruje obraz aby nevzniklo moire. To ci pises ty je myslim zas nieco ine... netreba to zas moc rozoberat, lebo padne server :lol:

to, že Sigma AA filter nemá ešte neznamená že je to tak dobre. Už som raz písal, že moiré (nielen farebné moiré je moiré ;)) sa nemusí prejaviť ani na foťáku bez AA filtra a pochopiteľne je možné (dokonca pravdepodobné) aj to, že v praxi sa presný AA filter ani nedá vyrobiť (preto sú napr. aj audio CD vzorkované na 44,1kHz, aj keby teoreticky stačilo 40, keďže prenášané pásmo na audio CD je 20Hz-20kHz, lenže strmosť AA filtra na 20kHz by bola príliš veľká a mohlo by to robiť neplechy s fázou - to len na okraj :)), takže moiré môže vznikať aj na niektorých foťákoch s AA filtrom. Môžeš s tým kľudne nesúhlasiť, ale tieto veci sú proste fundamentálny základ číslicového spracovania signálov.

Ale je kľudne možné aj to, že celkom nerozumiem tomu, čo chceš povedať (ten "rozostrovací kúsok" práveže je AA filter, čo iné by to malo byť?). :) Možno Ťa mýli to, že Bayeorv snímač nemá rovnaké rozlíšenie v jasovom a farebných kanáloch, ale to znamená len to, že v jasovom kanále dôjde k aliasingu neskôr (alebo inak povedané ne-Bayerov snímač vyžaduje slabší AA filter ako Bayerov snímač s rovnakou pixelovou hustotou).

Hmm, neviem prečo, ale mám pocit, že takéto veci už na toto fórum nepatria... ;)

Noldo: pekný pokus. Presne o tomto by podľa mňa malo byť fotenie - o zábave a skúšaní nevyskúšaného.
21.10.2013 - 20:26:46
00
bedo: jednoducho .. moire, (prejavuje sa napr. farebnych vzoroch siat) je dosledkom bayerovej masky. Nicoho ineho. Potlacuje sa tak, ze medzi snimac a objektiv sa da kusok skla, ktore mierne rozostri obraz (inak to dokaze dobre spravi aj difrakcia). Demozaikovanie obrazu potom funguje ako ma. Tymti problemom netrpi foveon ani film. Po spravnosti sa to nema volat AA filter, pretoze to vobec nie je antialiasing. To co pises o AA filtri je prave to, co sa splieta dohromady. Moire a AA filter.Pricom moire nesuvisi s antialiasingov a AA filter sa nema volat AA filter. Ja v tom mam docela jasno, ale vyrobcovia nie :D
21.10.2013 - 20:49:13
00
lto: Film tým netrpí hlavne preto, že štruktúra svetlocitlivých kryštálov je náhodná, nie pravidelná mriežka, ako u snímačov. Foveon aliasingom trpí, rovnako ako každý iný snímač, len na rozdiel od Bayera netrpí farebným moiré. Na rozdiel od farebného moiré je aliasing v jasovom kanále ďaleko menej výrazný a prejavuje sa skôr ako falošné detaily. Niečo podobné dostaneš, aj keď do obrázku primiešaš náhodný monochromatický šum, tiež to bude na oko vyzerať "ostrejšie", ale je to fake. BTW moiré je dôsledok aliasingu.

Digi foťáky bez AA filtra sú podľa mňa ftákovina. Výrobcom sa však náramne hodí, keď môžu propagovať "vyššiu ostrosť" a ešte ušetria na AA filtri. :)
21.10.2013 - 21:51:04
00
Babie leto :sun:

Prílohy:

_DSC1391.jpg
_DSC1391.jpg 541.83 KiB thumb_up0thumb_down

_DSC1382.jpg
_DSC1382.jpg 398.3 KiB thumb_up0thumb_down

29.10.2013 - 09:57:26
03
lto: Film tým netrpí hlavne preto, že štruktúra svetlocitlivých kryštálov je náhodná, nie pravidelná mriežka, ako u snímačov. Foveon aliasingom trpí, rovnako ako každý iný snímač, len na rozdiel od Bayera netrpí farebným moiré. Na rozdiel od farebného moiré je aliasing v jasovom kanále ďaleko menej výrazný a prejavuje sa skôr ako falošné detaily. Niečo podobné dostaneš, aj keď do obrázku primiešaš náhodný monochromatický šum, tiež to bude na oko vyzerať "ostrejšie", ale je to fake. BTW moiré je dôsledok aliasingu.

Digi foťáky bez AA filtra sú podľa mňa ftákovina. Výrobcom sa však náramne hodí, keď môžu propagovať "vyššiu ostrosť" a ešte ušetria na AA filtri. :)


Ale ved ty stale pises o koze a ja o voze. Btw, AA filter sa neodstranuje, stale tam je. Odstranuje sa len zlozka, ktora rozostruje obraz kvoli farebnemu moire, to, co film nepoznal. A nie je to AA filter, len sa tak o nom hovori.
29.10.2013 - 11:40:16
00
Toto bude asi co chcem :lol: http://www.ephoto.sk/fototechnika/novinky-tlacove-spravy/novy-olympus-stylus-1/
29.10.2013 - 11:40:35
00
Na to ze je tam 1/1,7″ cip, je to obludne obrovske. Keby tam dali nejaky pouzitelny snimac, mohol to byt fajn aparatik.
29.10.2013 - 11:45:43
00
Marvin: však je na výber - malý čip a malý objektív (áno, na ten rozsah a svetelnosť je ten objektív malý), alebo veľký čip a obludný objektív - nič nie je zadarmo ;)
lto: čo je teda podľa Teba AA filter? Prípadne, čo je podľa Teba aliasing? Ja len vychádzam z toho, čo sa používa v teórii číslicového spracovania signálov.
29.10.2013 - 16:59:52
00
no chlapci ...potreboval by som poradiť,,,
dcera foti a ma setový NIKON 3100 (použiva ho aj v škole) a chcela by nejaký nový (primerane) dobrý objedtív
v normálnej cene by som poprosil....
(buduci rok bude robit v školen napríklad aj video projekty ...
kedže sa v tom vobec nevyznám poprosím o radu ... ale taku pre amatera ako som ja
tzn čo ? kde ? za kolko ?
a tiež na druhu stranu čo určite nie ďakujem
01.11.2013 - 20:47:49
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up