Ahojte, chcel by som sa opytat skusenejsich.

Po dlhsej dobe som sa vratil k biku, najprv HT 29", ale opat ma zacala lakat aj cesta. Mam stary cestak, skladacku na ocelovom rame prehadzovac campa Veloce 9 speed, paky Mirage 9. Odporucali by ste mi zmenu za nieco novsie? Ak ano,skuste poradit. Meriam 2m a vazim 90kg. Tento rok som zatial najazdil 1000 km. Oplati sa mi investovat okolo 1200€ aby som to vymenil? vopred dakujem za odpoved


No dúfam že to nevyznie sprosto,ale kôli 1000 Km za rok sa ti cesťák za 1200 € naozaj nevyplatí...
Ak to však s cestnou cyklistikou myslíš vážne,tak vo výpredajoch sa dá momentálne kúpiť za 1200 dokonca karbon s Tiagrou. karbonový rám je pohodlný,dobre drží stopu a lepšie prenáša energiu. Tvojich 90 Kg nieje žiaden problém. Veľkosť by som volil cca 62 cm,teda XL . 90 Kg nieje problém. Stará campa Mirage/veloce je fuj fuj... Tiagra bude fungovať lepšie.
27.10.2013 - 18:05:26
00
Ahoj, omlouvám se za vytažení tak starého tématu, ale vlastně moje otázka sem perfektně zapadá. Na kole jsem nastavil ideální posed a sedlovka je vyložená cca 215mm a cca 135mm zasunutá v rámu. Je to tak ok? Je to moje první zkušenost s karbon rámem a sedlovkou, nerad bych něco zvoral. Je vůbec nějaká "obecná" poučka, kde může sedlovka končit, aby nedošlo užíváním kola k poškození rámu?
Pokud se nepletu ryska na sedlovce udává bezpečné vyložení pro sedlovku a né pro rám. Výrobce kola v "návodu" pro jistotu neuvádí.
Díky za případné odpovědi.
23.04.2016 - 16:30:30
00
Zasun sedlovku po rysku. Vyrobcovia ramu musia pocitat s tym, ze urcita dlzka ostane v rame. Nerobil by som z toho nejaky velky problem. Ak ti to nedovoli spavat, stale mozes kupit dlhsiu sedlovku
23.04.2016 - 18:11:37
01
Všeobecne sa hovorí, že sedlovka by mala byť v ráme pod spodnou časťou zvaru vodorovnej rámovej trubky ( u karbónu spoju)
. Tých tvojich 135 mm by malo postačovať.
23.04.2016 - 21:39:08
01
keyboard_arrow_up