okrem strive-u prichídza do úvahy zatiaľ iba specialized enduro comp, no je v podobnej výbave o dve stovky drahší
21.10.2013 - 21:41:28
00
Neverím že len tak málo bicyklov vyhovuje tvojim požiadavkám. Navyše sú také odlišné, že naozaj sa nedá povedať že jednoznačne vieš čo chceš :)
Základné ceny "klasických" u nás dostupných značiek nejako riešiť nemusíš, takmer vždy aspoň tých 10% dole dostaneš.

Dosť lacný je aj http://www.cube.eu/en/bikes/fullsuspension/fritzz/fritzz-160-hpa-pro-275/ , ozaj by sa to dalo posunúť na inú úroveň a cenovo by stále bol výrazne pod Canyonom. Len tá geo sa mi nejako nepáči, porovnaj si to s Konou - dva extrémy :)
21.10.2013 - 21:53:20
00
že som čakal niečo lepšie na rok 2014 ako bolo na rok 2013


www.canyon.com

vo vybave sa velmi nevyznam, ale je to ten model strive al 8.0 2014 za 2,499 €

*ak teda dobre chapem, ze problem je vo farebnom prevedeni :)
21.10.2013 - 22:21:49
00
áno, dobre si to pochopil, už len dodám, že moja politika je dať do toho peniaze, ale už nič nemeniť, strive bol v roku 2013 mojím ideálnym bajkom, v roku 2014 tomu už tak nieje, ak by som trval na canyone strive, tak jedine 8.0 race v čiernej farbe, preto hľadám náhradu,
PatrikL to je na tom najhoršie, najlepšie mi sedí strive, skúšal som aj spešl enduro comp, ten je tiež dobrý bajk, potom už len ghost amr plus 7500, fajn bajk, ale nesedí mi až tak dobre ako strive, mal som možnosť na strive zajazdiť asi 45-50km trasu a je to asi najlepší bajk aký si ja môžem dovoliť :)
ináč nemám presne špecifikovaný bajk, skôr mi ide o to aby sa na ňom dobre zjazdilo a v poslednej dobe už nemám tak času, tak aby sa dalo jazdiť trasy tak do 50km
21.10.2013 - 23:00:38
00
A vo vypredaji Canyonu si nekukal ci tam nie je 2013 con by ti sadla? Este by si aj usetril:
https://www.canyon.com/_sk/outlet/list.html?type=mtb&serie=Strive+AL&size=&state=&sort=new

//edit: Inak ten 2014 8.0 Race je uplne bomba osadeny. Ovela lepsie ako vlanajsi 9.0 SL. Pike je jedna z najlepsiech vidiel v segmente momentalne, X01 Sram, tlmic s expanzkou oleja, Renthal cockpit ... krasa
21.10.2013 - 23:21:23
01
farba nejazdi ;)
21.10.2013 - 23:46:18
02
farebnosť by som vôbec neriešil. tiež som nechcel zlatý, ale nakoniec vyhral, lebo pomer cena/výkon/komponenty bola jednoznačne najlepšia. na zlatú farbu som si zvykol za chvíľku a už to neriešim. a pri šlapaní a zjazdovaní farbu aj tak vôbec nevnímaš a neriešiš...
22.10.2013 - 09:46:25
00
alebo ak ti ide o farbu a nie o výbavu, tak si zober strive 7 vo farbe evil/black a máš po starostiach ;)
22.10.2013 - 09:54:50
00
dobry pomer cena/vykon ma aj YT. ale je to ta ista pesnicka. specialized ponukne v danej cenovej vychytanejsi, stabilnejsi a trvacnejsi ram, ale horsiu vybavu. ale zase aj pridanu hodnotu zazemim, odladenim v predajni, vyskusanim testbajku, servis, prip. reklamacie... mensi zasielkovy canyon je lakavy kvoli fajn vybave. prepakovanie tlmica je z dlhodobeho hladiska podla mna trochu problemove a zadna stavba mi vyzera tak, ze moze tazsiemu jazdcovi citelne flexovat, v pripade technickeho problemu nemozes ist do predajne, ale zacnes pisat maily a bajk/vidlu atd zasielas. vsetko ma pro a contra a pokial ma clovek ohraniceny rozpocet, vzdy je to o kompromise.

ajtak, trailbajkov je medzicasom na trhu jak maku.
22.10.2013 - 12:07:43
01
no aj s tym zazemim to niekde nemusi byt take ruzove :) ,kolegovi na spesli som sa minule cudoval ,ako moze ist somnou po cervenej z holi na takych ne/brzdach ,akoze po odvzdusneni ,zadarmo v ramci zaruky...asi si to nechavaju ,az ked sa zacne uctovat a potom sa nedoplati :tmi:
22.10.2013 - 12:29:26
00
servis by ma až tak netrápil, už sa to nejako dá zvládnuť, poznám jedného servismana čo robí za dobré ceny a slušne sa vyzná, specialized robí bicygeľ v prešove, oni majú na to zaškoleného servisáka, takže to by tiež nebol problém
môžete mi nejako priblížiť to prepákovanie tlmiča? v akom ohľade by tom mal byť problém? je to skôr vecou rámu alebo trpí skôr tlmič?
a vďaka za odpovede, dúfam že sa v tom už nejako zorientujem a na začiatok roka niečo kúpim :)
22.10.2013 - 13:49:01
00
ak si zrucny a vies si porobit aj sam, resp. mas osvedceneho servisaka, tak s beznou udrzbou si poradis. dobry predajca by mal pridat hodnotu v tom, ze zaciatocnikovi bajk odladi, sag, tlmenie, posed, poradi co a ako, po par vyjazdoch dotiahne vyplet, atd. skuseny bajker to samozrejme nepotrebuje.

netvrdim, ze musi byt problem, ale vzdy, ked na malom priestore posobia velke sily a paky, tak casom problem nastane. strivey mali kedysi problem s posuvajucim/uvolnujucim sa capom ak si dobre spominam, je to dosledok toho riesenia podla mna. tu som ukradol/nasiel z jedneho nemeckeho fora co potom nasleduje:

www.mtb-news.de

zdroj: http://www.mtb-news.de/forum/showthread.php?t=585246

plus jedna pani povedala zevraj ladenie zadnej stavby je pomerne linearne a pri EN sagu okolo 30% ide lahko na doraz, cize redukcie komory by robili zmysel. taketo chorobky ma taky spesl enduro vychytane. aspon si myslim. konec koncov kazdy bajk sa da ponicit.
22.10.2013 - 14:26:25
01
tak to som zvedavý, čo sa týka toho fungovania pruženia, asi by bolo dobré pokecať s niekým kto ho už nejaký čas jazdí, najlepšie aspoň jednu sezónu, takže zatiaľ mám v užšom výbere spešl enduro comp a strive 8.0 race, ešte mám nejaký čas, takže si skúsim zistiť ceny, dostupnosť a tak,
zatiaľ by som vás poprosil o svoj názor, ktorý bajk by ste brali skôr a prečo, canyon strive 8.0 race alebo specialized enduro comp ?
22.10.2013 - 16:51:57
00
Za prve, krásne vinice nad vašou dedinou :y:
Za druhe, Spešl je spešl tou ver a zvlašt endurko ;)
Za tretie, nevymýšlaj a ber ked nie teras tak nikdy nebudeš spokojný... :o
22.10.2013 - 19:53:43
00
Ps:futbal vám neje, ale to prostredie u vás pecka,golf,hory,sem tam záplavy ale ta hora.. to by boli dropy, musím ušporiť a člapnúť do plechovky.... ;)
22.10.2013 - 19:57:54
00
keyboard_arrow_up